İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense Hesap Kapatıldı

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sabah kalktım, forumu açtım ne göreyim? Google reklamı görünmüyor. Zaten tek bir adet 468x60 adsense mevcuttu. E-Postalarımı açtım ve aşağıdaki metni gördüm. Hoşçakal dedim :)

Sizden beklentim; 'Adsense hesabınızın geçersiz etkinlik oluşturma riski taşıdığını saptadık' cümlesi ne anlama gelmektedir, itiraz etmeli miyim? Kendim tıklamamaya çok dikkat ediyordum. Ne olmuş olabilir? Açıklamarı okudum ama bir sonuca varamadım.

Sayın Kullanıcımız,

Kayıtlarımızı inceledikten sonra, AdSense hesabınızın geçersiz etkinlik oluşturma riski taşıdığını saptadık. AdWords reklamverenlerini, geçersiz etkinlikler nedeniyle suni olarak artan maliyetlerden koruma sorumluluğumuz bulunduğundan, AdSense hesabınızın devre dışı bırakılmasını gerekli gördük. Ödenmemiş bakiyeniz ve Google'ın payına düşen gelir, etkilenen reklamverenlere tümüyle iade edilecektir.

Google'ın reklamcılık sisteminin ve özellikle reklamveren-yayıncı ilişkisinin etkinliğini korumaya devam etmek için atmamız gereken bu tür adımları anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Bunun sizin açınızdan bir takım sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız. Gösterdiğiniz anlayış ve işbirliği için şimdiden teşekkür ederiz.

Yaptığımız işlemler, bu karara nasıl itiraz edebileceğiniz veya genel olarak geçersiz etkinliklerle ilgili sorularınız veya kaygılarınız varsa http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153 adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Geçersiz etkinlik ya aynı ipden çok fazla tıklama olduğunda, yada aynı bilgisayardan birden fazla hesaba girildiğinde geliyor. Belki başka nedeni de olabilir.

İtiraz hakkını kullanmalısın.

shevko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Geçersiz etkinlik ya aynı ipden çok fazla tıklama olduğunda, yada aynı bilgisayardan birden fazla hesaba girildiğinde geliyor. Belki başka nedeni de olabilir.

İtiraz hakkını kullanmalısın.
aynı bilgisayardan farklı hesaplar açmak yasak yada ban sebebi değil..

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Aynı bilgisayardan farklı hesaplar söz konusu değil. Ama büyük bir ofisteyiz ve yaklaşık 300kişi çalışıyoruz. Ofis intraneti aynı IP mi oluyor? Eğer öyle bu ofisde kullanan arkadaşlarım var. İtirazımda da bu konuyu dile getirdim zaten, muhtemelen 1 hafta veya daha fazla zaman alabilir diyor.

jeymo34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ozaman cevap vermelerını beklıceksın sanırım onlar sana neden iptal edildigini yazmışlar eger farklı ıp uzerrınden aynı mac adreslerınden cıklanırsa onu fark edıyor yanı anlıcagın google bu konularda akıllı cevap vermelerını bekle birde derdını acılayıcı anlatkı onlarda senın sucun olmadıgını anlasın...

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Birde; siteismi.com adresinden yayın yapamıyorum artık, onu anladım. blog.siteismi.com dan reklam yayını yapabilir miyim? Yada ikinci bir site açsam siteismi2.com diye orada reklam yayınlayabilecek miyim? Sadece site mi banlanıyor, kullanıcı için de geçerli mi?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
"Sırf bu yüzden bann yiyenler oldu"ğuna emin misiniz?

Başıma gelmediği için emin değilim, forumdaki arkadaşların lafına inanıyorum. Elimde 2 tane hesap var ve 1 tanesini kullanmıyorum sıkıntı yaşamamak için. Eğer gerçekten eminseniz, o zaman kullanmaya başlıcam, gerçekten lazım olduğu için sordum sizlere bende arkadaşlar, eminmisiniz diye. Gerçekten çok düşündüğüm ama net cevap bulamadığım bir soru bu durum.

