İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense Turkiye

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Adsense Türkiye yeri nerede ?

İl / İlçe açık bir adresi vardır herhalde.

Gidip,çalışma ortamlarını görmek istiyorum.

Ne okumak lazım ki google'da çalışabilmek için ?

Öğrenim hayatım biter bitmez başvuracağım ilk şirket olacak.

Artık toefl'ı verebiliyorum ama Amerika yada İngiltere'deki google adsense binasında çalışmam hayal olsa gerek.

Gerçekten de hayallerimdeki gibi bir ortam.

En azından Türkiye'deki binasını gidip,görüp çalışanlarla konuşursam,ufkumun genişleyeceğini düşünüyorum.

Ama nerededir bu bina,orada çalışan insanlar çok mu süperler yada neden onlar ?

Okuduğum kadarıyla işe alınırken bi arabaya kaç top sığar gibi zeka soruları soruyorlarmış. (sadece zeka soruları mı acaba)

Kafamda çok soru işareti var. :(

R

Rich

Misafir
Sevgili arkadaşım "aytuggg"

Google Adsense Türkiye diye bir yer yok malesef.
Bilgi sahibi olduğunuzu zannediyorsunuz ancak duyduklarınızı hemen kabullendiğiniz için bilgili değilsiniz.

Araştırarak ; Google Adsense Türkiye Ofisi olmadığını , onun Adwords ve Google Search tabanlı çalışan bir yer olduğunu , Google adsense destek e-postalarının irlanda daki çağrı merkezinden gönderildiğini , Çoğu kişinin ÖZGÜR adıyla tanıdığı vatandaşın aslında ÖZGÜR olmadığını öğrenebilirdin :)

sevgiler..

R

Rich

Misafir
Ayrıca bir antiparantez açayın google türkiye ofisinde adsense tabanlı çalışan bir kişi var. o da şuan irlanda ya eğitime gitti sanırsam.

Eski sorumlu müdür Erem Bey zamanında google türkiye adsense açılarak ciddi bir pazar elde edilecekti ancak Sun Microsystems'ten gelen yeni müdür'ün ne gibi planları var bilmiyorum.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dünyanın en iyi mühendisleri google ve microsoftta çalışıyor.
Çok derin yazılım ve donanım(logic 0,1 seviyesinde) bilgisi gerekiyor mühendis olarak çalışmak için.
En önemlisi bu yaşam tarzından zevk alıyor olmanız gerekiyor. Yani hem zevk alıyorum hem de üstüne para veriyorlar diyebilmelisiniz :)

Bir de işletme ve yöneticilik ünvanıyla çalışanlar var, elbet onlar için de iyi kariyer istiyorlardır.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Birakin microsoftun veya google in bir parcasi olmayi. Google olun, microsoft olun.. Google i kuranlar yahooda veya baska bir yerde çalışarak Google'i kurmadilar.. Onlar universite öğrencisiydi..

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birakin microsoftun veya google in bir parcasi olmayi. Google olun, microsoft olun.. Google i kuranlar yahooda veya baska bir yerde çalışarak Google'i kurmadilar.. Onlar universite öğrencisiydi..
dünyada milyarlarca insan varken fazla uçmamak lazım,
hem cesur hem de kanaatkar olmanın dozajını iyi ayarlamak lazım. yoksa fena çakılırız.

R

Rich

Misafir
Erem Bey ile yaptığım bir sohbetten kısa cümleler :

B: Google'ın , Türkiye'deki pazardan beklentileri tam olarak neler ?
E: Türkiyedeki bilişim ve teknooji patlamasının farkındalar ve bu dallarda dünya devi olduklarının bilincinde olmanın vermiş olduğu güç ile liste başı olmak istiyorlar.
B: Peki liste başı olmak istiyorlar ancak 4 kişilik bir ekip ve hazır ofis sistemiyle bunu nasıl başaracaklar ( İlk zamanlarda google türkiye 4 kişiden oluşuyordu ve 1 yönetici , 1 h.ilişkiler , 2 adwords idi. - Şuan 9 kişiden oluşuyor ve 2 yönetici , 2 h.ilişkiler temsilcisi , 1 adwords yönetim uzmanı , 2 adwords satış temsilcisi , 1 adsense temsilcisi )
E: Bizim destek merkezimiz irlanda'da ve tüm dağıtımı orası yapıyor , burada halkla ilişkiler ve satış görevlilerimiz bulunmakta , yani türkiye üzerindeki hakimiyetimizi burada konuşuyor , irlanda dan destek veriyor amerikadan onaylatıyoruz.

Vaktim yok malesef şuan ileride yazarım.
İnşallah Aytuğ arkadaşımızın kafasında canlandırabilmişimdir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Google zaten istediklerine üniversiteden teklif edip transfer ediyor öğrencileri.

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onlar sadece bir üniversite öğrencsi değilerdi.Onlar ayrıca dahilerdi yaptıkları o kadar çok şey varki , normal bizim gibi değillerdi.Yani üni.den eve evden üni. ye vs. gibi değilmiş hayatları :) Birçok kişi onların işte sıkılıp öylesine yaptığını bununda tuttuğunu düşünüyorum ama bu yanlış bir düşünce..

R

Rich

Misafir
Keşke Aytuğ arkadaşımız nezaket edip birşeyler yazsaydı. çünkü ben onun için yazdım bu kadar şeyi.

neyse....

