İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Godaddy Domain yenileme sorunu

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Vakti zamanında bir domain almıştım, domainin süresinin dolmasına bir iki gün var ve uzatmak istesemde bir türlü uzatamıyorum aşağıdaki hata mesajı ile karşılaşıyorum. godaddy kullanan üstadlar bu konu hakkında yardımcı olabilirlerse sevinirim.

You cannot change the selected domain because it is not in an active status.

Hata mesajı yukarıda.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Godaddy paneli çok karmaşık hiç sevmiyorum. Genelde bütün domainlerim namecheap.com da. Domainin yanında pendig yazıyor ve başka birşey yapmaya müsade etmiyor. Renew dediğim zaman yukarıdaki mesajı alıyorum.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Acaba bendemi bir hatamı var domain düştüde uzatamıyorum gibisinden düşündüm, bütün herşeyi inceledim yok domain 1.21.2007 de reglenmiş ve 2+1 yıl uzatmıştım. 1 Haftadan beri durum aynı 1 haftadır uzatmaya çalışıyorum olmuyor. Rezalet bir durum www.yok.be site aktif fakat ben uzatamıyorum lanet olsun.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Süresi btmekte olan domainler diye çıkmıyor mu en üst sağda?
Oradan tıklayınca devam edebilirsin alıma

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Domain'in kilitli değilse gerçekten anormal bir durum çünkü godaddy döve döve yeniletiyor domainini o kadar uyarı yapıyor mail yolluyor, başka birşey alıcakken hadi be hacı şu domainide yenile diyor :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
domain panelinde status kısmında ne yazıyor?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Panele girip domainin üzerine tıkladığım zaman 1 nci resimdeki pencere açılıyor ve beni uyarıyor uzat diye. Renew diyorum bu sefer ikince penceredeki mesajı veriyor. ve Domainin status kısmı ise 3 ncü resimde.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Sorunu iletçeli 4/5 saat olacak fakat halen bir yanıt yokg elen mailde 24 saat içinde yanıtlanı diyor, Domain gitsin alsın başkaları ondan sonra bana yanıt verirler.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Daha 24 saatten fazla vaktin var. Sorun olmaz büyük ihtimalle.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Status kısmı active olmalı. Kilidi kaldırıp tekrar kitlemeyi dene belki eski haline döner. İng. yok ama status kısmında pending expiration yazmamalı. Ondan bu hatayı alıyorsun.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Status kısmında ne yazdığı önemli değil,
Tarih geçtikten sonra godaddy .be domainler için ne kadar gün veriyor tam bilmiyorum (.com için 1 ay sonra düşmeden aldım, pending durumunda) yine de alabilirsin.
Sarı ünlem işaretine tıkla bakalım bir de...
Sorun sanırım .be alanadları ile alakalı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5