İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google - Adsense hakkındaki sorularınız..

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google - Adsense hakkındaki sorularınızı cevaplıyoruz..

Arkadaşlar burada sorularınızı bilgim dahilinde cevaplamaya çalışacağım..

Diğer arkadaşlar da bildikleri bir konu olursa sizlerinde desteklerinizi bekliyorum.. Önemli olan paylaşımı doğru ve hızlı bir şekilde devam ettirebilmek.. Bu tip soruları birleştirdikten sonra Google-adsense sabit topiği açabiliriz döküman olarak o yüzden tüm sorular ve cevaplar kayıt edilecektir..

Evet sorularınızı bekliyorum..

İyi çalışmalar..

B

besiktaslim

Misafir
ben başlıyım ozaman :)
google eg-zotik içerikli siteleri kabul ediyormu ? (resimli siteler)
google eg-zotik yazı içerikli siteleri kabul ediyormu ? (sadece yazı resim yok)

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
channel yaratınca raporları 2 gün sonra görüntüleyebiliyormuşuz peki şuanda toplam rakamlara channellardaki rakamda dahilmi

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet dahildir.

Toplam rakamlar channel verilerini de içermektedir. Fakat ayrı ayrı olarak channel verilerini görmeniz 2 gün sonra mümkün olmaktadır.

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bir soru da bende sitemizde cıkıcak olan google reklamarini nasil ayarlayabiliriz yani google reklamlari için nereye bakiyor sitenin alakasiz ve kamu reklamlari cikmamasi için

A

ameno

Misafir
Hem reklam hem arama koyabiliyormuyuz? Veya birden fazla reklam koyabilirmyiiz ?

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bazı sitelerde 2 reklam konabiliyor ama ben denedim beyaz çıkıyor reklam çıkmıyor bir arkadaşda demişti sanırım neden oluyor bu 160x600 koyduğumda 5 reklam çıkıyor 2 tane 120x240 koyduğumda birinde çıkıyor 2.si boş anlamadım gitti

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
silenceofdarkness' Alıntı:
bir soru da bende sitemizde cıkıcak olan google reklamarini nasil ayarlayabiliriz yani google reklamlari için nereye bakiyor sitenin alakasiz ve kamu reklamlari cikmamasi için
Google reklamlarını ayarlayamazsınız. Google sitenizin içeriğine bakarak reklamları ayarlamaktadır. Sitenizde genel hizmet reklamları çıkıyorsa ya google robotu sitenizi tam olarak crawl etmemiştir (taramamıştır) yada sitenizin içeriğine uygun bir reklam bulunmamaktadır.

Bununla birlikte google genel reklam hizmetlerinin görüntülenmesini engellemek için alternatif reklamlar ayarlayabilirsiniz. Reklam kodu yaratırken alternatif reklam ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Google reklamları yayınlarken ilk önce diline bakıyor.. Sonra içeriğini baştan aşağıya tarıyor alakalı kelimeleri kayıt ediyor, sonra title, keywords gibi kısımlara bakıyor..

Ama Adsense olsun, arama olsun en önemli şey sayfanın title kısmıdır.. Başlıklarınızı Domain.com yapmanız google aramalarındada olsun size pek bir yararı olmaz.. Sayfanızın içeriğine göre başlıkları seçiniz..

İyi çalışmalar..

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
S: Google adsense kabul süresi ne kadardır?
C: Min 7, maximum 20 Gün.

S: Host sağlayıcım yurtdışında bir sorun yaşarmıyım?
C: Hayır.

S: Peki geri dönüş kesinlikle oluyormu?
C: Olumlu veya olumsuz evet.

S: Türk yayınıcıyım ve bireysel başvuru yaptım vergi no girmek gerekiyormu?
C: Hayır.

S: Neden sitemde Google Hizmet Reklamları çıkıyor?
C: İçeriğe uygun reklam olmadığından, siteniz yeni indexlendiğinden.Adsense'ı sitenize yeni entegre ettiğinizden

S: Peki bu sorun geçicimi.
C: Sorun sayılmaz, Evet.

S: Birden fazla kurallara uyan sitem var ve birisiyle kabul edildim.Diğerleri içinde başvuru yapmak zorundamıyım?
C: Hayır.Google Adsense Kanal Teknolojisi ile birden fazla uygun sitede yayın yapabilirsiniz.

S: Peki anlık olarak görüntüleyebilirmiyim kanal sonuçlarını.
C: 2 gün gecikmeli olarak görüntülünebilir.

S: Başvuru yaptım siteniz onaylamadı diye mail geldi.Ve sorunu düzelttim tekrar başvuru yapmaya hakkım?
C: Evet var.

S: Türkçe içerik dışı sitelerimin (ing,alm v.b) kabul süresi ne kadar?
C: Kabul süreleri tüm siteler için aynı lakin Google Türkçe yeni bir oluşum olduğu için aşırı talep dolayısıyla
20 güne kadar geri dönüşüm olabiliyor.Diğer dillerde daha az 2,3,4 gün..

S: Tüm klik oranları aynımı.
C: Hayır değil.Bunu reklam veren ve Google ayarlıyor.

S: Hile yapsam Google yermi?
C: Türk yayıncılarının şevkini kırar ve zaten kötü olan imajımızı biraz daha bozarsınız ne kendinize nede diğer kişilere hayrınız olur.
Google hile yemez ve direk siteler deaktif edilir.

Forumda gördüğüm bir kaç aklımda kalan soru.
Ve soru oldukça bu post altından elimden geldiğince yardımcı olabilirsem ne mutlu.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ameno' Alıntı:
Hem reklam hem arama koyabiliyormuyuz? Veya birden fazla reklam koyabilirmyiiz ?

