İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense/Adwords tarzi reklam manager

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Google Adsense/Adwords tarzi reklam manager varmi?
Hangisini onerirsiniz?

Tesekkurler.

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklam manager derken tam olarak neyi kastediyorsun?

Overture, reklam vermek isteyenler için bir servis sunuyor ama reklam yayınlamak için günlük 1 milyon üzeri hite sahip olman lazım ki irtibata geçebilesin!
Adsense türü, yayınladığın reklamdan para ödeyen ve contextual-advertising tipi reklam yayınlayan servislerimi soruyorsun yoksa adwords türü reklam verebileceğin servisleri mi? Yoksa adsense/adwords türü hizmet sunmanı sağlayan script türü birşeymi?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Ad manager programindan bahsediyorum.
Kurup kullanmak icin.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu konu onemli arkadaslar.
iyi bir script/program bulabilirsek (ucretli/ucretsiz) sizlere bir para kazanma kapisida biz acalim istiyoruz.
iyi ve kaliteli bir reklam yonetim sistemi biliyorsaniz lutfen yazin.

Tesekkurler.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adrevenue fena degil lakin gelistirilmeli ozellikle tiklama hileleri icin

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Evet, ozellikle reklamda hile ye izin vermeyen bir sistem olmali.
Tracker uzerinde hile kontrolunu oldukca gelistirdigimizi dusunuyorum, ama reklam tiklama hileleri konusunda fazla bilgim yok.
Bu konuda siz ne biliyorsunuz, nasil hile yapiliyor? nasil engellenebilir?

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi programlar

iyi programlar var gibi ama denemen lazım, görmen lazım.
onları burda yazmayı pek uygun görmedim çünkü, toplist furyasından sonra birde onun furyası çıkmasın

Serbülent Daşkın
http://www.yenisunucu.com
[email protected]

not: olmazsa liste gönderirim.
not2: hile yöntemi basittir. cut.url ve benzeri get post yöntemleri ile farklı proxylerden istediğin değişkenleri o sayaç resiminin scriptine gönderirsin gelen cevapla doğruluğu anlarsın. sonuca göre tekrarlarsın. ufak bir cron scriptle de otomatiğe bağladınmı günde 5.000-10.000 veri sağlarsın. referrerden browsera kadar tüm değerleri istediğin gibi gönderebilirsin. transparan proxylerde hele anlaşılması imkansız gibi.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda iyinetadmin ile ortak bir çalışma yapabiliriz. Hile koruması konusunda fikirlerim var..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Fikirlerinize acigim.
Boyle bir platformu olusturabilcek her webmaster/uzman kisiyi destek vermeye cagiriyorum.
Buraya yazmaya cekindiginiz konulari lutfen ozelden yaziniz.
Ancak bu uygulamayi en kisa surede hizmete sokmak icin mumkun mertebe hazir bir uygulama olmasi tercihimdir.
Kodlama ve kodu test etme asamalarini gecmek istiyorum.
Denenmis ve guvenilir bir program ariyorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Adwords de oldugu gibi bir interface lazim, yani reklam verecek kisi su kelimeler icin tiklama basina 0.02$ seklinde ayarlarini yapabilmeli.

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Şu ana kadar kullandığım bir çok adserver ve adrotate yazılımı arasında en beğendiğim Phpadsnew'tir. Aylık 7.500.000 banner gösterimi yapan bir sitemde bunu kullanıyorum. Sistem kaynaklarını ve veritabanını hiç yormuyor. Sitelerinde yazan bilgiye göre günlük 1.000.000 banner gösterimini standart bir sunucu da kaldırabilecek kapasitede bir yazılım olduğu belirtiliyor. Yazılımı ücretsiz olarak http://phpadsnew.com adresinden indirebilirsiniz. Ayrıca kurulumu çok basit. Flash, richmedia ve HTML banner destekleri de yazılımda bulunmakta.

Kuracağınız sistemde hile yapımını engellemenin en kesin yolu sistem server log dosyalarını analiz edip aynı IP den belli zaman aralıklarında gelen ard arda istekleri otomatik çıkaran bir yazılımı manuel olarak programlamanızdır. Bunu linux sunucunuz üzerinde Batch scripting ile yapabilirsiniz. Diğer sistemler pek güvenilir değildir.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5