İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google amcayı aldatmak? :p

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
diyelim, www.site.com/forex.html diye birşey hazırladım. ve buraya forex reklamlaırnı çıkartacak kadar doldurdum forex paragraflarını ve çıktı. daha sonra normal sitemden bu siteye popup açtırdım. bu olay yasaktır herhalde fakat bunun bir izlenimi var mı. kontroller nasıl yapılıyor, banlanma olasılığı nedir?

birde, diyelim theforex.com diye bir domain alıp buraya reklamları ve paragrafları doldurdum. sitemden, theforex.com a popup açtırdım. bu yasakmıdır?

T

turkgenc

Misafir
Forex reklamlari tik basina 1,2 ile 1,8 USD arasinda degisen oranlarla para kazandiriyor. Bir forex tanitim sitesi yapip acilan reklamini yasal hale getirebilirsin. Aksi taktirde google bu taramalari AdsenseBot isimli botu ile yapiyor ve ertesi gunu eger bir yasadisi durum gorurse hesabi kapatiyor. Yasadisi derken google ile yapilan sozlesmenin sartlarindan bahsediyorum. Bu sozlesme 6 A4 kagidi kadar uzun bir sozlesme :) biz okuduk; ama bir faydasi olmadi.

Yine de sana onerecegim, yasal olarak yukarida bahsettigimi yapman; yani bir forex tanitim sitesi yapman. Ya da forex'ten vazgecip reklamlari normal seyirine birakman.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
teşekkürler. birde bu forex tam olarak nedir, ne değildir? sözlüğe baktım ama kelime anlamı yok sanırım. tatil turu mu ?

T

turkgenc

Misafir
Forex cesitli alanlarda calisan yabanci bir sirket. Oyle ki egitim, finans vb. bircok alanda hizmet veriyor. Bunun icin de internet uzerinde bayagi yatirim yapiyor. Zaten forex ile alakali cikan reklamlara bakarsan bircok web sitesinin ismini gorursun.

Yani benim Forex'ten anladigim bunlar ;)

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesothelioma kelimesi geçen bir site yap bence forexten çok çok daha fazla kazanırsın :) hemde kanser hakkında bir site yapmış olursun kullanıcında iyi olur google odaklı çalışırsan

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forex demek foreign exchange demek. yani döviz bürosu diyebiliriz :D

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
forex ile ilgili bir site hazırlamak için örnek alabileceğim, google için hazırlanmış başka bi forex sitesi bilen var mı ?

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
atay' Alıntı:
forex ile ilgili bir site hazırlamak için örnek alabileceğim, google için hazırlanmış başka bi forex sitesi bilen var mı ?

özelden msn'ni at vereyim...

D

dnturkey

Misafir
ula turkgenc manyak sallamışsın ha. tıklama başı 1,2 - 1,8 arası veriyomuş :) yalana bak ben senin forex li bi sitene günde 1000 tık göndereyim sen 1,2 - 1,8 arası kazan bunun 1$ ını bana ver tmm mı :)

forex bir şirket demiş :) çok güldüm yaaaa..

abi bi şe bilmiyon bari başkasın yardım etmeye çalışma...

bi de yok biz okuduk ta bi faydası olmadı demiş... çok güldürdün beni gece gece walla...

K

kwok

Misafir
dnturkey, adam dogru soylemis.

Sacmalayan sensin, bilmeden konusma. Günlük 2000 tik aliyordu sitem ve Forex üzerinden günlük 1.000 - 1.500 USD kazanc sagliyordum. Ancak Google 17.000 USD'de hesabımı kapattı.

Artı zeka olmadigindan farkedememeni cokta hor gormemekle beraber, sana www.forex.com üzerinden Forex hakkındaki bilgileri almanı tavsiye ediyorum, bak bakayim sirketmiymis degilmiymis. Gerci bilgileri alacak yerin varmi ondan da supheliyim ya neyse :p

D

dnturkey

Misafir
kwok' Alıntı:
dnturkey, adam dogru soylemis.

Sacmalayan sensin, bilmeden konusma. Günlük 2000 tik aliyordu sitem ve Forex üzerinden günlük 1.000 - 1.500 USD kazanc sagliyordum. Ancak Google 17.000 USD'de hesabımı kapattı.

Artı zeka olmadigindan farkedememeni cokta hor gormemekle beraber, sana www.forex.com üzerinden Forex hakkındaki bilgileri almanı tavsiye ediyorum, bak bakayim sirketmiymis degilmiymis. Gerci bilgileri alacak yerin varmi ondan da supheliyim ya neyse :p

1) Ben turkgenc e salak dedim sen ondan da salakmışsın. Hiç tecrübe bilgi denen bi şeyiniz yok. yok 2000 tık çıkıyodu günde şu kadar para kazaniyordum felan filan. Abicim ilk başlarda öyle olur. ilk bi kaç günden sonra tık başı aldığın oran yavaş yavaş düşer. google da hesabını kapatır :)

2) ben forex diye bi şirket yok demedim. sadece bizim çıkardığımız reklamlarla herhangi bir şirketin alakası yok :) forex foreign exchange demek para değiştokuşu dövizler arası yapılan değişiklik gibi bir şey... sen gelmiş bana forex şirket diyorsun :) hee zaten biz hepimiz bi şirketin reklamlarını yayınlıyoz :)

3) sen daha bebesin büyü de gel büyü de.....

N

Nikotin

Misafir
Forex bir şirket değildir, foreign exchange ın kısaltması olup bir para değişim ağıdır.

D

dnturkey

Misafir
Nikotin' Alıntı:
Forex bir şirket değildir, foreign exchange ın kısaltması olup bir para değişim ağıdır.

gel onu bizim ufaklıklara anlat :) büyüyecekler abisi büyüyecekler...

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler burası bir paylaşım mekanı; bilen var bilmeyen var. daha seviyeli olabiliriz. Biri yanlış bir şey dedi diye. ağzına s.çmamız gerekmez...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
komikhane' Alıntı:
beyler burası bir paylaşım mekanı; bilen var bilmeyen var. daha seviyeli olabiliriz. Biri yanlış bir şey dedi diye. ağzına s.çmamız gerekmez...

aynen katılıyorum.

zaten o arkadaşta mesajının sonuna "Yani benim Forex'ten anladigim bunlar" yazmıştı. sadece kendi bildiğini paylaştı. abartmıyalım arkadaşlar.

D

dnturkey

Misafir
atay' Alıntı:
aynen katılıyorum.

zaten o arkadaşta mesajının sonuna "Yani benim Forex'ten anladigim bunlar" yazmıştı. sadece kendi bildiğini paylaştı. abartmıyalım arkadaşlar.

isterseniz kwok adlı şahısın mesajını tekrar okuyun ve ondan sonra yorum yapın lütfen... biraz daha dikkat sonra bana hak vereceksiniz...

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forex = foreign exchange demek şirket anlamında kullanılmıyor yanlışınız var.

S

Skeleton

Misafir
Bir Allah'ın kulu da şu interneti kullanıp kelimenin anlamnına wikipedia'dan bakmayı akıl etmemiş:
From Wikipedia, the free encyclopedia.
Forex can relate to:

Foreign exchange - an abbreviation for Foreign Exchange, often used in relation to currency exchange markets.
Forex - a Swedish company conducting retail currency exchange

Kaynak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5