İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense ile bir siteden çok para nasıl kazanılır?

Mehmet Budak

Onaylı Üye
Reaction score
17
Bir çok kişinin de merak ettiği bir cevap bu. Biraz gerçekçi olarak baktığınızda siz de neler gerekli olduğunu bulabilirsiniz. Cary Bergeron, Google arama motorları ve ziyaretçileri için zengin içerikli, yüksek kazançlı AdSense siteleri oluşturmakta uzmanlaşmış, son derece başarılı bir İnternet Pazarlamacısıdır.

O kadar başarılı olmuş ki, sadece 1 siteden AdSense üzerinden sadece bir yılda 150.000 dolar yani TL olarak baktığımızda 870.000 TL kazanıyor. Bergeron bu 1 siteye ek olarak geçtiğimiz yıllarda iki AdSense kazançlı sitesini de sattı. Siteleri toplamda 110.000 dolara yani 638.000 TL'ye sattı.

Cary Bergeron Adsense üzerinden kazanç sağlamak isteyenlere şu tavsiyelerde bulunuyor:
  • Wordpress değil HTML + CSS özgün tasarımlı siteler ile kazanmaya çalışın
  • Günlük yüksek kaliteli bağlantılar elde etmek için ipuçları edinin
  • SEO ipuçlarını takip edin ve uygulayın. Her gün yeni teknikler öğrenmelisiniz.
  • Ziyaretçilerin tekrar siteye gelebilmesi için farklı ipuçları üzerinde çalışın
  • % 20 + TO (Reklama Tıklama Oranı) için web sitesi tasarımınız olsun.
  • Adsense raporlarını kitap okur gibi okuyun. Yorumlayın
  • Google SEO ve web araçları ile sitenizin gidişatındaki raporları takip edin
  • Rakiplerinizin sitelerini sizin siteniz gibi takibe alın ve onlardan daha iyi taktikler geliştirin

Son düzenleme:

reklamajansi007

Onaylı Üye
Reaction score
7
Bergeron bu işi bıraktı galiba. Adam parayı vurdu siteleri sattı ve danışmanlık şirketi kurdu diye hatırlıyorum. Benim de tavsiyelerim var çok kazanmak için. Madde madde yazayım.

• Özverili çalışmalısınız
  • Sevdiğiniz alanda bir siteniz olmalı
  • Her zaman dürüst olun
  • İnsanlara faydalı şeyler yapın
  • Bu işi geçici olarak görmeyin
  • Siteniz güncel olsun
  • Sitenize hangi anahtar kelime üzerinden gelindiğini analiz edip kaynak yaratın
  • Siteniz insanları sıkmasın
  • Sitenizi gezmek kolay olsun
  • Siteniz hızlı olsun
  • Sitenizde özgün içerikler olsun
  • Bana da dua edin.

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Türkiye'de Adsense ile kazanç sağlamayı düşünenler, öncelikli olarak hangi sektörlerin TBM'si yüksekse o alanlarda araştırma yapmaları gerekir. Eğer yeni bir site açmayı düşünüyorsanız ve Adsense ile de kazanç sağlamayı planlıyorsanız, TBM'si yüksek kelimeleri incelemenizi tavsiye ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5