İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Godaddy yardım lütfen

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar, site sürekli çöküyordu bende support bölümünden çok kötü ingilizcem ile mesaj yolladım .Onlarda cevap göndermişler ama pek anlayamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

The trace provided indicates that you are successfully able to connect to your site. Unfortunately the error received indicates that there are to many concurrent connections to your site. Our shared hosting accounts limit the maximum number of connections at one time.

Linux limits:

* Linux Economy: 50 connections
* Linux Deluxe: 50 connections
* Linux Premium: 50 connections

You may want to consider our Grid Hosting accounts.
Grid Hosting is a flexible hosting platform that matches performance
with demand. If your site's traffic spikes, Grid Hosting responds by
allocating more resources and keeping your site live. If your site
starts small, but is growing, Grid Hosting grows with it so you don't
have to manually upgrade and experience any unnecessary downtime.

Grid Hosting "pools" the resources of many servers and your site's
content resides on multiple servers. This networked system helps
achieve a high reliability—beyond 99.9%—for your Web site because if
one server shuts down, only a fraction of the grid's resources are lost.

Grid Hosting has resources in reserve which are always available to allocate when necessary

Balkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir seferde maximum bağlantı sayısı limiti vardır shared hosting hesaplarımızda diyor (50 bağlantı). grid hosting hesaplarımıza geçersen orda böyle bir sorun yok diyor.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullandığınız script yada scriptler de alınan connect kapatılmıyor (muhtemelen)
bu nedenle de veri tabanına aynı anda olması gereken maksimum 50 bağlantı sayısı çok rahat aşılıyor.

eğer daha fazla bağlantı imkanı veren hostinge geçemiyorsanız scripti bir elden geçirin yada geçirtin derim ben.

bu hata sıkça oluyorsa ve birden fazla ihtimal varsa birini askıya alarak sorumlu kısmı belirleyebilirsiniz...

Saygılarımla

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çok teşekkür ederim arkadaşlar.kullandığım script wordpress :( o yüzden bir değişiklik yapamam.

grid hostingde böyle bir sorun olmayacaksa geçeyim ama bu hosting daha yeni çıktı beta aşamasında.daha önce bağlantı sorunu olmuyordu ama sanki bu grid hostinge geçirmek için yapılan bir politika gibi geliyor bana.yani kobay olarak kullanacaklar gibi ama neyse.:(

godaddy panelinde diğer paketler arasında bir tık ile geçiş yapabiliyoruz ama oraya grid hostingi daha eklememişler.bende taşıma işlemi ile uğraşmak istemiyorum ve şuan kullandığım paketin ödemesini de yeni yaptım ,grid hosting için yeterli.

Kısacası , nasıl diğer paketlere bir tık ile geçebiliyorsak ,direk zahmetsiz bir şekilde grid hostinge geçmek istiyorum.Bunu godaddye nasıl anlatabilirim.ben yazsam yanlış anlarlar :( o yüzden zahmet olacak ama kısa bir çeviri yazarmısınız ?

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ekonomik kullanıyordum bu çökmeler olduğu için 2 gün önce Deluxe pakete geçtim, fakat onda da fark yokmuş.kısacası şuanda Deluxe paketteyim.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bende delux paket kullanıyorumda bir delux pakete 5-6 tane wordpress site açıyorum hiç bir sorun yok sanırım senin kurduğun bir eklentiden kaynaklanıyor olabilir sorun yani 1-2k lı siteler var hata verdiğini hiç görmedim.

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende delux paket kullanıyorumda bir delux pakete 5-6 tane wordpress site açıyorum hiç bir sorun yok sanırım senin kurduğun bir eklentiden kaynaklanıyor olabilir sorun yani 1-2k lı siteler var hata verdiğini hiç görmedim.

benim bazen 17k ı buluyor.en az 7-8k ama hiç sorun etmiyor godaddy.sadece arasıra down oluyor .aslında pek umrumda değil down olması ama 3 ayda bir bulunduğum makineyi değiştiriyor.haliyle ip de değişiyor. tam 20k yi geçerken yapıyor bunu, ipde değişince hitler yerle bir oluyor. belki bilerek yapıyordur bilmiyorum .(6 ayda 3 kez makine değiştirdi)

o yüzden böyle bir sorun olmasını istemiyorum.grid hostingide denemek istiyorum,olmazsa mecbur vps almak zorunda kalıcam ama şu ingilizceyi nasıl yazabilirim ?

