İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google - Adsense hakkındaki sorularınız..

YanCebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kurallara aykırımı

Yanlış yapmak istemiyorum o yüzden sormak istedim;
Yancebim.com la AdSense üyesiyim. Mp3 içerikli sayfalarda google AdSense reklamlarının konulmaması gerektiğini biliyorum. Mesala ben http://www.yancebim.com/mp3.asp sayfasına mp3 koydum. Fakat google reklamını bu sayfadan kaldırdım. Ancak; index imden bu sayfaya (yani google reklamı olan bir sayfadan) mp3 diye link versem google amcam bu olaya kızarmı ?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lynch' Alıntı:
Majestic
reklam linklerinin yeni sayfada acilmasi gibi opsiyon yok google'da.. hic gormedim ama yapanlar varmi?

Google ziyaretçiyi kaliteli içeriğe yönlendirmek istediği için bu kadar katı ve bunu sağlamak içinde _blank olayını kullanmıyorlar.. sonuçta alternatif bir site açtıktan sonra ilgiyi dağıtmak istemiyor başka yöne doğru o yüzden kendi penceresinde açılmakta herzaman..

Mp3 olayına gelince bunu çözmek için sanırım 1-2 ay daha geçmesi gerekiyor arkadaşlar tam bir bilgim yok.. Ama mp3'le alakalı yasal olmayan kullanımların bulunduğu sayfada google reklamları gösterilmez yasaktır diye bir kural vardır google'da..

Belki ordan çıkadığın link'te girişe bir uyarı koysan.. 24 saat içinde silinmesi gerekiyor bu mp3lerin.. tanıtım amaçlıdır ve sitemiz kesinlikle sorumluluk kabul etmeyecektir bu bölüme girmek tamamiyle sizin seçiminizdir gibi bir uyarı koyarsan daha iyi olur..

İyi çalışmalar..

YanCebim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Majestic' Alıntı:
Belki ordan çıkadığın link'te girişe bir uyarı koysan.. 24 saat içinde silinmesi gerekiyor bu mp3lerin.. tanıtım amaçlıdır ve sitemiz kesinlikle sorumluluk kabul etmeyecektir bu bölüme girmek tamamiyle sizin seçiminizdir gibi bir uyarı koyarsan daha iyi olur..

Belki bu önerin uygulanabilir fakat mesala iyinet e üye olan sitelerinde içeriklerinde adsesse ye uygun olmayan içerikte siteler var ve iyinet bu sitelere toplist inde yer veriyor. iyinet te adsense kullanıyor ve içeriği adsense yapısına uygun olmayan sitelere link veriyor.
Bu benim yaptığım olayla aynı durum sayılır ve sanırım böyle yapmak kurallara aykırı değil.

U

ulukislali

Misafir
Türkelit, bir soru sormusun, ama sanirim yanit gelmemis kimseden. Sitene girdigimde de google reklamini gördüm. Herhalde halletmisin, kabul edilmisin. Hayirli olsun, selamlar.
----------------
www.berin.de

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkelit' Alıntı:
Merhabalar...
Arkadaşlar bu güne kadar internette hiç para kazanmak için uğraşmadım..
5 - 6 senedir netteyim çok şeyle uğraştım ama hep boşuna..can sıkıntısı gibi hep gır gırına..
Bu günlerde forumda yazılan google adsense alakalı yazıları takip ediyorum..
Size sormak istediğim şu:
www.guut.de ye taktım şimdi kafayı (dizayn filan yok sayfada..içini DMOZ den doldurdum) ..google adsenseye başvursam kabul edilirmi? yoksa uğraşmaya değmezmi?
Aranızda adsense ile uğraşanlar olduğu için sizlere danışıyorum.

Sorunu son atılan mesajdan sonra gördüm.. Bana kalırsa kabul edilmemesi için bir neden yok ama istersen biraz dizaynıyla oynayıp şekillendirdikten ve kullanışlı hale getirdikten sonra başvuru yap..

İyi çalışmalar..

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir Soru

Google reklamlarini,
Navigasyon toolbar'ı, Location toolbar'i, Menu bar'ı ve Status bar'ı olmayan sayfalarda göstermenin yasak olup olmadıgı konusunda bilgi sahibi olan varmı?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun gibi bir bilgi okuduğumu ve yasak olduğu hakkında aklımda kalmış ama tam bilmiyorum yasak mı değil mi diye ama bence desteklenmez..

İyi çalışmalar..

Y

Yakuza

Misafir
benim 2 sorum olacak:

1) google 100 $ üstüne çikinca ödeme yapiyor, peki 150 $ olunca mi yoksa 200 $ olunca mi oduyo veya biz mi "ode bana" diyoruz, böle bi alan bulamadim da ondan sordum.

2) ingilizce siteler daha fazla kazandirio dioruz, peki diyelim benim sitem turkce icerikli, turk olmayan biri geldiginde gene fazla kazanio muyuz yoksa bunun icin ozel bir ayar mi lazim google adsense panelinden...

