İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google +1 kardeşliği // 1 Temmuz 2011

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Google +1 kardeşliği için yeni konu ve tek link...
+1'lediğiniz koyu mavi zemine beyaz +1; +1'lemediğiniz açık gri zemin üzerine koyu mavi +1 olarak görünür.
Mavi olduğu halde basarsanız önceden verdiğiniz oyu da geri almış oluyorsunuz.

Nasıl +1 düğmesi temin edebiliris? : http://www.google.com/webmasters/+1/button/index.html
Önemli: Gelişmiş seçenekler'den +1 URL'si seçilip domain ilave edilmezse +1'leyen sayısı sayfaya göre değiştiği için artmıyor görünüyor. Sayfa url'si seçimi yapalım.

Linkler
http://www.tennar.net/arti1.html

not: eif'İn konuy açıklık getirmesini bekliyoruz...

Düzenleme: Kolaylık olsun diye katılan sayfa URL adreslerini http://www.tennar.net/arti1.html sayfasına ekledim.

Daha kolay bir şekilde +1 yapılabilir. Sayfa adreslerini hatalı yazan arkadaşların 0dan başlayabilir.

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
+1 ledim

imzamdaki sitede headerdaki adsense reklamının solunda +1 butonu var geri dönüş yaparsan sevinirim

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Peki bu +1 ne işe yarıyor kolay mı indexlenmeye yarıyor biri bilgilendirsin

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Önemli: Gelişmiş seçenekler'den +1 URL'si seçilip domain ilave edilmezse +1'leyen sayısı sayfaya göre değiştiği için artmıyor görünüyor. Sayfa url'si seçimi yapalım.

http://www.google.com/webmasters/+1/button/
SSS bölümünde sorlarına cevap var ama kimler +1'lemiş, onun cevabını bulamadım.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Peki bu +1 ne işe yarıyor kolay mı indexlenmeye yarıyor biri bilgilendirsin

Google’un arama altyapısını sosyal bir boyuta taşıyan Google +1, artık web sayfalarına da yerleştirilebiliyor. Google +1 düğmesini bir sayfaya yerleştirdiğinizde Google arama sonuçlarında sosyal bir etkiyle daha fazla ilgi görmesi mümkün oluyor. Bir çok yabancı site ile açılışı yapan Google +1, Android Market, Blogger, Product Search ve YouTube‘da da yer alacak. Google.com/webmasters/+1/button adresinden dört farklı boyutta, paylaşım sayısını dahil ederek yayınlayabileceğiniz Google +1 düğmesinde şimdilik sadece ABD’de geçerli açıklama kısmı da yer alacak.

Google +1 henüz yolun başında olsa da konu hakkında biraz daha fikir yürütmek istiyorum.

Öncelikle şu ayrımın altını çizmeliyim. Google +1, Facebook’un beğen (like) düğmesi gibi kişisel ilgiyi kullanacak ama bunu sadece arama sonuçlarına yansıtacak. Artılamalarımız Google profil sayfamızda yayınlansa da, bu pek fazla ziyaretçi kazandırmayacaktır. Gerçek etkisi yüksek düzeyde arama sonuçlarında olacaktır.

Google +1′in arama sonuçlarını değiştirme potansiyeli olması elbette kullanımını arttıracaktır. Çünkü Google halen bir çok site için en büyük trafik kaynağı, üst sıralarda çıkmak bu trafiğin biraz daha artması demek. Yani beğendiğimiz siteleri/sayfaları işaretleyip Google üzerinden çevremize önermek Google +1′in itici gücü olacak.

Web siteleriyle bütünleşik ilişkiler kuran öğelerin kullanılması internet dünyasında oturan bir anlayış olmaya başladı. Facebook, Twitter, Linkedin, Digg vb.. herhangi bir şekilde kendi adresi dışında da kullanıcılarına dokunuyor. Arama motoru optimizasyonu çeşitli şekillerde sıkıntıya uğrayan Google’ın bu zor dönemi web ziyaretçilerinden faydalanarak aşmak istemesi gayet mantıklı.

Son dönemde Google +1 tercihlerini görmeye başlamıştım ve o sonuçlar daha fazla dikkatimi çekmişti. Fakat Google +1′in kullanıldığını görmek, ikinci bir soruyu beraberinde getiriyor. Arkadaşlarımın fazlaca önerdiği bir sayfa, gerçekten benim ulaşmak istediğim sonuç mu?

Facebook’ta arkadaşlarımın beğendiği bir sayfayı görmemle Google’da arkadaşlarımın önerdiği bir şeyi görmem farklı şeyler. Birinde pasif durumda içeriğin ulaştığı kişiyken, diğer durumda arama yapan aktif kişi durumuna geçiyorum. “Ne istiyorsun o zaman” diye soracak olursanız, Google artılamalarını görmek isteyeceğim kişileri seçebilmeliyim, derim. Dahası, hep o sözünü ettiğimiz ama çok da göremediğimiz anlambilim teknolojisinin öne çıkarılması gerekiyor. Aradığımız şey temelde daha güncel ve daha doğru içerik.

Biraz fazla sorguladım gibi ancak tabii ki Google +1′in gerçekten faydalı olup olmadığını zaman içinde göreceğiz. Google +1′i kullanabilmek için test ürünleri sayfasından harekete geçebilir, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kaynak:paragrapher.net

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18

http://www.google.com/webmasters/+1/button/
SSS bölümünde sorlarına cevap var ama kimler +1'lemiş, onun cevabını bulamadım.

zaten 2 kişi +1 ledi emirin sitede +1 butonu yok ozaman bana ver +1 :muck:

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
+1 ledim bilgi.

+1 lenen sayfaların istatistiklerine wm toolsdan ve analyticsden ulaşılabiliyor. Bu istatistikler an itibari ile birbirlerini tutmamaktadır :) sanırım bu da güncellenme saatleri ile alakalı olmalı.

Kimlerin +1 ledikleri başkaları tarafından görüntülenmemektedir. Ama eğer kullanıcı isterse bunun google profilinde görüntülenmesini seçebiliyor....

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5