İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google adsense az para veriyor

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam herkese ben google adsensten para kazanamıyorum.Sayfa gösterimi 4000 oldu bugun.25 tık yapıldı ama 0.62 kazandım :eek: sizce bu garip degil mi?Genel hizmet reklamı da almıyor.Bazı siteler 9 tıkla 2 dolar alıyor.Onlarda kaliteli reklamlar cıkıyor ama bende niye cıkmıyor?İçerik az degil :( yarıdm ederseniz sevinirim. www.mizahdelisi.com iyi aksamlar

M

Metalirik

Misafir
İçeriğin çok olabilir, ama güzel reklam çıkartacak kadar iyi bir içeriğe sahip değilsin demek ki ?

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlız cok değişik degerler veriyor..bir iki kere 2 dolar kazandıgım oldu.Dengesiz degil mi sizce böyle olması?Bence yanlıs olan baska bir şeyler var :confused:

M

Metalirik

Misafir
Adsense'de dalgalanmalar normaldir. Birgün 10 tık ile 10 dolar kazanırsın ertesi gün 50 cent kazanırsın..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense bunu hep yapıyor huyu kurusun :) kesinlikle bir günün öteki güne değeri aynı olmaz... ama tık sayın çok düşük bunun için reklamalarını en göz alıcı noktalara koyman lazım.

eyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde kazancım pek parlak değil google den diğer vatandaşlar nasıl bu rakamlara ulaşıyor sa ilginç ama gerçekten kafalarını çalıştırdıkları bir gerçek. Benim her geçen gün kullanıcı ve ziyaretçim arttığı halde... (Hatta kiraladığım dedicated server mysql servisi cok yuklendıgı ıcın ram ıhtıyacı bulunmakta onuda 1 giga ram'e cıkarmam gerekıyor... Bu arada snort ıle tespitimde mysql e yuklenmesının saldırı olmadıgını anladım) İçerik desen ohooo kaynıyor... ben bir ara 11 dolar ları gördüm günlük googlede su aralar 3-4 dolarda geziyor günlük... 5000 + iken 6000+ zıyaret 25000 - 30000 page gosterımı artı yabancı içerik ve ziyaretçilerimin en buyuk kısmı ingiltere - amerika ve avusturalyadan istatistiklerim bu şekilde... Ben bir çok kişinin değişik yöntemler bularak iyi kazanç sağladığını dusunmekteyım... Tabi bu yontemlerı paylasmazlar cunku artık hayatlarını bu sekılde kazanıyorlar... Bunları arastırıp dusunup bizim bulmamız gerekıyor!

Sevgiyle kalın...

eyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birde 10000 + üyem var... Günde ortalama 100 üye ilave dusunun artık... PR3!

K

Kaplanizma

Misafir
adrvertiser ; mizah sitesinde herhalde tık başı 1 $ verecek reklamların çıkmasını beklemiyorsun mizah sitemde her zaman ortalama 1-3 c almışımdır. kaliteli reklam çıkmıyor maalesef bu sitelerde...

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeşim millet tıklamadıktan sonra istersen tık başına 0,5 $ kazan tıklamıyor millet yaw. günde 25 tıklama nedir ki. Yabancılar bunu biliyor herhalde, sitenin sahibine bağış olsun daha iyi işler çıkarsın diye tıklıyor.

Bizimkiler tıklamıyo reklamlara bi antipatileri var ama anlayamadım. Anca içerikle Google reklamlarını birbirine gömücen öyle tıklama yaparlar ;)

Furkan_ed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesabimdaki bazı dalgalanmalar :

yabanci : 76tik USD 13,23
yabanci : 3tik USD 1,25
türk : 8tik USD 0,35
türk : 4tik USD 0,04

yabanci reklamda dalgalanma 0,10-0,50 arası olur.
turk reklamlarda dalgalanma 0,01-0,05 olur.

ayrıca mizahdelisi siz 35ytl ile popup reklam almaya devam ederseniz inan hicbir zaman hicbirsey kazanamazsınız.o google reklamı koydugun yere Yeşilkart koysan inan daha fazla kazanma şansın var. Ayrıca popup açtıgın site + köşede banner reklam verdigin siteler spam yapan siteler bu sana + olarak değil - olarak dönecektir. Komedi siteleri de para kazanabilir www.lagaluga.com bir ornektir.

Sizlere pm attım mizahelisi inşallah birşeyler yaparsınız.

