İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gmail Hesabı Aç para Kazan!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
burnuma hoş olmayan bir koku geldi yuhhu.
ayrıca benimle ne gibi bir sorunun var anlamadım yuhhu adını bile ilk defa görüyorum bu forumda. istersen sorununu pm at da neyse mesele halledelim.
"bizle iş yapamazsın" ne demek ? siz kimsiniz ? sen ve arkadaşlarının benimle meselesi nedir?
burnuma gelen pis kokular dahada artmaya başladı :D

smpx in dediği gibi ticari ahlak gözardı edilirse böyle polemikler çıkar
+rep smpx

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Neden Gmail Açıyoruz ? diyenlere..

@ Bu adam bu kadar hesabı ne yapıcak , neden bu kadar fazla mail alıyor..diyenlere istinaden görüşüm..

Gmailin kullandığı sistemi aşağı yukarı forumdaki tüm kullanıcılar biliyor. SSL le bağlantı yapıyor ve arkadaşlar E-Mail İle Reklam (SPAM) yaparken. SSL sertifika içeren bir hesaptan mail attıgınızda o mailin Junk Mail (Önemsiz Posta ) düşme gibi bir lüksü yok.. yani kitleye ulaşıyorsunuz.

@ Yukarıdaki bilgiler bize arkadaşımızın Gmail ile ilgili güzel bir reklam ağı kurduğunu. Gmail'den 1 günde 1 mail adresinden gönderebileceginiz mail adeti : 200 Adet olduğunuda ele alırsak . 1000 Mail'de 200 000 Mail yapıyor gündelik olarak..

Benim fikrim bu yoksa başka amaça istisnaden bu maillerle ugraşmaz.. =)

Y

yuhhu

Misafir
@yuhhu arkadaş 2 kere PM attım 2 sinede cevap gelmedi bende büyük ihtimal yapacak arkdaşları bulmuştur yaptırıyordur dedim ve sesimi çıkarmadım. 2. PM imde "eğer olumlu yada olumsuz bir cevap yazarsanız sevinirim" demiştim ama bırakın olumlu yada olumsuz bir cevabı arkadaş cevap verme gereğinde bile duymamış. Bizde yoğundur yazamamıştır diyerek bir şey yazmadım.

Sadece bana değil kendisine PM atan bir çok kişiye cevap yazmamış yazmak zorunda da değil aslında biliyorum ama sonuçta ticaret yapıyorsun ve bu ticareti nezaket kuralları içerisinde yaparsanız siz kazanırsınız.

KENDİ FİKRİM Bu gün sen kendine PM gönderen arkadaşlara cevap yazmış olsaydın yada açtığın konuya "yeterli arkadaş ile anlaşılmıştır" şeklinde bir cevap yazsaydın @dombalak arkadaşımızla polemiğe girmek zorunda kalmaz rahat rahat herkes işine gücüne bakardı.

Hatalı yada yanlış düşünüyorsam bilmeyerek yanlış bir kelime yazdıysam başta @yehhu arkadaşımızda özür diliyorum. Herkese iyi çalışmalar

günde en az 10 tane pm geliyor tek tek ilgilenme yada okuma ihtimalimiz yok ne yazıkki ondan dolayı aradan 1-2 kişiyi seçiyoruz ve msn ye ekliyoruz...

bundan sonra pm atan arkadaşlar açabilecek hesap adedini yazarlarsa daha olumlu dönüşler alıcaktır.

Y

yuhhu

Misafir
@ Bu adam bu kadar hesabı ne yapıcak , neden bu kadar fazla mail alıyor..diyenlere istinaden görüşüm..

Gmailin kullandığı sistemi aşağı yukarı forumdaki tüm kullanıcılar biliyor. SSL le bağlantı yapıyor ve arkadaşlar E-Mail İle Reklam (SPAM) yaparken. SSL sertifika içeren bir hesaptan mail attıgınızda o mailin Junk Mail (Önemsiz Posta ) düşme gibi bir lüksü yok.. yani kitleye ulaşıyorsunuz.

@ Yukarıdaki bilgiler bize arkadaşımızın Gmail ile ilgili güzel bir reklam ağı kurduğunu. Gmail'den 1 günde 1 mail adresinden gönderebileceginiz mail adeti : 200 Adet olduğunuda ele alırsak . 1000 Mail'de 200 000 Mail yapıyor gündelik olarak..

Benim fikrim bu yoksa başka amaça istisnaden bu maillerle ugraşmaz.. =)

hiç bu kadar kasma derim sebebi ise DM Mailler adlı programı çek 2.31 versiyonunuda söyliyim google.com dan smtp relay diye arat 100 tane relay listesi al birde SSL sertifikası al gmaille uğraşma :)

Gmail hesap alımları devam etmektedir. İlgilenen arkadaşlar açabilecekleri gündeki maksimum adedi yazarak dönüş alabilirler.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
sepulchral' Alıntı:

sanaldisk kullanımı olabilir, php için örnek http://pgd.sourceforge.net/

dbimage.php

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
burnuma hoş olmayan bir koku geldi yuhhu.
ayrıca benimle ne gibi bir sorunun var anlamadım yuhhu adını bile ilk defa görüyorum bu forumda. istersen sorununu pm at da neyse mesele halledelim.
"bizle iş yapamazsın" ne demek ? siz kimsiniz ? sen ve arkadaşlarının benimle meselesi nedir?
burnuma gelen pis kokular dahada artmaya başladı :D

smpx in dediği gibi ticari ahlak gözardı edilirse böyle polemikler çıkar
+rep smpx

bende senin o adamla okadar uğraşmana anlam veremedim adamın kişisel tercihi istediyle iş yapar istediğiyle yapmaz.

