İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google adsense kanal yönetimi ve geçersiz tıklama

Y

yaBgu

Misafir
merhabalar

google adsense reklam sisteminde bir hesaptan bir çok siteye reklam kodumuzu koyabiliriyoruz ama merak ettiğim birşey var misal olarak 10 tane web sitemizi bir adsense hesabından yönetiyoruz ve bu 10 sitede de birbiryle link değişimi yapmış olalım yani 10 sitenin ziyaretçilerinin büyük kısmı aynı insanlar olsun ve bu ziyaretçiler (varsayalım) 10 siteyi de gezip hepsinde de reklamlara bir kez olsun tıklamış olsun bu sebebten dolayı sistemten atılma riskimiz mevcutmudur, bugün geçersiz tıklamadan dolayı hesabı kapatılan ve hile yapmadığını iddia eden arkadaşlar bu sorundan dolayı atılmış olabilirler mi?

umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir :)

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet banlanabilirsin. Ayni ip den asiri yogunlukta tiklama olursa banlanabilirsin.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet öyle bir risk var,hatta bırak 5-10 siteyi tek bir sitendeki kullanıcı bile ilgisini çeken bir kaç reklama tıkladığında bile geçersiz tıklamadan atılma riskin var.

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında Google bir kullanıcı bir reklama tıklar ve o siteden ayılır mantığıyla çalışıyor sanırsam ama bir firefox da ben reklamları her zaman tab da açarım ve ilgimi çeker bir kaç reklama birden tıklarım bu bir sebep olmamalı ama Adsense'ye kaydolduysan gözünün üstünde kaşının olmasından bile sorumlusun :D

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle google art niyet arar ..
eğer devamlı o şekilde tıklama oluyorsa banlanırsın ..
bunun kanallarile ilgisi yok..
nede olsa google reklamlarına aynı sitedlki reklama bi kere tıklayın diye bişey demiyor. yani kulalnıcının ilgiisni çeker bi site tıklar başka linkteçeker tıklar diğeride çeker tıklar.. amabu devamlı öleyse art niyet vardır diyip banlar .. bu benim görüşüm tabi..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bak bunu hiç düşünmemiştim :) .
demekki boşuna iddia etmişim!

Y

yaBgu

Misafir
bence bir çok web siteniz varsa adsense de birden fazla hesap kullanmak daha mantıklı ve sitelerde akıllaca izlenen link değişim sistemiyle kazançlarda artırılabilir

mesela

aa.com
bb.com
cc.com
dd.com

4 tane site bir hesapta

ff.com
gg.com
ll.com
zz.com

başka bir hesap olduğunu düşünürsek aynı hesapta olan sitelerde birbirne link verme oranını azaltıp ya da hiç yapmayıp farklı hesaplarda olan siteler arasına link değişimine ağırlık verirsek bu şekilde o ziyaretçinin reklama tıklama olasılığını artırabiliriz hem de aynı ip den aynı sitelerin reklamlarına tıklatma olasılığını asgari seviyeye düşürebiliriz bu şekilde hem kazanç artabilir hem de aynı ipten tıklamadan dolayı atılma riskimiz asgari seviyeye inebilir

Y

yaBgu

Misafir
ayrıca art niyeti google'nin sağlıklı bir şekilde ölçmesi çok zor. bugün 20 den fazla web sitesi olan arkadaşlar var ve bu arkadaşlar bu siteleri tek bir adsense hesabından yönettiğini düşünürsek ve bu sitelerin birbiriyle link değimi yaptığını varsayarsak ve bir kullanıcının bu sitelerden 10 tanesine girip her birinde 1 reklama tıkladığını düşünürsek ve bunun gibi bir çok ziyaretçinin aynısını yaptığını varsayarsak bunu google nin art niyet olarak düşünmeme şansı yok... konuyu açarken dediğim gibi acaba hile yapmadığını iddia edip geçersiz tıklamadan dolayı atılan arkadaşlarımız bundan dolayı atılmış olabilir mi? tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bir çok web siteniz varsa adsense de birden fazla hesap kullanmak daha mantıklı ve sitelerde akıllaca izlenen link değişim sistemiyle kazançlarda artırılabilir

mesela

aa.com
bb.com
cc.com
dd.com

4 tane site bir hesapta

ff.com
gg.com
ll.com
zz.com

başka bir hesap olduğunu düşünürsek aynı hesapta olan sitelerde birbirne link verme oranını azaltıp ya da hiç yapmayıp farklı hesaplarda olan siteler arasına link değişimine ağırlık verirsek bu şekilde o ziyaretçinin reklama tıklama olasılığını artırabiliriz hem de aynı ip den aynı sitelerin reklamlarına tıklatma olasılığını asgari seviyeye düşürebiliriz bu şekilde hem kazanç artabilir hem de aynı ipten tıklamadan dolayı atılma riskimiz asgari seviyeye inebilir

google senden daha zeki :)

Y

yaBgu

Misafir
google senden daha zeki :)

bunun zekilikle alakası yok şimdi 30 tane web sitem var 4 tane adsense hesabım ve domain bilgilerim de hepsinde farklı, siteleri barındırdığım hostlar farklı, akıllıca bir link değişim sistemi izlemişim, hesapları farklı bilgisayarldan ve hatta farklı şehirlerden yönetiyorum... bu durumda google bu 4 hesabın bana ait olduğunu nasıl anlayabilir?

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyide adsense reklamlarına tıklayınca _self açılıyor yani siteden kullanıcı çıkıyor kullanıcı önce linke tıklayacak sonra reklama tıklayacak sonra linkten diğer sitedeki reklama tıklayacak Bunu kaç kullanıcı yaparki :)

Y

yaBgu

Misafir
iyide adsense reklamlarına tıklayınca _self açılıyor yani siteden kullanıcı çıkıyor kullanıcı önce linke tıklayacak sonra reklama tıklayacak sonra linkten diğer sitedeki reklama tıklayacak Bunu kaç kullanıcı yaparki :)

orası da işin ayrı bir enterasan tarafı :) fakat adsense insanı paronayak yapıyor fakat bazı kullancılar reklama tıklayıp tıkladıktan sonra geri gelebilirler ki bana göre çoğu öyle yapıyordur bu şekilde düşünürsek yine ben haklıyım :p :)

Dj B@mBaM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bana,günde 4-5 kez tıkladığım halde kurallara uymuyorsunuz dikkat edin vesare şeklinde bi mail gelmiş...:S

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

target="_top" çalışıyor...

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tamam target="_top" çalışıyor ama ihtimal %kaç farkeder. yani 100 kişiden kaçı bir sitedeki reklamdan gidip reklamı tıklar.%0.0...lı rakamları tartışıyoruz :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tıklanma normal/kabul edilebilir değerleri hitte %1 dir.
girilen (sürekli olarak farzedersek) bir sitede reklama tıklanma oranı 3/aydır.
reklamlara interneti bilmeyen kişilerin tıklama oranı %87dir. dolayısıyla standart bir kullanıcı ayrı sayfada açarak reklama gitmeyi bilmez! bunun yanında reklamlar sitelerden çıkış yollarıdır, geri dönüş istatistiği hakkında fikrim olmasa da çok düşük bir değer olduğunu varsayıyorum.
yazılan teorilerin doğru olduğunu varsayarsak forumlarda adsense reklamlarının tehlikeli olduğunu düşünmek gerekir.
ek olarak arama motorları tarafından yollanan ziyaretçi oranları her zaman çok daha belirgin olmalı ve aynı içerikli sitelerin aynı hesaba ait userlar tarafından kullanılmaması elbette uygun olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5