Bu arada ben "Sevdik" furkaned kullanıcı adını şimdilik arkadaşımın nicki ondan kullanıyorum.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Defalarca defalarca konuşuldu bu konu.her siteden para kazanılmaz diye.

Para kazacaksanız para kazanılacak siteler açmanız gerek.Açtığınız o sitelere dogal yollardan hedef kitleli ziyaretçiler göndermeniz gerek.
örnegin ingilizce evcil hayvan sitesi açarsanız yada köpek sitesi açarsanız.sitenizde onlarca veteriner hekim reklamı yada köpek maması reklamı çıkıyor.Sitenize köpekler hakkında bilgi edinmek için gelen bir ziyaretçide, köpek aşıları, indirimli aşı günleri reklamlarına, yani reklamlara tıklıyor.
bi arkadaşımın sibirya kurtları hakkında sitesi var.günlük ziyaretçi sayısı 250 tekil ama günlük kazanç ortalaması 33$
Günde 600$ yapan abiler var.var diyorum çünkü kendi gözlerimle görüyorum.adamın 20 den fazla yabancı içerikli sitelesi var.
ve hergün kasıyor çalışıyor makaleler yazıyor ingilizce dublicate content olayına düşmemek için kendi makalelerini kendi yazıyor yada okudugu makaleleri kendi cümleleri ile harmanlayıp tekrar yayınlıyor sitelerinde.

Şimdi gelelim az kazanıyoruz diyen arkadaşların sitesine örnek komik içerikli bir türk sitesi için,
Kendinizi reklam verenin yerine koyun.Bir hosting şirketi patronu olsanız,
hiç dermisiniz Şahan, cem yılmaz reklam filmleri, komik fıkralar kelimelerinde benim hosting reklamım çıksın ve tık başına 2$ vereyim.
tabiki demezsiniz.

ben sitelerimi 99 yılında yapmaya başladığımda türkü içerikli sitemden yada,
şiir sitemden bir gün para kazanmak için yapmadım sevdigim için yaptım ve yapmaktayım hala.bu sitelerden günde 2$ kazanıyorum bereket versin diyorum.
bu içeriklerden daha fazla kazanılamayacagını biliyorum.

Para kazanmak içinde ingilizce içerikli sitelere ağırlık verdim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Aslında olay çok basit. İngilizce site ve güzel yerleştirilmiş kod..
Para kazanmak için adsense için yapacaksın siteyi..

Furkan_ed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vala yoktur biz diyoruzda anlayan yok.

inglizcem yok bak bunu da soyluyorum ama elimde 1inglizce link sitesi ve 1hukuk sitesi var. Zor birşey degil bu sadece siteyi yapın ing. bilen birine siteye girsin incelesin ufak hataları duzeltin.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
öyle degil.

ziyaretçi için site yapacaksın adsense için degil.
adsense için 2-3 sayfalık dandik site yaparsan yine avucunu yalarsın.
ama ziyaretçiler için yaparsan,
bir gelen bir daha gelirse, siteni bookmark olarak eklerse google sitende zaten otomaik pahalı reklamlar çıkartıyor

Furkan_ed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hukuk sitem oyle benim zaten onceden link sitesiydi. Her yere ekleyerek sunu bunu yaptım onceden turk siteden detek veriyordum kestim. Suanda yine 150tekil filan var ekledigim yerler sağolsun ve Google 1-2user yollarken msn ve yahoo 50yolluyor Şuan turk sitelerimi düzenliyorum kazancım düştü 30-40$ a gunluk yabancilara geri donunce yine eskisi gibi 70-90$ olur Ve bu hayal degil artık sadece adam akıllı ve guzel bir optimizasyon ile oluyor.

I
advertiser' Alıntı:
selam herkese ben google adsensten para kazanamıyorum.Sayfa gösterimi 4000 oldu bugun.25 tık yapıldı ama 0.62 kazandım :eek: sizce bu garip degil mi?Genel hizmet reklamı da almıyor.Bazı siteler 9 tıkla 2 dolar alıyor.Onlarda kaliteli reklamlar cıkıyor ama bende niye cıkmıyor?İçerik az degil :( yarıdm ederseniz sevinirim. www.mizahdelisi.com iyi aksamlar

Merhaba Benim siteme USA 'dan 25 tıklamaya 13 dolar verdi
Bilgine...

Furkan_ed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vala ziyaretci sorunum yok zaman sorunum var.

Yoktur gibi birisi yardım etse günde 2000tekil yoktura 2000tekil bana yabanci saglarimda yoktur yanaşmaz :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5