sohbet odaları

google adsense ve ajaks ın durumu!

Turkmucit

Müptela
Bilgiler
Katılım
18 Ocak 2006
Mesajlar
1,523
Reaksiyon
0
Puanları
0
215 Aydır Üye
Arkadaşlar adsense nin ajakslı sayfalar durumu hakkında bilgisi olan varmı?

Şimdi ajaksla sayfa çağrılınca bu kaynağını görüntüle dendiğinde sayfa içinde görünmüyor.Bu yüzden reklamlar sayfada içerik bulamama durumuna girer mi merak ettim.
Daha açacak olursak sayfamızda adsense kodu sabit , içerik kısmına menüden çağrılmaya bağlı olarak içerik yazılıyor ..Eğer sabit reklam çağrılanı göremezse ki zaten eğer sayfanın kaynağını görüntüle kısmındaki kodlarına bakıyorsa içeriği göremez, e bu durumda boş sayfada reklam muamelesi yapar mı diye tereddütlüyüm.
Konu hakkında bilgisi tecrübesi olan varsa paylaşır mı ?
saygılar...
 

Turkmucit

Müptela
Bilgiler
Katılım
18 Ocak 2006
Mesajlar
1,523
Reaksiyon
0
Puanları
0
215 Aydır Üye
yine kendi sorumuza cevap vererek kapatalım.Ben bir forumda aradığımı bulup sevinip sorunun cevabını bulamamaktan nefret ederim aynı duruma düşen olmasın:)
Bayağı bir döküman taradım nette ..Ajax ve adsense nin beraber bahsi geçtiği sorun olarak yazıldığı nadir durum çıktı karşıma bunlar da
"sayfayı ajaks ile sürekli değiştiriyorum ancak sayfa değişirken yenilenmediğinden google reklamları içeriğe göre yenilenmiyor bu durumda reklamları bir frame ile yenileyebilirmiyim..Google sıcak bakmayabilir ama jenilemeliyim..." vs gibi yakınılmış pek bir çare bulunamamış..
Diğer durum için kararım reklamın olduğu sayfada yeteince değişmez içerik bulundurmak ve içeriğe çağrılacak sayfaları içerisinde içerik ve google reklamı olacak şekilde oluşturup öyle çağırmak.Yani çağrılan sayfa kendi başıana reklamlı içerikli bir sayfa olacak.. Umarım bu bu işin çözümüdür..
saygılar..
 

Turkmucit

Müptela
Bilgiler
Katılım
18 Ocak 2006
Mesajlar
1,523
Reaksiyon
0
Puanları
0
215 Aydır Üye
arkadaşlar bir ekleme daha yapayım bunuda yeni buldum

ajaks kullanımı ile gelişen bir diğer sorun
-sayfada yeni içerikler yüklense de url değişmediğinden görüntülenen sayfa sayısı sayfa terkedilene kadar 1 olarak kalmaktadır.Bu yüzden CTR değeri 100 çıkacaktır.
konuyu arkadaş googleye iletmiş ve aşağıdaki cevabı almış.Ben tarzancam ile birşeyler çıkardım ama birisi çevirirse burada sonradan okuyanlara faydalı olacaktır..
Thanks for your patience. Becky escalated your email to me.

Unfortunately, sites using AJAX are not a good fit for AdSense at this
time. As you mentioned, since your content is loaded without having your
URL change, your ads won't be targeted toward the content on your pages.
However, I've noted your interest in using AdSense with AJAX and I'll pass
it on to our product specialists and engineers for future consideration.

Suggestions and ideas like yours directly contribute to making AdSense
better. We appreciate your perspective and hope you'll keep sharing it
with us in the future. To help us better keep track of your comments,
please submit any future suggestions through our online form:
http://google.com/adsense_features_email.
saygılar..
 

ploop

Müptela
Bilgiler
Katılım
11 Ekim 2004
Mesajlar
6,964
Reaksiyon
0
Puanları
0
Şube
karavan
231 Aydır Üye
Ajax zaten google aramada bile sorun çıkaran bir sey. bu yüzden mümkün olduğunca ziyaretçi beklemediğiniz yerlerde ajax kullanın, aksi taktirde ziyaretçi sayınızda azalma bile olabilir.
 

Turkmucit

Müptela
Bilgiler
Katılım
18 Ocak 2006
Mesajlar
1,523
Reaksiyon
0
Puanları
0
215 Aydır Üye
ya hiç iyi olmadı o kadar uğraştık..Ben aslında arama motorları için sayfaların normal linkli halinide yapıyordum ama bu sonraki CTR olayı işi sıkıntıya soktu.Artık oylama vs gibi önemsiz kısımlarda kullandığımızla kalacaz..
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst