İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

godaddy - Domain kaydı - Private

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar!
Tecrübeniz var mı?

godaddy.com dan domain register (kayıt) ederken whois bilgileri gözükmesin şeklinde bir domain almıştım 1 sene önce. şu anda o domain düştü ama hala kayıtlı gözüküyor. Ben bu domaini uzatmak istediğimde hem 1 sene kayıt ücreti hemde whois çekilince bilgileri gözükmemesi (private) sepete geliyordu iptal edemiyordum private olmaklığını. ve uzatmadım düştü domain. sormak istediğim şudur.

şu anda düşmesinin üzerinden neredeyse 2 ay geçmesine rağmen hala kayıtlı gözüküyor bu neden böyle?

ve private yapan 3. kuruma ben tekrar uzatma sözü vermiş olmuşmuydum? (bir borçlanma vs.. ileride karşıma çıkabilir mi)

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
borçlanma v.s olmaz.
alan adları genel olarak ödeme yapılmazsa, 30 ila 90 gün arası askıya alınır (alan adının değerine göre bu süre uzayabilir).
askıya alındığı süre bitince 30 günlük redemption-period dönemine girer.
bu süre sonunda son 5 günlük bir süre başlar, süre sonunda alanadı kayıttan silinir.
alanadını yada private servisiyle ilgili herhangi bir şekilde ödeme yapılmaması durumunda, borçlanma falan olmaz, ürüne ait hizmetiniz durdurulur sadece.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
borçlanma v.s olmaz.
alan adları genel olarak ödeme yapılmazsa, 30 ila 90 gün arası askıya alınır (alan adının değerine göre bu süre uzayabilir).
askıya alındığı süre bitince 30 günlük redemption-period dönemine girer.
bu süre sonunda son 5 günlük bir süre başlar, süre sonunda alanadı kayıttan silinir.
alanadını yada private servisiyle ilgili herhangi bir şekilde ödeme yapılmaması durumunda, borçlanma falan olmaz, ürüne ait hizmetiniz durdurulur sadece.

Değerli bilgi ve vakit için teşekkür ederim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5