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevaplar..
1) Adsense hesabın 100$ doları gectıgı anda Google otomatık olarak cekı sana yolluyor. Yanı 100$ 5 cent ın bıle olsa gonderılıyor.

2) Google reklamları gosterırken geo targetıng yaptıgı ıcın, senin yada benım gordugum reklamla, senin sitene yurt dısından (USA..) baglanan bırısının gordugu reklamlar farklı oluyor. Bu nedenle yurt dısında baglanan kısı sıtende yabancı reklam da gorecegı ıcın dogal olarak tıklama kazancıda artacaktır.

ıyı calısmalar...

A

ameno

Misafir
Googleye 2 değişik site ile nasıl üye olacağız? Bir sitem üye şimdi diğeriyle yenidenmi üyelik alacağım?

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ameno' Alıntı:
Googleye 2 değişik site ile nasıl üye olacağız? Bir sitem üye şimdi diğeriyle yenidenmi üyelik alacağım?

hyr tekrar uyelik almayacaksin. diger siteye de reklam kodlarini ekleyeceksin o kadar.. otomatik olarak google senin yeni siteyi tarayacak ve kurallara uygun bir site ise herşey normal olarak devam edecek, yok uygun bir site deilse google reklamlarini kesecek o site icin, artik o sitede istesende reklam yayinlayamayacan, ayrica bu olay sana mail ile bildirilecek..

A

ameno

Misafir
Peki ekledigimiz siteyi bildirmiyormuyuz googleye nasıl anlıyor hangi sitelere kodu eklediğimizi?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır bildirmiyorsunuz google gayet iyi anlamaktadır eklenen siteyi.. Koddaki ID nerden çağırılıyorsa o siteye yönlenmektedir..

İyi çalışmalar..

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır aykırı değildir.. Domaine değil içeriğe bakar google..

İyi çalışmalar..

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
saolasin
peki bu en fazla kaandiran kelimelerle dolu bir fason site yapsam bedava host domain alsam yayına koysam nasil uygun olurmu etiken ve ahleken
arti asıl sorum anam sitemin reklamini spam ile yapsam yapılan tıklamalar gecerli sayılırmı google spam ile ilgili ne diyor
saygilar

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adsense de bannerlardaki reklamlar neye gore siralaniyor?
120x600 bannerda en ustte cikan reklam daha cok tiklama alabilir.
Ornegin bir sayfada sadece 2 keyword e uygun 2 ayri reklam var.. bannerda bunlarin siralamasi yapilirken google aldigi ucrete bakarakmi siraliyor?

2. sorum;
Sayfa icerigi ile alakasiz olarak gorulen reklamlar, sayfa icerigine uygun olan baska reklamlar olmasina ragmen bunlardan once yayinlaniyor..
Burdaki siralama neye gore yapiliyor?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. sorunuza cevap:

Reklamların sırlanaşı hakkında elbet bir yöntemleri vardır ama şu an için bilinmiyor.. Google aldığı ücrete paralalel olarak değiştirse reklamları bu sefer keywordleri ve site tiplerini belli etmiş olur diye düşünüyorum..

2. sorunuza cevap.
Sayfa içeriğinize alakasız olan reklamlarda diğerlerinden bir farkı yoktur.. Sonuçta google / adsenseye göre saufanızla alakalı reklamlardır.. ve o yüzden gösterime girer.. Alakasız olduğunu düşündüğü reklamı yayınlamaz google.. Elbet bir yerden bir keyword yakalamıştır..

İyi çalışmalar..

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SiteRehber.com' Alıntı:
Google reklamlarini,
Navigasyon toolbar'ı, Location toolbar'i, Menu bar'ı ve Status bar'ı olmayan sayfalarda göstermenin yasak olup olmadıgı konusunda bilgi sahibi olan varmı?

Reklam Yerleşimi
Her web site sayfasında çoklu reklam birimleri gösterilebilir, fakat hiçbir reklam birimi diğer reklam biriminde yer alan reklamı içeremez. Tek bir sayfada iki veya daha fazla aynı reklamın gösterilmesi çifte gösterime girer ve Google tarafından desteklenmez.
İçerik tabanlı olmayan hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez. Bunlara hata, giriş, kayıt, teşekkür veya karşılama sayfaları dahildir.
Hiçbir park edilmiş alan adında, pop-up’ta, pop-under’da veya e-postaya Google reklamları veya Google arama kutusu gösterilemez.
Sayfa içeriğiyle ilgili olsun ya da olmasın, sadece reklam gösterimi için hazırlanmış hiçbir sayfaya Google reklamı yerleştirilemez.
Sayfa bileşenleri reklamların herhangi bir kısmını kapatmamalı ve metin, adres gibi reklam bileşenlerinin renkleri görünür olmalıdır.

DİKKATLİ OLMANDA FAYDA VAR

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5