İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Godaddy Host kurulumu!

poetrys

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba

arkadaşlar godaddy den bir host aldım ama bir türlü yapılandıramıyorum.Çalıştıramadım arkadaşlar bu konuda lütfen bana yardımcı olun!

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yardım edelim - ILK OLARAK YUKARIDAKI ASAGI AKAN MENULERDE MY HOSTING e tıkla GİRİŞ YAP. ekrana gelen yerde DOMAIN.COM şeklinde ortada panel mevcut ordan MANAGE ACCOUNT a tıkla - egerki henuz baslatmadıysan SETUP ACCOUNT a tıkla gereken FTP kulanıcı adı ve şifrelerini yazıp giriş yap - bir süre sonra acılır.
MANAGE ACCOUNT menüsü aktifse ordan host paneline giriş yapabilirsin. Paneldende domain ekleme değiştirme (coklu domain DELUXE PLAN ise) birden fazla domain ekleyebilirsin.
Zaten o panelde DOMAIN ekleme SUBDOMAIN ekleme silme işlemleri dışında bi aktivite yok.
Birde 404 hata sayfası ayarı yapabileceğin kısım var yukarıdaki menüden CUSTOM ERROR PAGES menüsünden.
Bunlar yeterli olacaktır.

poetrys

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
godaddy hosting yardım...

merhaba

hocam ilgin için öncelikle çok teşekkkür ederim!

Hocam ilk önce hesabı aldığımda godaddy ' den kurulum ayarlarını yaptım.
Yanlız bana firma domain adını hangi name serverlerine yönlendireceği felan yazmıyordu birde dns ayarları gibi uyarılar verdi.Anlatmak istediğim ne yaptıysam siteme ulaşamadım...

Msn adresim :
[email protected]

hocam msn mi eklerseniz msn üzerinden yardımcı olursanız çok sevinirim...
Teşekkürler!

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
HOSTU aldığın tarih aşağıdakilerden hangisine uyuyor ise Nameserverlarını buna göre ayarla. Hostu panelden SETUP ettiysen bu durumda sitene ulaşabilmen lazım.

MART 11, 2008 den sonra aldıysan:
ns51.domaincontrol.com
ns52.domaincontrol.com
EYLÜL 12, 2007 – MART 10, 2008 arasında aldıysan :
ns43.domaincontrol.com
ns44.domaincontrol.com
OCAK 31, 2007 – EYLÜL 11, 2007 arasında aldıysan :
ns5.secureserver.net
ns6.secureserver.net

poetrys

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
godaddy hosting yardım...

Merhaba

hocam dediğiniz gibi dns numaralarınıda girdim ama yine siteme ulaşamadım...
msn adresimi ekledinizmi ordan size kul.bilgilerimi vereyim kontrol edermisiniz?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hosting panelinin ana sayfasında nameserver'lar yazar. Domaini güncelledikten sonra hemen girmez, 1 saat ile 6 saat arasında değişiyor..

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Sn. annudora Paylaşımınız için teşekkürler benim de bu konuda yardıma ihtiyacım vardı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5