İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gizli Numaradan Aranma Son Buluyor

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telsim, Avea ve Turkcell aboneleri diledikleri takdirde gizli numaradan yapılan aramaları almayacak!

Cep telefonlarında gizli numara uygulaması yakın bir zaman zarfında tarihe karışacak. Türkiye'nin 3 GSM devi Telsim, Avea ve Turkcell bu konu hakkındaki altyapı çalışmalarında artık sona yaklaştılar. Buna göre GSM operatörleri, isteyen abonelerinin gizli numaralardan gelen aramaları ve aboneleri gün boyunca oldukça rahatsız eden reklam içerikli mesajları almamalarını sağlayacak.

Sistem çalışmaya başladığında, GSM operatörleri bu hizmeti abonelerine gerek görsel gerek yazılı basında gerekse abonelere kısa mesaj ile derhal duyuracak. Şirketler söz konusu hizmet için vatandaşlardan ek bir ücret alamayacak. Gizli numaralardan gelen aramaların kendisine ulaşmasını isteyen aboneler de, GSM operatöründen aramanın geldiği GSM numarası öğrenebilecek ve böylece birçok abonenin telefon sapıklığından dolayı orataya çıkan mağduriyeti de ortadan kaldıralacak.

Kaynak : Chip Online

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
süper bi karar.

birde şu 112 gibi hayati önem taşıyan, hatları gereksiz meşgul edenlere bi ceza verseler süper olacak.

geçenlerde bi programda 112 yetkilisi en büyük sorunumuz gereksiz aramalar diyordu. millet muabbet etmek için bile HIZIR ACİL i arıyormuş. ne denyolar var..

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gizli numaranın olması saçmaydı, sen önce çıkar sonra kaldır olacak iş değil, yanlış yapıla yapıla doğru bununuyor...

F

fatihhk

Misafir
gizli numaranın mantığı ne zaten çözemedim zaten yıllardır.
adam doğru, düzgün, yasal birşey yapacaksa neden numarasını gizlesin... demekki uygunsuz birşey yapacakki gizli numaradan arıyor...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Bencede olumlu bir uygulama arayan kimse ortaya çıksın :)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
gizli numaranın mantığı ne zaten çözemedim zaten yıllardır.
adam doğru, düzgün, yasal birşey yapacaksa neden numarasını gizlesin... demekki uygunsuz birşey yapacakki gizli numaradan arıyor...

Birkaç sene önce rastgele telefon numarası çevirip, sohbet ediyorlardı :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
evet buna bende katılıyorum :)...
lisedeykende öyleydi 30 yaşına geldim hala aynılar :D...
umarımda değişmezler :D

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
iyide bu gizli numara secenekli sekilde eger kullandıgınız gms servisini arayıp gizli aramalara nomu kapın dediğinizde kapanıyor.

örnek turkcell paneline girersenzi oradna onlien yapabiliyorsunuz. sistemi kople kaldırmaya gerke yok bence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5