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Normal bizim gibi değillerdi, dahilerdi diye birşey asla yok. Hepimiz insanız, hepimizin beyni var. Hayatımızın gidişatını kendi yaptığımız tercihler belirliyor. Lider olmak veya lideri takip eden koyun olmak sadece kendi kararınız olur.

R

Rich

Misafir
Normal bizim gibi değillerdi, dahilerdi diye birşey asla yok. Hepimiz insanız, hepimizin beyni var. Hayatımızın gidişatını kendi yaptığımız tercihler belirliyor. Lider olmak veya lideri takip eden koyun olmak sadece kendi kararınız olur.

En büyük özellikleri ; en iyisini yapmaları için gereken özgüvenin kendilerinde olmasıydı bence.

Şuan eminim ki bu forum üyelerinin %50sinin dahice fikirleri , projeleri var.
ancak ya kendilerinden emin değiller ya da gerekli sermayeleri yok.Tezat işte burada başlıyor çünkü dahiane bir proje için sermaye bir şekilde temin edilir. ( Sponsor , kredi vs.. )

Örneğin benim ; Noter tasdikli 50 ye yakın projem var elimde ve elimde kahvem , izmir maviliklerini seyrederken elime bir tanesini alıp daha iyi nasıl olabilir diye kendi kendime mahkemedeymiş gibi tartışıyorum.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aklımızdaki projeleri gercekleştirmek için öz güven,, bilgi ve en büyük oran para gerekli aslında türkiyede de google gibi proje cıkartacak gençlerin olduguna inanıyorum ama işte türkiyede alt yapı ve para durumunun abd gibi büyük olmadıgı için yapancak kişilerin projeleri başlamadan bitiyor sanırım.

+ Googlenin abd deki gibi öle kocaman ofisi ve çalışanı yok burada sadece türkiye adwords olarak kurulmuş bir ufak bir temsili ofis.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aklımızdaki projeleri gercekleştirmek için öz güven,, bilgi ve en büyük oran para gerekli aslında türkiyede de google gibi proje cıkartacak gençlerin olduguna inanıyorum ama işte türkiyede alt yapı ve para durumunun abd gibi büyük olmadıgı için yapancak kişilerin projeleri başlamadan bitiyor sanırım.

sunca yorum arasindan yazilan tek dogru paragraf sanirim bu olmus, ek olarak birkac sey daha soylemek istiyorum. ozguven ve projeden de cok hersey para da bitiyor ve malesef ki su anda buyuk guc olan abd de yaptuiginiz is ya da yapacaginiz seyler icin odenek alabiliyosunuz, en azindan alma sansiniz var, bircok ulke de bizim ulkemiz de dahil boyle imkanlar bulunamadigi icin burdan buyuk projeler cikmiyor, yoksa isin dahilikle falan zerre alakasi yok. google yapilirken arama motoru yok muydu ? 100 lerce vardi. donemin en buyugu altavista vardi, yahoo vardi, excite vardi. yani ortada bi dahilik falan yok. kullandiklari pagerank teknolojisi de onlarin buldugu birsey degil, 1000 yillik matematik formulunun uyarlanmis hali sadece..vs.vs
ama google amcam napiyo; simdi surayi iyi okuyun bu kitaptan alintidir "esten dosttan topladiklari 500 BIN DOLAR ve bankadan aldiklari 500 BIN dolari birlestirerek 1 MILYON dolar ile Google'i kurdular"....

youtube, gene ogrencilerin bankadan aldiklari 1 milyon dolar ile kuruluyor. youtube var olmadan once abd disi kaynakla bircok video izleme sitesi vardi ama olmadi cunku para yok, imkan yok.

anlatmak istedigim, kimse 0 dan baslayarak kurmuyor bu sirketleri ve dunya da bir elin parmagi kadarken ve hepsi de abd cikisliyken, kimse ozguvenden falan bahsetmesin bence.

eger burda birseyin inanilmaz popular olunmasi isteniyorsa, amerikanin yaptigi gibi "internet" i sen icat et, hersey senin elinin altindan gecsin. o zaman isler degisir..vs..vs.

bu sadece net icin gecerli degil, diger butun alanlarda gecerli, iste herkesin amerikan ozentisi dedigi sey de burdan cikiyor. orda yapilan ya da yapilmakta olan en adi sey bile, baska ulkelere feci pazarlanarak, inanilmaz derece de sisiriliyor, sisiriliyor.

RauL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
aytuggg koskoca google mühendisi
nickinin altındaki yazıyı görmediniz galiba?
kalkıp nezaket için yazımı yazsın aaaa
yapmayın arkadaşlar aytuggg
koskoca seocu :D

R

Rich

Misafir
aytuggg koskoca google mühendisi
nickinin altındaki yazıyı görmediniz galiba?
kalkıp nezaket için yazımı yazsın aaaa
yapmayın arkadaşlar aytuggg
koskoca seocu :D

Gerçekten kaç yaşında bu arkadaş ?

" Pşit Aytuğ , kaç yaşındasın ? "

Bir arkadaş 14-15 dedi ama :)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
iyi projeler(sadece bilişim değil temel bilimler içinde geçerli) üretmek için doğru ülkede olmak yeterli, ama lezbiyen videoları ve benzerleri ile abaza bir ulusun temel ihtiyaçlarına yönelmek gibi projeleriniz varsa doğru ülke türkiye.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi