İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google ANALYTICS hiti düşürür mü ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
webde aradımsa da pek bişi bulamadım ama daha önce kendi sitemde denediğimde hiti düşürdüğü izlenimine kapılıp kaldırdım.

Şimdi yeni bir sitede denedim - koyalı 24 sati biraz geçti ilk verileri inceledim ve günlük arama motoru ziyaretçisi 30 civarı olan site hiç hit görmez oldu.

Hit gelen tüm anahtar kelimelerde ilk 5 sayfada çıkan siteyi göremedim sonuçlar arasında. Google verilere göre(sitede kalma süresi-gezilen sayfa sayısı-hemen çıkma oranı) siteyi aşağılara atıyor diye düşünüyordum bi kez daha gördüm bunu. Acaba gerçekten varmı böyle bir durum ? yada bu tarz bi durum yaşayan ?

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hiti dusurmeyecegi asikardir. Zira cogu buyuk site bu servisi kullaniyor.

Spam sayfalari olan bir sitede spam sayfalarin banlanmasi ile sonuclandigi gorulmustur. Tabi bunun Analytics ile dogrudan bir baglantisi olup olmadigi muammadir. Sitenizde aykiri bir durum yoksa, bu hit dusununun Analytics ile alakasi oldugunu sanmiyorum.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Spam sayfalari olan bir sitede spam sayfalarin banlanmasi ile sonuclandigi gorulmustur.

Spam içerik değil - zaten ban yok sayfalar duruyor indexli olarak ... Hatta webde arama yapıldığında benzer veya içerikteki yazıların çıkmadığı tarzda içeriği olan kısmen orjinal wordpress tabanlı bir sistem ...

Fakat BAN ortaya çıkabiliyorsa pekala hit düşüşü de muhtemel değilmidir.

Ben yinede şüpheden ötürü Analytics kodunu kaldırdım :) zira google ın bu tarz verileri siteye ziyaretçi gönderip/göndermeme konusunda kullanabileceği de açık.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Spam içerik değil - zaten ban yok sayfalar duruyor indexli olarak ... Hatta webde arama yapıldığında benzer veya içerikteki yazıların çıkmadığı tarzda içeriği olan kısmen orjinal wordpress tabanlı bir sistem ...

Fakat BAN ortaya çıkabiliyorsa pekala hit düşüşü de muhtemel değilmidir.

Ben yinede şüpheden ötürü Analytics kodunu kaldırdım :) zira google ın bu tarz verileri siteye ziyaretçi gönderip/göndermeme konusunda kullanabileceği de açık.

valla ben kodu kaldırdığım zaman ziyaretçi patlaması olmadı bu yüzden kaldırmıyorum ama diğer site sayaçları sayfanın geç yüklenmesine neden olduğu için hem arama motorlarını etkiliyor hemde ziyaretçileri.

Grafiker-Adam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende kullanıyordum ama extreme ıle bıre bır dııldı dıye kaldırmısdım

NeverCare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google hizmetlerini kullanmanın her zaman faydası olacağını düşünüyorum.
hit düşüreceğinide sanmıyorum. başka bir sebep olabilir hitinin düşmesinde.

Rumuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en iyi googleınkisi diğerleri yanlış olsa bile google ınkisi doğrudur hiti düşürmez ayrıca öyle bir ihtimal yok olsa olsa en fazla yanlış ölçerki bunu diğer sayaçlar yapar googleın yapmasına olanak vermiyorum.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yabancı bir blogda bu yönde yazı görmüştüm çok önceden adam aylık verilerle, raporlarla ve tezinide sunarak kanıtlamış kendince ama aylar öncesinden görmüştüm siteyi bile unuttum şimdi. Dediğiniz mantıklı aslında, olabilir gözüyle bakaraktan şuana kadar ne denedim ne de denemeyi düşündüm analyticsi kaldırmayı.

okanali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arama motorlaını etilediğini düşünmüyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi