İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Godady'den .EU domain alımında sorun

E

eTre

Misafir
Pazartesi günü ifttardan önce godadyden .eu uzantılı domain aldım ama hala domain Pre-Registration Period - Public periodunda daha ne kadar sürer bilen var mı ? Yoksa ben yanlış bişi filan yaptımda ondan mı bekletiyo bu adamlar ?

H

hostcu1

Misafir
7 kasımda sanırım
ayrıca bakalım sana kaptırıcaklarmı o domaini

G

geyik.net

Misafir
Yanlış biliyorsam düzeltin. .eu domainleri şu anda pre-registration durumda. Yani sen register ediyorsun tam olarak register işlemleri onaylanınca sende uygunsan sana domaini veriyorlar. Bu yuzden su anda o şekilde olması gayet normal.

G

Geveze.at

Misafir
Arkadasim .eu domain alamazsin. Sadece ön siparis yapiyorsun( tam türkce karsiligini bilmiyorum) Sonra bunlar incelenecek. Önce tm sahiplerine verilecek. Kalan batanda bizlere düser artik.
Sunriseperiodunu bekle

E

eTre

Misafir
hayda bakın bunu bilmiyordum sakat oldu şimdi 7 kasım kesin tarihmi kayıt için kalanların kaydı için yani ?

G

Geveze.at

Misafir
7 Kasim degil 7 Aralik
7 Aralik tarihine kadar sadece domainler siparis edilecek. Ama dedigim gibi önce tm sahiplerine verilecek

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 tarih var beyler bunlardan bizi ilgilendiren iki tarih var biri 7 aralik biride 2006 ilk ceyrek

.eu guzel domain almayi unutun derim. ozellikle godaddy y pre registration icin para yatirmayin.

G

Geveze.at

Misafir
ücretsiz pre-registarionlar var
birde para mi yatiriyorsunuz sizler anlamiyorum

anadolu06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bu tür domaine sahip olmak için avrupa birliğine üye bir ülkede ofisinizin olması gerekli. boşuna uğraşmayın isterseniz.

T

Turkeywebnet

Misafir
Evet Avrupa birliginde yasayan vatandaslar alabiliyorlar :D Ayeica örnegin: eu domain icin sorgulama yapacaksiniz,oyun.eu diyelim,ekranda görünüyorsunuz kacinci sirada sitek yaptiginizi,oyun.eu,toplist.eu,turkiye.eu,bagdat.eu,borsa.eu,beyoglu.eu domainlerini birinci siradan ayirttim kendime bana verilen süre ise 8 Ocak tarihinde aktif hale gelecekleri.Bu domainlerin benim oldugunu kanitladiktan sonra :D 10 Ocakta satisa cikaricam hepsini.

G

Geveze.at

Misafir
Bende de sorun cikmadi pre-reg yaptim.
Ama kendim avrupa birligi üyesi ülkenin vatandasiyim. O konuda eu domain AB ülkelerine öncelik taninacaktir. Tr ye düsecegini sanmiyorum
Live Reg e gelesiye kadar millet bitirir domain i

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ufff ya cok heveslenmiştim .eu lara yazık oldu türkiyede yaşıyanlar alamıyomu? ühüüü :(

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne yazikki isler okadar basit durmuyor.
2006 ilk ceyreginde 3 satis baslayacak bunda isteyen istedigi ismi alacak.
Bu arada arkadasin saydigi isimlere kac kisi ayri yerden basvuru yapti bilen var mi?

M

messmedia

Misafir
hey allam ne varsa artık, saçma sapan bişey, com dururken saçma salak bir birliğin domainini neden kullanayım, ctrl+enter olayı varken eu'ya bişey yemek düşer, afiyet olsun.

M

messmedia

Misafir
valla onu bir kaç zibidi istiyor, fazla değil, ayrıca "tr" olarak bizler birilerinin kapısında köpek olmaktansa evimizde rahat etmeyi tercih ederiz, lütfen üstüne alınma sanırım sende "at"desin, benim "at"de akrabam (?) var onu kasdettim, oradakilerin ne durumda olduğunu çok iyi biliyoruz, hani önceden olanaklar kısıtlı idik, ne deseler yutuyorduk, eh devir değişti.

M

messmedia

Misafir
ayrıca o konyadan biraz daha büyük ülkeye azıcık saygı duyuyorsam almanya sınırındaki bir kasabada yetiştirdiği insandan dolayıdır, yoksa gerisi hikaye.

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada gen.tr ve web.tr isimler hala bosta ustelik google da filan da daha onemli isimler
bence gen.tr ve web.tr alin

G

Geveze.at

Misafir
:) Hitlerden bahsediyorsun sanirim. Braunau dogumlu. Ülke yüzölcümü kücük olabilir. Ama imkanlarin sinirsiz olmasi süper. Saglik, ekonomi, yasam, egitim, internet ve seyahat. Dünyanin istedigim ülkesine gitme ve calisma olanagim var. En sevmedigim ülke USA ya dahil.
Eu domainlerinde bile .eu ülkelerine öncelik taniniyor :)

M

messmedia

Misafir
Geveze.at' Alıntı:
:) Hitlerden bahsediyorsun sanirim. Braunau dogumlu. Ülke yüzölcümü kücük olabilir. Ama imkanlarin sinirsiz olmasi süper. Saglik, ekonomi, yasam, egitim, internet ve seyahat. Dünyanin istedigim ülkesine gitme ve calisma olanagim var. En sevmedigim ülke USA ya dahil.
Eu domainlerinde bile .eu ülkelerine öncelik taniniyor :)

evet tahminin doğru ama nedense bizim akrabamız öyle anlatmadı, sanırım farklı yerlerdesiniz ;) bide sevilmeyen insanlar olmak çoooook kötü :) yine de Braunau'ya gitmek isterdim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5