İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Acımıyor.. :D

B

bazobehram

Misafir
Arkadaşlar son 4 gündür Adsenseden Çok kişinin Banlandığını duydum.. Hemen hemen herkez Banlanıyor.. Çevremdeki Çok insan banlandı Acaba Bu Ne zamana kadaR sürer.. Bugünlerde Banlanırsak.. ödeme Alabilirmiyiz... Bu zamanlar banlanıpta ödeme Alan duydumda ..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bunlar hep adsense kurallarını okumamaktan ve uymamaktan geliyor sanırım arkadaşlar yoksa durduk yere neden banlasınlar

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saolun arkadaşlar..Ben bir hile yapmadım ama yanlış birşey yaptım..Ev arkadaşım benim bilgisayardan kendi hesabını kontrol etti.O da daha önce banlanmıştı..Ondan dolayı oldu..Yoksa diger türlü birşey olmadı..Sağlık olsun...

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2005 Kasım - Aralık aylarıda büyük bir temizlik sözkonusu idi, demek ki her yeni yıla temizlenerek giriyorlar :p

gshalil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hile yapmadım, banlanmadım fakat yine de ayın 25'inde gelecek olan Google parasına güvenip hiçbir şey yapamıyorum bu haberleri duyunca. Sanırım Google parasını beklememek, piyango gibi görmek en mantıklısı olacak..

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hile yapmadığınızı varsayarken belkide gözden kaçırılan cok ufak detaylar, Google için kural ihlali veya sebeb olabiliyor.
Bu konuda Google bir açıklama getirmediği içinde sanırım tüm suc herzaman Google üstünde kalıyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ya benimde banlanan bir arkadaşım var, oda benim hesap açtığım bilgisayardan hesap açtı hemde 2 kez banlandı benim bilgisayarımda ama benim hesabımda bir sorun yok... Her ayda google dan 1000 USD civarı paramıda alıyorum bi problem yok yani... Bence dediğim gibi tamamen programın kurallarına uymamaktan kaynaklanıyor eğer kazanmak istiyorsak tekrar tekrar okumalıyız her şeyi...
Daha yeni açılan bir başlık vardı reklamların yanındaki resimlerle ilgili bizim haberimiz yoktu sorduk öğrendik yasak olduğunu eğer reklamlarımız kalsaydı belki bizde banlanacaktık... Yani bu işi ne kadar ciddiye alırsak o işte bizi sevindirir :)

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet haklısın..işte bir kere banlandıktan sonra benim tüm siteler gitti.Artık yeni site açıp tekrar başka isimle falan başvurmak lazım...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
mohti, umarım seni de bigün developer arkadaşımızın bi üstteki mesajda yazdığı şekilde banlamazlar..

burda yüzlerce kişi öncelerde banlandı. halen banlanmaktalar..

ama hile yapanlar yüzünden olduğu kesin. yani o kadar akılsız arkadaşlarımız var ki, yani bu kadar fazla olmasalardı başka ülkelerde de ufak tefek hatalar yapanlar, farkında olmadan kural hatası yapmış olanlar var. ama onlarınkini kasti görmüyorlar demek ki..

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
yeni isimle filan almanız çok önemli değil, bu google'ın (dönemsel mi diyelim bilemem de :)) o anki hoşgörüsüyle ilgili.. herkes hile yapmıyor. ben de tam bu dönemde tam 1 yıl önce banlandım. sebebi geçersiz tıklama dedi. yani ben siteme bile girmezdim.. reklam kodlarıyla da oynamazdım.. yeni isimle başvurdum kabul edildi, iki gün sonra ilişkiniz var dedi. o zamandan beri çekildim adsense den :p

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçersiz tıklama içinde bir yorum getirmek istiyorum, evet büyük çoğunluk diyecek ki reklamlarımıza tıklamadık ne bu geçersiz tıklama?
Google reklamverene dönüşü iyi olmayan tıkları geçersiz tık olarak nitelendirdiğini düşünüyorum.
Mesala, Kariyer sitem olsun. Kariyer siteme ben alakasız başka kategorilerden, toplist, hitlist ve alakasız sitelerden back link kazandırırsam, gelecek hitin kalitesi düşecereceği için AdSense'nin hoşuna gitmeyebilir.
Çünkü reklamverenlerin reklamına oluşacak tıklardaki geri dönüşüm epey düşeceği için, sizi programdan geçersiz tık sebebi ile atması muhtemeldir.

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pekala arkadaşlar..flash oyunu tam sayfa yapıp...sağına soluna biradfet reklam..bir de oyunun altına anasayfaya dönüş linki koysak..bunu da mı resim gibi değerlendirir...ben de heyecanlandım bunları okuyunca!...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ok oraya kadar tamam da. sonuçta ilgisiz reklam çıkaran google değil mi? ben spam, ilgisiz kelimeler eklesem anlarım da öyle bişeyde yoktu ki yani

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Popuplarda açılan reklamlarıda kayıt dışı olarak görüyor... Yani popup reklamlarını koymayın arkadaşlar koyuyorsanızda biryerlerde besleme yapın o popupa

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pop değil...ayrı bir sayfa...normal oyun sayfasından daha sade bir sayfada oyun oynamasını sağlıyorum.( oyundan başka 1 adet reklam var sadece...bir deanasayfaya dönüş linki...)Bu normal değil mi?

Ben olabilir diye düşünüyorum,ama....

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Aslına bakarsanız içeriği olmayan tüm sitelere karşı google arkadaşlar...

Bknz: İçerik tabanlı olmayan hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.

Yani sadece bir flash oyun var ise ve reklam var ise benim kanımca google için sebep olabilir... Adsensenin mantığı şudur, reklam veren kişiler belirli kelimeler için reklam veriyor diyelimki ayakkabı, bir sitede ayakkabının ne olduğu nasıl yapıldığı vs. vs. bilgiler yer alıyor ise bu sitede adsense reklamları olabilir, ama başka bir site varsayalım örneğin imageshack gibi siteler bunda ayakkabı resmi var burada ayakkabı reklamı çıkartırsan seni banlıyor : ) yani bu böyle... Aslına bakarsanız program politikalarına uymayan o kadar çok site varki... Sedo parking sitesi mesela hangi içeriğie göre yayın yapıyor? Ama google ile ortaklaşa çalışıyor... Sedonun çalışmaları googlenin politikalarına uymaz yada başka bir sürü büyük site var ama bunlarada birşey demeyerek bizleri çelişkide bırakıyor... Ben şimdi bulsam google ile aynı şekilde kazanabileceğim ve daha dürüst bir sponsor şimdi ona geçerim ama hepsinde kazanmak zor malesef arkadaşlar : ) ekmek aslanın ağzında yada google nin :p

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osahin, katılıyorum. Tamamen bilgi içerikli sitelerimde Google nedense daha iyi yaklaşımlarda bulunuyor.

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Developer : Yorumunun doğru olabileceğini tahmin ediyorum...
Çünkü geri dönüşsüz ve hedefsiz ziyaretçilerin büyük çoğunluğu hileli sitelerden geliyor onun için arasında onlarda kaynıyor birazda google kendi çıkarları için hilesiz siteleri de çıkartıyor!Bence bu temizlemeler gayet mantıklı ve gerekli hile yapan sitelerin temizlenmesi için!Ama önceden banlanmış sitelere,kişilere ve bilgisayarlara google ın biraz daha anlayışlı yaklaşması gerek bence.Çünkü herangi bir sebepten banlanan bir kişinin adsense hayatı sona eriyor!Bu Google içinde kullanıcılar içinde zararlı :( ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5