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
teşekkürler

Merhaba, eğer grid hostingde böyle bir problem olmaz diyorsanız mevcut paketi değiştirip(kapatıp) grid hostinge geçmek istiyorum.Upgrade/Downgrade Hosting Account bölümünü kullanarak diğer paketler arasında zahmetsizce geçiş yapabiliyoruz fahat oraya grid hostingi daha eklememişsiniz.

bende site taşıma gibi işlemlerle uğraşmak istemiyorum.o yüzden güncelleme paneline grid hostingi ekleyebilirseniz ben ödemeyi yapıp, paket güncellemesini yapabilirim veya taşıma işlemini siz yapıyorsanız da geçiş işlemini başlatabiliriz. regards

Balkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hi,

If you say this problem will not occur in grid hosting, I want to switch to grid hosting. I know "Upgrade/Downgrade Hosting Account" menu is for switching between packages; however I donot see Grid hosting there.

I donot want to deal with moving my websites, so please add Grid hosting to this menu or you can switch my package to grid hosting manually.

Regards

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bende godaddy deluxe paket kullanıyorum scriptim özel yazılım ama online kullanıcı sayım 200 250 yi aşıyor maximum connection limiti windows hostonde gecerli değil sanırım ?

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende godaddy deluxe paket kullanıyorum scriptim özel yazılım ama online kullanıcı sayım 200 250 yi aşıyor maximum connection limiti windows hostonde gecerli değil sanırım ?

windowsda geçerli olmayabilir, zaten godaddy nin windows hostingini çok övüyorlar.zahmet oluyor ama bu adamlar şimdi ne diyor :

Unfortunately we do not have the feature you are describing. If you are looking to switch to Grid Hosting you would need to back up all of your files, cancel your current account, and purchase a new grid hosting account. Then you would re-upload your content to the new account. Unfortunately we would be unable to do this on your behalf. Sorry for any inconvenience this may have caused.

You can cancel your current hosting using the instructions below. Please note if you reply to this email after canceling we would be happy to process a refund on your behalf for the unused portion. Also we may be able to move the unused portion of time remaining to your new grid hosting account, please note the new account will have to be purchased and set up and the old account canceled before we can perform this action.

To cancel a service from within your account:
First, log into your account:

• Go to the Go Daddy Account Login Page
• Log in using your account username (which may be the same as your customer number) and password

If you have trouble logging in, our password reset form may help you. You can find this form through the following link:
Account Retrieval Page

Once logged in, follow these steps:

• Select 'Payments and Renewing Items' from the 'Renewals' menu.
• Check the box next to the item(s) you would like to cancel and click on the 'Cancel Item' button.
• Select 'Cancel Now' or 'Cancel at Expiration Date' in the menu that appears to the right.
• Click on 'Save Changes'.

*Canceling now will immediately remove the service from your account. If you choose to “Cancel at Expiration Date” the service will remain active until the date specified and will not be renewed.

You can purchase grid hosting at the link below:

taşıma işlemini bana mı yap diyorlar :(

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benim bazen 17k ı buluyor.en az 7-8k ama hiç sorun etmiyor godaddy.[/B]

Pardon - 17 000 hitli siten var üstelik de Wordpress gibi kaynak tüketimi yoğun bir script ve SHARED hosting kullanıyorsun öylemi...
Ee godaddy buna rağmen hesabını suspend etmeden idare ediyorsa daha ne yapsın :)

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Pardon - 17 000 hitli siten var üstelik de Wordpress gibi kaynak tüketimi yoğun bir script ve SHARED hosting kullanıyorsun öylemi...
Ee godaddy buna rağmen hesabını suspend etmeden idare ediyorsa daha ne yapsın :)

o konuda godaddyi takdir ediyorum. daha fazlasını da gördüm ama hiç suspend etmedi, uyarı bile göndermedi. sanırım wp için özel sunucuları var. fakat 3 ayda bir makine değiştirmesi benim hitleri yerle bir ediyor. bende başka pakete geçmek istedim ama bu kezde taşıma işlemini kendin yap diyor :( normalde bu tür işlemleri hosting firmaları yapar değil mi ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
o konuda godaddyi takdir ediyorum. daha fazlasını da gördüm ama hiç suspend etmedi, uyarı bile göndermedi. sanırım wp için özel sunucuları var. fakat 3 ayda bir makine değiştirmesi benim hitleri yerle bir ediyor. bende başka pakete geçmek istedim ama bu kezde taşıma işlemini kendin yap diyor :( normalde bu tür işlemleri hosting firmaları yapar değil mi ?

en kötü reklam koysan siteye sadece bir tane :) günlük 30$ kazandırır 17k hit. sunucunu çok tan alman lazımdı bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5