İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Godaddy Yardım

oyun52

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Hepinize iyi akşamlar...

Godaddy den deluxe plan bir tane host aldım birden fazla sitem olduğu için hepsini burda topladım konu şu :

Sitelerim şu farklı bir host ta aktif Ns değişiklerini yapmadım... çünkü denemeden yapmak istemiyorum...

NS değişikliği yapmadan önce godaddy nin bana hostum için verdiği ip adresinden sitelerim sorunsuz çalışıyomu kontrol etmeme gerekiyo eğer sorunsuzsa Ns değişikliklerini yapıcam.....

Godaddy nin bana verdiği ip adresinden nasıl bakıcam Sitem Aktifmi sorunsuz çalışıyomu diye 2 tane sitem için nasıl bakıcam ... Yardım edin arkadaşlar....

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
zaten godaddy size NS ler için ikazda bulunmuş olması gerekiyor, yani host bölümüne girdiğinizde NS leri, nasıl hangi ip yada domaine ayarlayacağınız , vardır.

oyun52

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam belirtiyo ns ler böyle olucak diyoda benim sorunum... ben nsleri yönelendirmeden bakmam lazım site sorunsuz çalışıyomu diye ? yani godaddy bana hostuma ait ip adresini verdi ordan bakmam lazım diğer host firmamda bakabiliyodum .... ip/~kullanıcı adımı yazarak bunda olmuyo nasıl oluyo diye soruyorum.... problem bu yani...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
anladım, yayınlamadan önce görmek istiyorsun, pleskte var, cpanelde var bu özellik,

godaddy panelin, site ön (preview) görüntülenmesi için "support yada how to" bölümlerine bak, yada mail çek,

neden dersen , kullanılan hosting panelle alakalı bu. anladın.

oyun52

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bulamadım yaa sanırım yok dediğin şeyler nasıl yapıcam ben bunu yaa yinede çok sağol arkardaşım ilgilendin.... kullanan daha önce aynı şeyle karşılaşmış biri yokmu acaba :(

fulhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,

arkadaşım site taşımada üç prensip var

birincisi database yedekleme
ikincisi database sunucusu
üçüncüsü dizin yolları

bu uçunu aktarırken problem yaşamazsan hiçbirşey olmaz.

veri tabanı taşırken dışarı çıkart yöntemini kullanmanı önermem çünkü bu tür yedeklemeler veri tabanında türkçe karakter hatası oluşmasına sebep olur. Daha değişik mysql yedekleme robotlarıyla çalımanı öneririm. Her site taşınır.

tabi php çalışıyorsan bu soyledıklerım geçerli.

kolay gelsin

oyun52

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yardımın için çok teşekkür ederim arkadaşım zaten taşıma işlemini titizlikle yaptım ama yinede bakmak istiyorum.. işte bi kontrol etmem lazım.. mutlaka bi yöntemi var ip ile bağlanmanın ama nee işte :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi