İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense ile internetten para kazanma

furkansayers

İyinet Üyesi
Reaction score
44
İnternetten para kazanma dendiğinde ilk akla gelen para kazandıran sistem Google tarafından hayata geçirilmiş olan Google Adsense sistemidir. Sadece kaliteli ve özgün içerikler üretebilen sitelerin kabul edildiği yayıncı ağına sizin de sitenizin dahil edilmesini istiyorsanız Google Adsense şartlarını detaylı olarak göden geçirmelisiniz. Google para kazanma konusunda diğer alternatiflerinden çok daha fazla ödeme yaptığından, KDV için kesinti yapmadığından çok fazla tercih ediliyor. Google para kazanma konusunda kararınızı verdiyseniz hangi sitelerin Google Adsense sistemine dahil olacağını kısaca izah edelim.

Google Adsense para kazanma için:

• Siteniz legal olmalı
  • Özgün ve kaliteli içerik üretiyor olmalı.
  • Siteniz güncel olmalı
  • Sitenin kullanımı kolay ve anlaşılır olmalı

Bu şartları sağlıyorsanız eğer Google Adsense başvurusu yaparsınız. Ardından 1-7 gün içinde başvuruların yoğunluğuna göre size olumlu ya da olumsuz dönüş yapılır. Eğer olumsuz dönüş yapıldıysa hangi konularda sitenizin yetersiz olduğu da madde madde size iletilir. Adsense başvurularında en fazla red nedenlerinden biri siteye koya içerik girilmesidir.

Google Adsense’ye hileli başvurular

Siteye yazılacak olan içeriğin özgün olmaması durumunda reddedileceğini bile site sahipleri bu konuda da uyanıklığa başvurup siteye ekleyecekleri makaleleri spin araçları ile özgünleştirip eklemektedir. Bu şekilde sitenin özgün hale geldiğini düşünebilirsiniz. Evet spin araçları ile içeriklerinizi yüzde 100’e kadar özgün hale getirebilirsiniz. Ancak Google Adsense ve Google News başvurularında en çok dikkat edilen konulardan biri de içeriklerin doğal olmaması durumudur. Eğer Google Adsense kazanç sağlamaksa amacımız önümüze konulan şartlara tamamen uymak zorundayız. Google’nin temel amacı insanlığa en kolayı sunmak, onların internet kullanımı sırasında yaşayacakları sıkıntıları en aza indirmekdir. Sitenize eklediğiniz spinlenmiş içeriğin, siteyi ziyaret edenler tarafından okunmasına rağmen anlaşılamaması Google’ın kurallarına uymamanız anlamına gelir ki Adsense başvurunuz reddedilecektir. Eğer bir şekilde spinlenmiş içerikle yaptığınız başvurunuz kabul edilmiş olsa bile bir süre sonra yapılacak güncellemelerde sitenizin manuel spama düşme olasılığı çok yüksektir. Böyle bir durumda da Google para kazanma hayaliniz suya düşecektir.

google adsense çok kazanma.jpg

Adsense para kazanmada çok kazanmanın formülü

Google Adsense ile Google Adwords birbiri ile ilişkili olan bir sistemdir. Google Adwords’e reklam verildiğinde, bu reklamlar Google Adsense’de yayınlanır. Çok fazla reklam verildiğinde bu reklamların bedeli daha da yükselir. Yani Google aramalarında ilk sırada çıkmak için yapılan ödemeler sabit değildir. Firma sayısı arttıkça, reklamlarda çıkmanın bedeli de artmaktadır. Adsense kazanç sağlamak zor olmasa da Adsense üzerinden çok para kazanmak için belli bir stratejiyi uygulamanız gerekiyor. Burada sizlerin dikkat etmeniz gereken konu rekabetin fazla olduğu alanlarla ilgili site açmak olmalıdır. Örneğin ülkemizde sağlık sektöründe, kişisel bakım sektöründe ve giyim sektöründe rekabet olabildiğince fazladır. Sizin açacağınız site eğer rekabet düzeyi fazla olan bir alandaysa sitenizde reklamların yayınlanması için ödeyecekleri meblağlar da artacağından dolayısıyla sizin elinize geçecek olan para da artmış olacaktır. Rekabet düzeyi düşük olan sektörlerde yayınlanan reklamlara 1 kere tıklanması karşılığında 4-5 kuruş kazanç sağlarken, rekabetin yüksek olduğu sektörlerde reklama 1 kere tıklanması karşılığında 50-60 kuruş kazanç sağlayabilirsiniz. Bu da sektörün ne kadar önemli olduğunu, site açmadan önce sektör analizi yapmamız gerektiğini ortaya koymaktadır.

