İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adense Sahteciligi (Mutlaka Okuyun)

ferhatayhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm kardeslerim
size basımdan gecen bir olayı anlatıcam.
bi kac hafta evvel msn adresimi bu siteden gorup ekleyen bi arkadas bana hitli sitem olup olmadıgı sordu bende var dedim. Bu arada ;
adı = Mert
msn adresi = [email protected]
Meslegi = Mcs Sistem muhendisi
abisi = Google adense editoru oldugunu soylemisti

Sonraki gunlerde yine bana abisinin google adense editörü oldugunu ve adenseden 1000 tıkla 10 dolar kazanıyorsan 1000 tıkla 500 dolar kazandırırım dedi ve bana hitli sitene ortak olayım ve kazancını bu sekilde yukseltelim diye teklif etti. Ayrıca kendisi adenseden ayda 20 000 dolar kazanıyormus ole dedi :D
Bende google da boyle bisey olmayacagını bilerek hitli sitemin adresini vermedim ve ortaklık teklifini kabul etmedim. o zmn siz oyle surunun gunluk 4-5 dolara diyerek ve biraz daha kotu konusarak gorusmeden ayrıldı.
Bugun (09.agustos.2008) saat 15:30 civarı yaptıgımız gorusmede benim adense hesabımı isterse 10 dk da kapattırabilecegini yada benim diger sitem olan avcisoft.com da daha once yayınladıgım adense kodlarımı aldıgını ve bu kodları popup hilesi yaparak bi yere yayınlıyacagını arkasından da google a mail yollayıp hesabımı kapattırabilecegini soyledi.
Butun bunları soylerken tehdit eder sekilde soyledi.
Bende kufur ederek ve onu msn den engelleyerek konusmayı bitirdim :D
Eger bu arkadasla is yapan arkadaslarım varsa dikkatli olsunlar.
Bu arkadaşla ilgili bilgi sahibi diger arkadaslar bilgileri yayınlasınlar ve onu burda teshir edelim.
Son olarak ;
Google a bu konu hakkında mail yolladım. Cvp gelince yine burada sizlerle paylasırım.
Forum yoneticilerinden ise bu konunun kilitlenmesini ve sahsın forumdan uzaklastırılmasını istiyorum.
Sizden de goruslerinizi ve bunun gibi basınızdan olay gectiyse burda paylasmanızı istiyorum.
Teshir edilecek kişinin bilgilerini bir kere daha vereyim ;
adı = Mert
msn adresi = [email protected]
Meslegi = Mcs Sistem muhendisi
abisi = Google adense editoruymus :D
msndeki resmi de su :
teshirjk1.jpg

Saygılar...

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Googleye email yollaman güzel fikir
umarım emailde
Gecersiz tıklama için bir önlem istemişsindir..

ferhatayhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yo oyle bisey istemedim fakat tum sitelerdeki reklamlarımı sildim :D googledan cvp geldikten sonra yayınlıyacam reklamları

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
google adsense panelinden reklam kodlarının yayınlanacağı domainleri elle girsekte, millet kodları alıp tehtit edemese. google ne zaman böyle bir özellik ekleyecek merakla bekliyorum.

My_X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google adsense panelinden reklam kodlarının yayınlanacağı domainleri elle girsekte, millet kodları alıp tehtit edemese. google ne zaman böyle bir özellik ekleyecek merakla bekliyorum.

bu da bi açık sayılır haklısın. Bi yolu bulunmalı

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
yo oyle bisey istemedim fakat tum sitelerdeki reklamlarımı sildim :D googledan cvp geldikten sonra yayınlıyacam reklamları

Geçersiz tıklama ile ilgili önlemleri Google yardım sayfalarından edinebilirsin ama
bu konuda daha önceden googleye bilgi vermen gerekiyor..

heleki gecersiz tıklama yapılacak olan sitenin adını biliyorsan o zaman Tam olarak konu ile ilgili sana yardımcı oluyorlar.

ferhatayhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçersiz tıklama ile ilgili önlemleri Google yardım sayfalarından edinebilirsin ama
bu konuda daha önceden googleye bilgi vermen gerekiyor..

heleki gecersiz tıklama yapılacak olan sitenin adını biliyorsan o zaman Tam olarak konu ile ilgili sana yardımcı oluyorlar.

yok adını bilmiyorum kimbilir nerde yayınlıyacak

ferhatayhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89

Benmi yanlış anladım acaba !

herhalde adsense reklamları sadece sizin izin verdiğiniz sitede gösterilsin gibi bir özellik istiyorsunuz. Bu zaten yok mu ! Ya da ben demek istediğinizi yanlış anladım...

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
sadece istediginiz sitede ads yayınlanmasını saglıyabilirsiniz panelde mevcut

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tipinde meymelet yok ki yaptığı işte meymelet olsun.. Adres felan alsaydın keşke :)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İstediğin sitede reklam yayını suan hizmeti var istenmeyen sitelerde reklam cıkıyor ama tıklamaları saymıyorlar ve buda o site ile bagın olmadıgı gösteriyor

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
allahım memleketimin insanları aklını niye böyle gerizekalı,aptal saptal şeylere kullanıyor anlamış değilim,sabır ver yarabbim sabır,şunlara da biraz akıl.

ferhatayhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki beyler size bi de sunu sorayım ya benim adense reklamını yayınladıgım siteyi <iframe></iframe> kodları ile uygunsuz yerde yayınlarsa yine bana zararı olmaz mı ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5