Reklamlar da bir reklamcının texti diğer reklamınızda olmamak koşuluğuyla sitede deniyebilirsiniz reklam seçeneklerinizi..

Yalnız kontrol etmeniz gerekiyor eğer 2 farklı reklam alanında da aynı reklam çıkıyorsa google bunu desteklemez..

İyi çalışmalar..

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Majestic' Alıntı:
Reklamlar da bir reklamcının texti diğer reklamınızda olmamak koşuluğuyla sitede deniyebilirsiniz reklam seçeneklerinizi..

Yalnız kontrol etmeniz gerekiyor eğer 2 farklı reklam alanında da aynı reklam çıkıyorsa google bunu desteklemez..

Tek bir sayfada hem 468x60 reklam hemde 120x600 reklam kullanabiliyormuyuz?
Ustte bu konudan bahsetmissin ama eger 2 alandada ayni reklam cikiyorsa kabul etmez diyorsun.. Ozaman bugun alanlarda farkli reklamlar cikarken yarin ayni reklamlar da cikabilir.. Bazi yabanci sitelerde ise tek sayfada 2 reklam tipi gormustum.. Kisaca net bir cevap varmi bu konuda..

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lynch' Alıntı:
Tek bir sayfada hem 468x60 reklam hemde 120x600 reklam kullanabiliyormuyuz?
Ustte bu konudan bahsetmissin ama eger 2 alandada ayni reklam cikiyorsa kabul etmez diyorsun.. Ozaman bugun alanlarda farkli reklamlar cikarken yarin ayni reklamlar da cikabilir.. Bazi yabanci sitelerde ise tek sayfada 2 reklam tipi gormustum.. Kisaca net bir cevap varmi bu konuda..

ayni sayfada en fazla 3 adsense yerlestirebiliyorsun

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet kullanabilirsiniz 468lik kodlarla 120lik kodları aynı sayfada yalnız bu reklamları periyodik olarak kontrol etmeniz lazım eğer aynı reklamı görürseniz kaldırmanız gerekmektedir.. Eğer sayfanızın içeriği yeterliyse birden fazla keywrods olucağı için aynı reklamla karşılaşma olasılığınız bir hayli düşük olmaktadır..

İyi çalışmalar..

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Majestic' Alıntı:
Evet kullanabilirsiniz 468lik kodlarla 120lik kodları aynı sayfada yalnız bu reklamları periyodik olarak kontrol etmeniz lazım eğer aynı reklamı görürseniz kaldırmanız gerekmektedir.. Eğer sayfanızın içeriği yeterliyse birden fazla keywrods olucağı için aynı reklamla karşılaşma olasılığınız bir hayli düşük olmaktadır..

Madem tek sayfada 2 reklam tipi yasal, google neden ayni reklamlari cikarmaya kalkarki? madem oyle 2. bannerda alternatif reklam bannerini gosterebilir.. haksizmiyim?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tek sayfada 2 reklam tipi yasal evet burası google tarafından açıklanmış bir olay.. yalnız şu varki google sayfanızdaki içeriği tahmin edemez ne kadar dolu ne kadar boş.. örneğin reklamları mynete koysanız o kadar çok keywords yakalar ki.. hepsinde farklı reklam çıkar buna eminim.. ama bizim sitelerimizde o kadar çok keyword yakalıyamadığı için tekrarlanan reklamlar göstermektedir..

Niye alternatif reklamlar göstermektedir sorusunada.. Örneğin 4 te 4 lkük bir benzerlik olmuyor en azından ben hiç görmedim.. 8 alanlık bir reklam düşünün 7 farklı reklam çıkıyor diğeri 2 kez gösteriliyor.. yani 8 alanlık bir reklam kapasitesinde 2 şerli olarak aynı olduğunu hiç görmedim.. Ama olmıyacakta anlamına gelmez bu sayfanızın içeriği ile alakalıdır tamamen..

İyi çalışmalar..

T

türkelit

Misafir
Merhabalar...
Arkadaşlar bu güne kadar internette hiç para kazanmak için uğraşmadım..
5 - 6 senedir netteyim çok şeyle uğraştım ama hep boşuna..can sıkıntısı gibi hep gır gırına..
Bu günlerde forumda yazılan google adsense alakalı yazıları takip ediyorum..
Size sormak istediğim şu:
www.guut.de ye taktım şimdi kafayı (dizayn filan yok sayfada..içini DMOZ den doldurdum) ..google adsenseye başvursam kabul edilirmi? yoksa uğraşmaya değmezmi?
Aranızda adsense ile uğraşanlar olduğu için sizlere danışıyorum.

lynch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Majestic
reklam linklerinin yeni sayfada acilmasi gibi opsiyon yok google'da.. hic gormedim ama yapanlar varmi?

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

google reklamlarini ayarlayabiliyoruz.. ama google tarafindan bunun nasil karsilanacagi mechul.

örnek 1
http://www.siterehber.com/_index.php "dedicated servers reklamlari"

örnek 2
http://www.siterehber.com/index.php normal reklamlar

görüldüğü üzere iki sayfa birbirinin aynisidir içerik olarak.. fakat birinde dedicated reklamlari cikmaktadir..

örnek 3
http://www.muzikdinle.info/muzik.htm bu sayfanin içerigi ise sadece müzik fakat reklamlar yine "dedicated servers"

bu örnekler sadece soruya yanit olmasi için verilmiştir.. reklamlara müdahale edilmesi önerilmez.. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5