İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense ile ilgili Sorularınızı Cevaplıyorum

maji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google adsense kontrol panelinde domain park etmek içinde ayrı bir opsiyon var. koşulları domanin herhangi bir hostu ve içeriği olmaması. ama diyoki kuralları da klasik park kuralları.
normalde park edilen domainlerde kullanıcıları dolaylı veya direk yönlendirmek yasak. ama ben diyorum ki yönlendirme yapmayacagım, tek istediğim satmak istediğim domainimi satana kadar parketmek. satış için verdiğim ilanda ismini belirtmek zorundayım ama link vermeyecegim. yani giren olursa da adres çubugundan girer bakar.
tabi bu bir hile statüsüne girer mi ona emin olamadım.

maji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabi senin belirtmiş oldugunu da merak etmiyor değilim. Tek sayfa ve sadece bu domain satılıktır, teklif ver, veya fiyatı şudur diye bir sayfa açsam ve adsense kodlarını eklesem google la papaz olurmuyum.
Bu diğer sorumdan ayrı bir soru..:)

maji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ama yönlendirmeye mi giriyor bu durum. o zaman bir domaini ya parkedip unutacağız yada satmak istiyorsak parkı unutacagız :(

T

trgy

Misafir
Adsense kodlarını içerikli bir sitede yayınlamak zorundasınız.

maji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladım teşekkür ederim yardımlarınız için.
herşey böyle başlıyor zaten:) içerik eklemek,güzel içerik gerek derken...
sanırım bir hosting firmasıyla anlaşıp onların reklamını eklemek daha mantıklı bu durumda.

the_joker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya şidmi ben arama motoru oluşturuyorum ancak arama oluyor baya bi arama oluyor kazan elde edemıyorum sebebı nedir

sulekolik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar aranızda cleanmax temizlik robotu kullanan oldu mu acaba ? Almayı düşünüyorum da. Aydınlatırsanız beni sevinirim :D

bilgici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim de bir sorum var yardımcı olur musunuz? bir gmail hesabım var ve 4 adet bloğum 2 tanesi ile aktif ilgileniyorum. yalnız sitelerden birine daha evvel adsenseye başvurdum bir kaç defa red edildi.Bu sitenin kabul edilmemesi diğer sitemin adsense ye başvurusunu olumsuz yönde etkilermi?

Yılmaz Akın

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim de bir sorum var yardımcı olur musunuz? bir gmail hesabım var ve 4 adet bloğum 2 tanesi ile aktif ilgileniyorum. yalnız sitelerden birine daha evvel adsenseye başvurdum bir kaç defa red edildi.Bu sitenin kabul edilmemesi diğer sitemin adsense ye başvurusunu olumsuz yönde etkilermi?

Bildiğim kadarıyla cevaplayayım arkadaşım .
Her siteye kendi içeriği bakımından ayrı ayrı bakılıyor yani aynı içeriğe yakın yada konu benzerliğ varsa /tema benzerliğide olabilir bunları değiştirerek başvurman adsensi almanda işe yarayabilir .

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Arkadaşlar kaç yıllık konuyu mezardan çıkarmışsın tebrikler :) Tarihe bakında yazın yada yeni konu açın lütfen foruma ;)

göktürk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
5 yıl önce m. G. Adına alınan hesabim geçersiz tik sebebi ile banlandi. Doğal olarak kendim için bir hesabim yok iki üç tane var ama es dost üstüne. Benim merak ettiğim şimdi yine M... g... için başvuru yapsam sorun olurmu. Neticede bu isimden dünyada yüzlerce vardır. Bu arada 5 yıl önceki adreste değilim. Tel de farklı yazabilirim. Düşünceniz nedir ?

Edit: eski konuymuş tapatalk ile yazıyorum görünmüyor. Boşuna kastım okadar kelimeyi cepten :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
5 yıl önce m. G. Adına alınan hesabim geçersiz tik sebebi ile banlandi. Doğal olarak kendim için bir hesabim yok iki üç tane var ama es dost üstüne. Benim merak ettiğim şimdi yine M... g... için başvuru yapsam sorun olurmu. Neticede bu isimden dünyada yüzlerce vardır. Bu arada 5 yıl önceki adreste değilim. Tel de farklı yazabilirim. Düşünceniz nedir ?

Edit: eski konuymuş tapatalk ile yazıyorum görünmüyor. Boşuna kastım okadar kelimeyi cepten :)

Sıkıntı olmuyor tecrübeyle sabittir. İlk başladığım 2006 yılında banım vardı, şuan 2010 dan beri aynı isimle sorunsuz adsense kullanabiliyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5