İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense grevine warmısınız???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetekinler

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Google Adsense grevine varmısınız???

Arkadaslar Google adsense hic bise yapmadıgım halde beni banladı ve bir cok arkadasım da aynı sekilde sebepsiz yere banlandılar eger sizde bana katılıp google adsense grevine baslamak ve bi care bulmak için
buraya yazarak düşüncelerimizi paylaşalım istedim.

Gereksiz yere banlanmalara Sonnn..

Bugunden itibaren Google kelimesi gecen hiç bir seyi kullanmıyorum (Arama motoru dahil)

Ha banladı ha banlıyacak diye yusuf yusuf ne bu yaa adamalar 100.000 kisiyi banlasalar ve bunların paralarını dusunun (google nasıl zengin oldu) ve de simdi referans sistemi var ve 20 ye yakın üye benim üzerimden üye oldu bunların hepsi bosuna mı gidece ???? Google Bey size sesleniyorum...

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun

son satır şahanın cevizkıranı gibi olmuş :)

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ahmet'cim geçmiş olsun.senin adına üzüldüm.Allah kimsenin başına vermesin..Her işte bir hayır vardır, takma kafana.biri olmazsa başkası olur.Başka bir gelir kaynağı çıkar elbet.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
ahmetekinler' Alıntı:
Ha banladı ha banlıyacak diye yusuf yusuf ne bu yaa adamalar 100.000 kisiyi banlasalar ve bunların paralarını dusunun (google nasıl zengin oldu) ve de simdi referans sistemi var ve 20 ye yakın üye benim üzerimden üye oldu bunların hepsi bosuna mı gidece ???? Google Bey size sesleniyorum...

banlandığın zaman kazandığın paralar reklam verenlere iade ediliyor. yani düşündüğün gibi google cebine atmıyor.

TAM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım tık başına paraları iade ediyor ama Gösterim den aldıklarını kendi hesabından iade etmiyor.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle geçmiş olsun,
konuyu okur okumaz aklıma ilk gelen şey "fare dağa küsmüş, dağın haberi olmamış" lafı oldu.
Yapılanlar üzücü ama elden hiçbir şey gelmez.

ahmetekinler

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
evet bende bilmiyorum elden hiçbisey gelmeyecegini ama ben bugun itibari ile google alakalı ve google kelimesi gecen hicbirseyi kullanmıyorum...

S

samedmz44

Misafir
Grev istemek çok abartılı olur,sonuçta birçok kişi atıldı,bende atıldım ama atılmayan kişiler kalkıpta bunlar atıldı ben greve gideyim demez,en iyisi Google Adsense'e güle güle demek başka reklamverenlerle uğraşmak ;)

bymuzikcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir gun bizim basimizada gelecek google kenidini dusunuyor baskalarini niye dusun sin ki ? kendi deyerini yukari cikarmaya calisiyor ama bir gun gelecek kimse girmicek =))

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ahmetekinler' Alıntı:
Arkadaslar Google adsense hic bise yapmadıgım halde beni banladı ve bir cok arkadasım da aynı sekilde sebepsiz yere banlandılar eger sizde bana katılıp google adsense grevine baslamak ve bi care bulmak için
buraya yazarak düşüncelerimizi paylaşalım istedim.

Gereksiz yere banlanmalara Sonnn..

Bugunden itibaren Google kelimesi gecen hiç bir seyi kullanmıyorum (Arama motoru dahil)

Öncelikle geçmiş olsun.

Ama grev kavramı benim bildiğim işçilerden yapılır ve kovulmuş işçiler katılamaz greve. Bu aralar çok kişi atılıyor evet ama bu genel bir temizlik. İçerik temizliği yapıp sadece kaliteli siteleri bırakıcaklar sanırım. Çoğu kişinin tek gelir kapısı bu ve bu tarz bir grev hiçbir işe yaramaz.

ahmetekinler

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bymuzikcom ve samedmz44 arkadaslarım ıkınız de cok gusel yazmıssınız agzınıza saglık

Alonson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tr.st' Alıntı:
banlandığın zaman kazandığın paralar reklam verenlere iade ediliyor. yani düşündüğün gibi google cebine atmıyor.

Nasıl bir yolla reklam verenlere iade ediyorlar, ben de Adwords kullanıyorum ?