yasarkavus

Onaylı Üye
Reaction score
51
Bu görseldeki hesabın aylık Google Adsense geliri 350.000 TL civarında mı yoksa ben mi yanlış hesap yaptım.

ServetBey

0
Onaylı Üye
Reaction score
38
Türkiye’de aylık bu kadar kazanan biri olsa ikinci ay emekliliğini ister. 350 bin lira kendisine bir ömür yeter nasıl olsa. Yatarak emeklilik maaşını yemek varken neden çalışayım der bir de.

Pire-Ferhat

0
Onaylı Üye
Reaction score
19
O zaman internetten para kazanmak isteyen herkes para kazanamiyor. Sektör seçimi çok önemli anlaşılan
Teşekkürler.

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Internetten para kazanmak için iyi bir planlama yapmak gerekiyor. Özelkikle adsense için kaliteli bir siteye sahip olmak lazım.

iyikampanya

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
41
Görseldeki aylık kazanca takıldım. Bu kadar kazanan var mıdır acaba aylık.

dumanimsin

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
20
Google AdSense ile dürüst kazanmak çok zor artık. Hile yaparak ayda 15.000₺ kazananlar biliyorum. İçerik bile eklemiyorlar. Her şeyi bot ile halletmişler. Kazanılan para helal olmaz ama bu kişilere engel olmayan Google, bunun zararını da dürüst yayıncılardan çıkarıyor. Elektrik dağıtım şirketlerinin kayıp kaçak bedelini, çalandan değil de, dürüst kullanıcılarından alması gibi.

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Google AdSense ile dürüst kazanmak çok zor artık. Hile yaparak ayda 15.000₺ kazananlar biliyorum. İçerik bile eklemiyorlar. Her şeyi bot ile halletmişler. Kazanılan para helal olmaz ama bu kişilere engel olmayan Google, bunun zararını da dürüst yayıncılardan çıkarıyor. Elektrik dağıtım şirketlerinin kayıp kaçak bedelini, çalandan değil de, dürüst kullanıcılarından alması gibi.

Aslına bakarsan Google kimseden çıkarmıyor bunun zararını. Neden dersen insanlar oraya bir arama neticesinde ulaşıyorlar ve aradıkları şeyi google onlara reklam ile veriyor. Belki o siteye giden alışveriş yapıp reklam verene para bile kazandırıyor. Bu da google'ın işine geliyor bana sorarsan. reklamveren de satışı iyi ölçüyorsa güzel geri dönüşler alır. 3 taraf da kazanıyor yani.

dumanimsin

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
20
Buradaki konuya bakarsan demek istediğimi anlarsın.
5 yıl önce aynı sitenin TBM'si 0,14
5 yıl sonra aynı gün bakıldığında TBM 0,10

Konu açıldığında Dolar kuru 5,19'muş. Şimdi Dolar kuru 5,70. Yani buradan bir çıkarım yaparsanız durumu gayet net görebiliyorsunuz. Ancak TBM'ler diğer ülkelerde bizdeki gibi değil. 2.Dünya ülkesi olmanın dezavantajı belki de bu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5