İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google AdSense sitenizi nasıl inceler ? | Öneriler

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba Arkadaşlar,
Çoğumuzu ilgilendiren ve somut ibareler kullanacağımız bir başlıkla yine birlikteyiz.
Google Adsense, sitenizi sadece içerik olarak incelemez, keza Google'da öyle ...
Peki nelere bakar ?
Öncelikle belirtmek isterim ki amatör ruhumuzdan ödün vermeden profesyonalleşmemiz gerekiyor. Bunu yapmak için "büyük site" olarak tabir ettiğimiz birkaç siteye bakmamız gerekiyor.
HÜRRİYET - TÜRKİYE'NİN AÇILIŞ SAYFASI
Milliyet İnternet haber, finans, spor, astroloji, sağlık, hava durumu, sinema, televizyon, video, tatil, galeri, emlak, araba, seri ilan sitesi
vs... Gördüğümüz üzere hepsinde "kurumsal" sayfaları, "iletişim" sayfaları mevcut...
Bunu kendimize göre uyarlayacak olursak ;
1 - Sitelerimizde mutlaka İletişim sayfası ve iletişim bilgileri sayfası bulundurmalıyız.
2 - Sorumluluk Reddi gereken sitelerimizde mutlaka "sorumluluk reddi" veya "kullanıcı sözleşmesi" hazırlamalıyız.
3 - Çok şart olmasa da "site künyesi" yaparak sayfa editörleri belirtmeliyiz.
4 - Gerek duyulduğu takdirde "yardım" sayfası hazırlamalıyız.
5 - Düzgün ve Özgün şekilde reklam alanlarını belirten bir grafik bulunduran "reklam" sayfası hazırlamalıyız. (adsense buna bakar)

** Bunların dışında, kaliteli sitelerde olmayanları sıralayalım

1 - Sayfaların altında alakalı-alakasız linkler
2 - İşin basit görüldüğünü düşündüren cümleler
3 - Kalitesiz ve Zararlı içerik reklamları
4 - Sayfaların orasına burasına tag eklemek ve bunu göze sokmak vs.. uzayıp gidiyor...
1. ve 4. maddeyi detaylı inceleyecek olursak...
Çoğumuz backlink alıyor ve veriyoruz ... Bunu kendimize zarar vermeyecek şekilde yapmanın yöntemleri vardır. Bahsedelim...
Oyun video chat chat chat mirc mirc mirc toplist aşk aşk aşk .....
Yukarıda gösterdiğim şekilde backlink vermek zararlıdır. Sitenin kalitesini etkileyen faktörlerden biridir. Bunu faydalı hale getirmek çok kolay..
Tavsiye siteler :
Oyun : Oyun
Video : Video
Chat / Sohbet : Chat , Chat , Chat , Mirc , Mirc , Mirc
Dizin : Toplist
Aşk / Sevgi : Aşk , Aşk , Aşk
Peki Sağlıklı tag nasıl eklenir ?
Aşk Aşk Aşk Aşk Aşk Sevgi Sevgi Sevgi Güzel Sözler Güzel Sözler ...
yerine ,
Sitemiz, Aşk ve Sevgi konularında hizmet veren, Güzel Sözler arşivi barındıran bir kaynaktır.
Cümlesi , kalitemizden ödün vermemize engel olacaktır...
Sanırım anlatabildim...
Amatör ruhunuzu kaybetmeden, Kaliteli ve profesyonal işler yapmanız dileğimle...
Priapos
Rep verene hayır demem amatörce :D

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rep vericektim ama hasıl verilir anlamadım. Bu arada bu bilgiler sadece adsense için değil her site onlara uyarsa iyi olur. Google da aramada ilk sayfada çıkanlara tıklarken böyle sayfalar çıkıyorki, sitenin içeriği % 90 adsense. Sinir basıyor. Hemen kapatıyorum.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Adsense sitenizi nasıl inceler yerine, kaliteli site nasıl olunur veya olmalı olsaymış daha anlaşılır olabilirmiş.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
link satın almanın zararlarındanda bahsetseydin güzel olurdu :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5