Ama birinin iş yaptırırken niye yapırdığını söylemesi lazım.Kısaca, merak ettim:D

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende senin o adamla okadar uğraşmana anlam veremedim adamın kişisel tercihi istediyle iş yapar istediğiyle yapmaz.

Ama birinin iş yaptırırken niye yapırdığını söylemesi lazım.Kısaca, merak ettim:D

ADAMLA BEN UĞRAŞMIYORUM KENDİSİ bir şeyler yapma emelinde ama hayırlısı bakalım. Kimseyle iş yapmak mecburiyeti ortada yok ortada ama adam sanki kan davamız varmış gibi kinayeli laflar edince insan kıllanıyor tabiki.

insan olmak lazım önce

N

Naruto

Misafir
hiç bu kadar kasma derim sebebi ise DM Mailler adlı programı çek 2.31 versiyonunuda söyliyim google.com dan smtp relay diye arat 100 tane relay listesi al birde SSL sertifikası al gmaille uğraşma :)

Gmail hesap alımları devam etmektedir. İlgilenen arkadaşlar açabilecekleri gündeki maksimum adedi yazarak dönüş alabilirler.

spam yaptığın kesin. yoksa ebay referer uğraşmazdın..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu şeye benzemiş :p kara para hakllama olayı gibi 10.000 farklı hattan 900 lü hatları arayarak kara parayı yasal yoldan almak gibi bişi :)

Y

yuhhu

Misafir
Gmail alımları tekrar başlamıştır.. Açmak istediğiniz adedi belirterek pm atınız.. (msn adresinizi pmye ekleyiniz)

bilmiyorum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
garan/tiask/.com un spamlarından mutlaka ki mailinizin inboxuna düşmüştür.

Siteye whois çekiyoruz, ilgili alan adı tur/kgo.com
ufak bir arama ile turkgo=musakara=yuhhu şemasına ulaşıyoruz.

Sonra mailin neden junk a değil de direk inboxa düştüğünü düşünüyorken bu başlığı, ve gmaillerin ne amaçla kullanıldığını görüyor cevabı alıyoruz.

Özetle işte bu spam mailin direk inboxa düşme nedeni, mailin gmail kullanılarak atılmasıdır.

Yani kullanım amacı sadece email spamdır.

Bu vatandaş, gmail hesaplarında günlük mail gönderme limiti olduğu için çok maile ihtiyaç duyuyor, ihtiyacını da iyinet forumlarından karşıladığı halde yönetim tuhaf bir şekilde müdahele etmiyor ??!

Ek olarak yuhhu takma adlı "musa kara" kişi, pek parlak bir ticari geçmişe sahip olmayan bir arkadaştır.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
garan/tiask/.com un spamlarından mutlaka ki mailinizin inboxuna düşmüştür.

Siteye whois çekiyoruz, ilgili alan adı tur/kgo.com
ufak bir arama ile turkgo=musakara=yuhhu şemasına ulaşıyoruz.

Sonra mailin neden junk a değil de direk inboxa düştüğünü düşünüyorken bu başlığı, ve gmaillerin ne amaçla kullanıldığını görüyor cevabı alıyoruz.

Özetle işte bu spam mailin direk inboxa düşme nedeni, mailin gmail kullanılarak atılmasıdır.

Yani kullanım amacı sadece email spamdır.

Bu vatandaş, gmail hesaplarında günlük mail gönderme limiti olduğu için çok maile ihtiyaç duyuyor, ihtiyacını da iyinet forumlarından karşıladığı halde yönetim tuhaf bir şekilde müdahele etmiyor ??!

Ek olarak yuhhu takma adlı "musa kara" kişi, pek parlak bir ticari geçmişe sahip olmayan bir arkadaştır.

Merhaba,
Tespitinizi dogru buluyorum.

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne işe yarıyo ki bu mailler ? :)

madem binler yüzbinlerce gmail hesabı lazım oluyor demekki havuz bayaağı büyük

bizde nasiplensek olmazmı nasıl yapılıyor ne için yapılıyor biri anlatsın bari hiç olmazsa bizde pm cevabı beklemeyiz boşu boşuna arkadaş seçici imiş baksnıza

arkadaşa sorun bari niye açılıyo diyede ilerde başınız yanmasın

Tespit doğru gibi ama birde şu var, belki spam email atmıyordurda Craiglist e otomatik spam ilanları bırakıyordur. Bir cok yabancı sitede elemanlar bu tur uygulamalar için para veriyorlardı.. BElki arkadaş onlardan biriyle anlaştı;
o tek parti basına 10 dolar alırken size 10YTL veiyor komisyon kazanıyo olabilir.. Bu durumu kınıyomuyum elbette hayır ticaret yapıyor sonuçta.. Ama spam atıyorsa o zaman 2 elim yakasında olur.. Bilenler bilir spamlara ne denli gıcık olduğumu....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5