Aynı bilgisayardan farklı hesaplar söz konusu değil. Ama büyük bir ofisteyiz ve yaklaşık 300kişi çalışıyoruz. Ofis intraneti aynı IP mi oluyor? Eğer öyle bu ofisde kullanan arkadaşlarım var. İtirazımda da bu konuyu dile getirdim zaten, muhtemelen 1 hafta veya daha fazla zaman alabilir diyor.

Evde bilgisayarınız yok mu üstadım? 300 kişini olduğu ofiste hiç girilirmi adsense yönetim paneline, size gıcığı olan biri bile girip illegal tıklama yapabilir.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
@daniel1336,

Böyle böyle tecrübe ediyoruz işte.. Zaten aman aman bir kazanç yok. üzüldüğüm nokta ilerisi için..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Birde; siteismi.com adresinden yayın yapamıyorum artık, onu anladım. blog.siteismi.com dan reklam yayını yapabilir miyim? Yada ikinci bir site açsam siteismi2.com diye orada reklam yayınlayabilecek miyim? Sadece site mi banlanıyor, kullanıcı için de geçerli mi?

Bu durumda hesabın banlandığı anlaşılıyor, domain ban yemiş olsaydı o şekilde bir yazı gelirdi. İtiraz hakkını kullanıp, olumlu etki alamazsan yeni hesap açman gerekecek.

Geçmiş olsun.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu durumda hesabın banlandığı anlaşılıyor, domain ban yemiş olsaydı o şekilde bir yazı gelirdi. İtiraz hakkını kullanıp, olumlu etki alamazsan yeni hesap açman gerekecek.

Geçmiş olsun.

Olaki itirazım kabul edilmedi ve yeni bir hesap için başvuru yaptım, Google bunu anlamayacak mı?

Bu arada verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Olaki itirazım kabul edilmedi ve yeni bir hesap için başvuru yaptım, Google bunu anlamayacak mı?

Bu arada verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Forumdan Tayfnn a mesaj at, o açar hesap :) Bende bir türlü alamıyordum adsense, sağolsun yardımcı olmuştu. Domain bann yemediyse sıkıntı yok, siteye tekrar yerleştirebilirsiniz reklam.

shevko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Eminmisiniz? Sırf bu yüzden bann yiyenler oldu diye hatırlıyorum forumda, daha önceki günlerde.
Hiç bir açıklamada çok hesap aynı bilgisayarda açtınız sizi banladık demez.. :) Fakat ortak ağda bilgisayar değiştirip kullanan hatta tek bilgisayarda 4 adsense hesabı olan kişileri tanıyorum.. Şudur burdaki kıstas aynı kişi olmayacaksınız.. İkinci hesap başkasının adına olacak bir gerçek kişiye bir hesap sunuyor Google ve istediği sitede istediği özgürlükte kullanma hakkı tanıyor.. Açılabilecek hesap sayısı ve gösterimi geçerseniz ikinci hesap için bizimle iletişime geçin diyor.. Ama Türkiye standartlarında bu eşiği geçebilecek bir babayiğit çıkacağını sanmıyorum..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
dostum blogspot ile başla şansın biraz daha fazla, hem senin ismini ve kullandığın banka kartını banlamışlardır, sen yine aynı isimle farklı bir adresle ve farklı bir banka kartı ile adsense'e başvur

shevko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
dostum blogspot ile başla şansın biraz daha fazla, hem senin ismini ve kullandığın banka kartını banlamışlardır, sen yine aynı isimle farklı bir adresle ve farklı bir banka kartı ile adsense'e başvur
Merhaba Şafak,
Banka kartı ve isimler banlanmazlar.. Hesaplar banlanır.. Bundan ziyade banlanma sebeplerini araştırmalı ve ortadan kaldırmalı.. Aynı bilgilerle tekrardan kayıt kabulu olur fakat ileriye dönük yine aynı sorunla karşılaşacaktır.. :)

hitmans58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Adsense Aynı Şeyi Banada Yaptı Hiçbir Reklamıma Tıklamam Tıklamadımda Sabah Baktım Reklamlar Yok Neden Böyle Yapıyorlar Bizim Üzerimizden Para Kazanıyorlar Sonrada Sorgusuz Sualsiz Banlıyorlar İnsan Değil Bunlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5