İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Godaddy Total Dns, Park ve Hosting İçin (Resimli Anlatım)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Godaddy domain kontrol paneli, dns ayarları aktif olmayanlar için hazırlanmıştır.

Resimde görüldüğü gibi, Total DNS: (Not hosted here) aktif değildir. Aktif hale getirebilmek için Nameservers altında bulunan Ns lerimize tıklıyoruz. Açılan Pencerede,

Hosting nameservers (Host my domains here.) Alanını İşaretleyip ok. Diyoruz.

Yaklaşık 30-60 saniye sonra resimdeki gibi Total Dns Aktifleşir ve Dns ayarlarımız görünüyor.

Total DNS Control and MX Records Linkine tıklıyoruz.

Resimdeki gibi bir sayfa açılacak.

Cname Editleme linkine tıklıyoruz. Resimdeki Pencere açılıyor. Points To Hostname: Kısmına gereken bilgileri girip okey liyoruz.

Yine aynı sayfada editleme işlemini veya yeni kayıtları A (Host) kısmına uyguluyoruz.

İşlemlerimiz bittiğinde aşağıdaki gibi bilgilerimiz kontrol panelinde görünmeye başlıyor.

Ben adsense domain park için yapılması gerekenleri anlatmaya çalıştım. Bu bilgilerden faydalanarak blogspot içinde yönlendirme yapılabilir veya kendi istediğiniz ip numaranıza sitenizi yönlendirebilirsiniz.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
teşekkürler..

domainler farklı firmalarda ama en azından yöntem aynıdır hepsinde herhalde..

senol01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam dostum güzel anlatmıssın ama bana yardım etmelisin

ben delux paket aldım hosting

total dns ler geliyor domaincontrol.com olarak fakat ben başka bir yerden alan adını aldım ve dns domaincontrol.com yönlendirdim fakat sayfa görüntülenemedi ne yapmalım dns değişmiş

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5