İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

godaddy domain transferi

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşlar godaddy de bir başkasının hesabında bulunan domaini kendi hesabıma transfer etmem gerekiyor, karşı tarafında bu konuda rızası var. Daha önceden godaddy i hiç kullanmadım. Domain transfer işlemi için benim bir transfer işlemi başlatmam gerekiyormuş sanırım. Bunu panelde nerden ve nasıl yapabilirim.

Teşekkürler.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yanlış hatırlamıyorsam transfer edecek olan kişi domain'i seçip Account Change diyip senin bilgilerini giriyor, godaddy'de kullandığın e-mail adresini girmesi önemli dierleri geyik, bunu yaptıında sana e-mail geliyor e-mail'de onay kodu gibi bişey oluyor sen bir süre sonra panelde pending account changes da domain'i görüp o kodu giriyorsun, gibi kalmış aklımda ama tam emin değilim.

CİXaleM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-Hesabımıza giriyoruz. Domainsyazan yere geliyoruz açılan menude transfer get free mail'e Tıklıyoruz

godaybp7.jpg

2- Transfer edeceğimiz domainin Kilidini karşı tarafa açtırdıktan sonra İşaretli kısıma domaini yazıp go diyoruz

28kr.jpg

3- Proceed To Checkout'a Tıklıyoruz

Bundan sonraki aşamalarda dikkatli olun 1 dolar gibi ekstra bir ücret ödeyerek şu veya bu diye kesinti yaptırmamak için Kutucuklara bakın ve Checkout U tıklayın.

Karşı taraf Gidecek Kod
(Select the domain and click on "Transaction ID and Security Code Required" in the Status column. Then, enter the Transaction ID, xxxxxxxx, and Security Code, dghfdfghh, and proceed.)

Bu bilgiler, size verecek bunları gireceğimiz yere gitmek için aşağıdaki işlemleri yapıyoruz.

Tekrar domaıns yazan yere geliyoruz açılan menude my domain names e tıklayıp bir sonra ki resime geçiyoruz.
45ry.jpg

5 Açılan panel bizim domainlerimizin olduğu kısım. Yukarıda işaretlediğim yerde domain names yazan yere geliyoruz bir menu açılıyor.Ordanda pending domain transfers yazan yere tıklıyoruz ve bir sonraki resime geçiyoruz.

6 Buradada Transaction ID ve Security Code u gireceğimiz kısım var ortadaki bölme.Yazdıktan sonra olay bitmiştir hayırlı oldsun.
Not: Şu an buradaki domainde ben girdiğim için hesaba aktarma evresinde bu yüzden pending current registar yazıyor.

61go.jpg

yebroz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Godday yuzunden gul gıbı domaınım gıttı bende anlamıyordum yabancı oldugu ıcın
Sızlere tavsıye yabancı sırketlerden domaın almyın

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Yeniden rahatsız ediyorum, hesaba giriş yaptıktan sonra domains menüsü altında transfer GET free email çıkmıyor sadece transfer yazısı çıkıyor ona tıklayınca gelen kutucuğa domain adını yazıp GO dediğimde ise

Transfer Error:
ORGUNAYDINLATMA.COM is unavailable for transfer. Why unavailable?

böyle bir hata mesajı alıyorum. Domainin kilidinide açtırdım.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Domain süresi bitmek üzere olabilir (expire date) 60 gün süre koymuşlar

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı registrar'da kayıtlı olduğu için öyle diyor olabilir. Arkadaşın resimli anlattığı başka bir registrar'dan transfer işlemi, GD-GD push işlemi değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5