D

Demosis

Misafir
Google Türkiyeye büro açtığına göre,

1.seçenek
40-50 atılmış webmaster bir araya gelip,herkes cebinden 40 ytl/ay verirse iyi bir avukat tutup türkiye bürosu aleyhinde dava açabilir.

2.seçenek
atılmış webmasterlerin 100-200 tanesinin altında imzası olduğu ve bir avukat aracılığı ile hazırlanmış bir dilekçe ile dışişleri bakanlığına başvurulup, abd elçiliğimiz aracılığı ile hakkınızın aranması sağlanabilir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demosis' Alıntı:
Google Türkiyeye büro açtığına göre,

1.seçenek
40-50 atılmış webmaster bir araya gelip,herkes cebinden 40 ytl/ay verirse iyi bir avukat tutup türkiye bürosu aleyhinde dava açabilir.

2.seçenek
atılmış webmasterlerin 100-200 tanesinin altında imzası olduğu ve bir avukat aracılığı ile hazırlanmış bir dilekçe ile dışişleri bakanlığına başvurulup, abd elçiliğimiz aracılığı ile hakkınızın aranması sağlanabilir.
2 dava da sonuçsuz kalır. Abartmayın durumu.

D

Demosis

Misafir
sonuçsuz kalıp kalmayacağını bilemezsin. koca koca holdingler bir savcının karşısında titriyor. kaldıki google prestijini sarsmak istemeyecektir.

ayrıca bence webmasterlar dernekleşmeliler. bu kadar sahipsiz başka bir meslek yok. kahvecilerin,dolmuşçuların bile derneği var.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demosis' Alıntı:
sonuçsuz kalıp kalmayacağını bilemezsin. koca koca holdingler bir savcının karşısında titriyor. kaldıki google prestijini sarsmak istemeyecektir.

ayrıca bence webmasterlar dernekleşmeliler. bu kadar sahipsiz başka bir meslek yok. kahvecilerin,dolmuşçuların bile derneği var.

Türkiyenin tamamını banlamama gibi bir durumu söz konusumu sonuç itibariyle biz olmasakta onlar yollarına devam eder...

Bence mantıklı düşünülmeli arkadaşlar, ekşin yaparak avukat tutarak ne elde edilebilecek...

Benden daha bilgili arkadaşlar var o konuda adbrite TR IPleri banladı acaba googlede aynı sistemi kullanabilirmi, Bir sabah uyandığımızda hepimiz gökyüzü neden mavidir yazısıyla karşılaşabilirmiyiz acaba... Gerçi böle birşeyin olması biraz zor çünkü google reklamı veren bir çok türk sitesi var ama valla adamlarla çok uraşılırsa bence reklamvereni bile düşünmez... ne bu yaw sabah akşam adamlar bizim maillerle boğuşuyor :)

D

Demosis

Misafir
O banlarsa bu pazara başkaları girer. Türkiye pazarı boş kalmaz.

Organizasyon ve eylem ruhu lazım. Bu kadar pasif olursak, haklı olarak attığıda olur, haksız olarak attığıda olur. Hepimiz diken üstündeyiz, endişeliyiz.. Kafamızda "atılacakmıyız?" paranoyası ile yaşıyoruz. Haklı yere atılanlar olduğu gibi haksızlığa uğrayan yüzlerce kişide var. Pasif olmak bize kaybetmeye boyun eğmek, haksızlığa karşı koyun sürüleri gibi olmak yolunu gösterir. Ve bu tavrın psikoloji biliminde bir ismi vardır: "learned helplessness". İnternette bu söz öbeğini aratın ve karşınıza çıkan psikoloji sitelerinden bu rahatsızlığın özelliklerini okuyun. Google"a karşı burda alınmış tavırla ne denli bire bir örtüştüğünü göreceksiniz.

Bir yahudi atasözü vardır "süleyman tapınağını önünde ağlayan yahudiler değil, atak halindeki askerler inşa edecek.".Bizde pasif oldukça,forumlarda böyle ağladıkça,hiçbirşey olmaz. Eylem lazım, gerekirse google'a karşı hukuki bir mücadele başlatmak lazım. Bu kadar insan ağlıyosa, boşuna ağlamıyordur. Ortada bir çapanoğlu olduğu kesin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi