İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gizli kelime pisliklerini temizleme zamanı!

R

rolfy

Misafir
merhaba,

geçen gün komik videolar diye bir arama yaptım, ilk 40 sitenin 35 tanesi gizli kelimeler ile bu işi yapmıştı.

Google'a bu konu üzerine mail attım ve bana bir sayfa adresi verdiler buradan bildirileceğine dair.

Artık interneti elimizden geldiğince bu pislikten temizleme zamanı geldi.

Bana bu konuda yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum, yapılacak iş bazılarının canını yaksa da Türk İnterneti için olumlu bir adım olacak.

Gizli kelime kullanan arkadaşlar da bence yavaş yavaş sitelerini artık bu pislikten arındırmaya başlasınlar.

Ufak hesap yapmayalım büyük düşünelim, hile hurda ile uzun soluklu başarılar elde edemeyiz.

A

..::aTi::..

Misafir
sana verdikleri adresi yazarsan daha faydalı olabilir mesajın :)

R

rolfy

Misafir
haklısın unutmuşum :D

http://www.google.com/contact/spamreport.html

bulması çok zor bir adres değil tabi ama ne kadar çok kişiye yayarsak o kadar iyi.

arkadaşlar insanların başına bekçi dikmeme sebebi kendilerini kontrol edebilmeleridir. ama madem bazılarımız kendimizi kontrol edemiyor, devamlı hile hurda ile başkalarının hakkını yiyor, bizler de hakkımızı savunmalıyız.

neredeyse herkes bu hileyi yaptığı için artık normal gözüküyor ama herşeyin de bir sınırı var yeter, bu kadar da abartılmamalı.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada aman şikayet etsek ne olacak, google'a günde bilmem kaç tane şikayet gidiyor bununla kimbilir ne zaman ilgilenirler diyen varsa yanılıyor. çok kısa sürede şikayet edilen site hakkında inceleme başlatılıyor.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Google'in piyasa degeri $80.000.000.000 deniyor. Gizli kelimeli sitem yok. Olanlarada mouse ve klavyede gecen zaman ucretini google verirse karsi cikarim. Eger gerektiginde kaliteden, yazilim grubunun ust duzey yeteneklerinden bahsediliyorsa, google bunu kendi halletmeli. Aksi hale dmoz gibi ulkelere yetkili editorler yada yetkili sayfa tespit edici kisiler bulup, google farki ile aylik birkac bin dolarda onlara tahsis edip arastirsin.

Not: Yuruttugunuz faaliyete basarilar diliyorum.

R

rolfy

Misafir
Tekrar merhaba arkadaşlar,

Bu konuda duyarlı olan kişilere teşekkür ederim, bu ne benim için ne de kendileri için yapılan bir şey aslında. Geniş düşünürseniz hepimiz için, hepimizin iyiliği için yapılacak bir şey.

Bu şekilde devam ederse aradığımızı bulamamaya başlayacağız malesef.

Google'ın bunu kendi kendine halletmesi gerektiğini düşünen arkadaş bir yerde haklı, bir yerde haksız. Sonuçta şahıslar olarak biz her siteyi bulamayız bu nedenle google bir şey yapmalı mutlaka, ama en azından bu "şey" yapılana kadar biz elimizden geleni yapmalıyız diye düşünüyorum.

Tekrar bu konuya duyarsız kalmayanlara teşekkür ederim, sonunda hepimiz kazanacağız :)

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla ben daha onceden bu proceye baslamistim. buldugumu direk emaille atiyorum

gecen gun kardesim ayılarla ilgili bi arastirma yapti karsisina diet sitesi cıktı.sayfanın sonuna indim diet disinda her turlu kelime war... :)

C

CicekCicek.Com

Misafir
yürü bea kim tutar sizi !...

once sahte sayfalar temizlenmesi lazımki sonra gizli keywords

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rolfy' Alıntı:
merhaba,
Gizli kelime kullanan arkadaşlar da bence yavaş yavaş sitelerini artık bu pislikten arındırmaya başlasınlar.

bence bu konuda yanlış düşünüyosunuz site içeriği ile ilgili olduktan sonra gizli kelimelerin eklenmesinde sakınca görmüyorum ben aksine kullanıcıların aramalarına daha kolay ulaşmalarını sağladığını düşünüyorum??
mesela adamın sitesinde komik videolar var ancak içeriğinde komik videolar kelimesi geçmediği için google aralarında çıkmıyor bu kişiyi cezalandırmakmı gerek?? ancak tabi içeriği ile ilişkisiz eklenti yapanların mutlaka cezalandırılması gerekirki sanırım google bunun için bişe yapacaktır sitenizde aşk var ve kitaplarla alakalı içerik kelimeleri eklemişseniz google un buna dur demesi gerekki çoğu siteyide banlıyo zaten bunun yüzünden??

C

CicekCicek.Com

Misafir
mesela fotoajans site altında çok kelime var ama o her kelime içerigi var sadece yaptıgı içerin hakkını almak icin ugrasiyor.

Bide su yonden bakmak lazım sadece 1erotik domainimde gizli keywords var ama hepsi eg-zotik o zaman benim yaptıgım da legal oluyor.

Bence her ikisi de yanlış neyse siz kafanıza gore takılın boş zamanınız çok nasıl olsa.

R

rolfy

Misafir
@zahir

içeriğinde komik video olup sitesinde komik video yazmayacak bir site olacağına inanıyor musun?

Ha sen komik videolar sayfasına Osmanlı Yemekleri diye link veriyorsan bilemem :D

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu proje gelişip büyümeli.. adam bi link sitesi açmış içine doldurmuş ara sayfaları sadece eklenen sitelerin titleları var ne yazsan çıkıyor bi kaç saniye sonra ana sayfasına yönleniyor :(

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben biraz once 2 tane sikayet ettim googlea. yakaladikca da sikayet edecem. zamanında goz yumuldu diye iyice turediler. dur demenin zamanı geldi bence...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5