İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Arama ile ilgili Anket Seo Çalışması için

Bir ildeki firmayı nasıl aratırsınız ?

• Kullanılan toplam oy
    26

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
google bir ildeki bir firmayı aratırken nasıl aratırsınız

firma adı il ( Ozcan Dershanesi Antalya ) 'mı ?
il firma adı ( Antalya Ozcan Dershanesi ) 'mi ?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Antalya Ozcan Dershanesi diye aratırım ben. :)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Anketide oylarsanız sevinirim :) Bir çok kişinin işine yarayacak bir anket olucak tabi herkes doğru cevabı işaretlerse.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Pardn görmemişim şimdi işaretledim :) (nasıl görmem ya kör oldum galiba :eek:)

Bu sadece sizin için mi yoksa genel mi? Yani bu dersane olayı sadece örnek mi?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Evet bu ikisi arasında seçim yapmam gerekirse öncelikle

Antalya Ozcan Dershanesi şeklinde arama yaparım.

Ancak şöyle bir durum da var. Diyelim ki googleda ozcan dershanesini aricam.

Kullanıcı bence direk verdiğiniz örnekteki gibi yazmaz. öncelikle ozcan dershanesi diye aratır. Çıkan linklerde Ozcan Dershanesi'nin yanında Antalya ibaresini göremez ise direk form kutucuğunda yazılı olan "ozcan dershanesi" yazısının sonuna Antalya ibaresini ekleyerek aramasını detaylaştırır diye düşünüyorum.

Bu uygulamadan dolayı 1.ci durumun daha çok arandığı görüşündeyim...

Acaba yanlış mı düşünüyorum !

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12

Kullanıcı bence direk verdiğiniz örnekteki gibi yazmaz. öncelikle ozcan dershanesi diye aratır. Çıkan linklerde Ozcan Dershanesi'nin yanında Antalya ibaresini göremez ise direk form kutucuğunda yazılı olan "ozcan dershanesi" yazısının sonuna Antalya ibaresini ekleyerek aramasını detaylaştırır diye düşünüyorum.

Bu uygulamadan dolayı 2.ci durumun daha çok arandığı görüşündeyim...

Gayet mantıklı ama "Ozcan dersanesi" diye arattığı zaman yanında "Antalya" yazmayan "Ozcan Dersanesi" kelimesi bulma ihtimali yüzde kaç? Antalya'da birden fazla Ozcan Dersanesi mi var? :)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Bencede başa il konuyor :) gerçi ben reflexlerim ile denedim yani bir şey düşünüp hemen yazmaya başlayınca fark ettim ili başa yazdığımı.

Onu Ozcan olarak değilde sadece dershane olarakta düşünebilirsiniz.

Antalya Dershane
Dershane Antalya gibi

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Gayet mantıklı ama "Ozcan dersanesi" diye arattığı zaman yanında "Antalya" yazmayan "Ozcan Dersanesi" kelimesi bulma ihtimali yüzde kaç? Antalya'da birden fazla Ozcan Dersanesi mi var? :)

Sizin mantığınızda doğru ama ben aslında bir genelleme olarak ele almak istedim, arkadaşında bu soruyu sormasındaki amacın bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Orada geçen dershane olayı sadece bir örnek niteliğindeydi.

Yukarıdaki yazdıklarımı genel bir uygulama olarak düşünün. Yani bu bir dershane olmaz bir çiçekçi olur mesela veya başka birşey.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Sizin mantığınızda doğru ama ben aslında bir genelleme olarak ele almak istedim, arkadaşında bu soruyu sormasındaki amacın bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Orada geçen dershane olayı sadece bir örnek niteliğindeydi.

Yukarıdaki yazdıklarımı genel bir uygulama olarak düşünün. Yani bu bir dershane olmaz bir çiçekçi olur mesela veya başka birşey.

Tamam ben ne demek istediğinizi anladım + ben de öyle yapıyorum saten. Aradığım şeyi bulamazsam sağ tarafına onunla alakalı bir kelime daha yazıyorum. Ama ben soruyu yanıtlarken ayrıntıları düşünmedim, sadece kulağa hangisi daha hoş geliyor diyerek cevapladım :)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59

Bu uygulamadan dolayı 2.ci durumun daha çok arandığı görüşündeyim...

Hocam Sanırım 1. durum dicektiniz. Çok güzel yazmışsınız.

İlk önce firma isminin aranması mantıklı doğal olarak sonuçları azaltmak için sonuna il yazılabilir ama aranan firmanın isminin çok fazla kullanıldığı yada her ilde olduğu biliniyorsa sanırım herkes öne il ismini yazar. Buda yapılacak sisteme göre bizimde farklı yollar denememiz gerektiğini gösteriyor.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
evet bir çalışma yaptım ve :)
il aranan kelime il
şeklinde keywords oluşturdum ve şimdilik googledan gelen her kes
il aranan kelime
şeklinde geliyor merak eden olursa yada yapmak istediğiniz bir şeyde ilk önce ili yazın yada domainlerinizde cafeistanbul.com yerine istanbulcafe.com u alın.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
ozcan dersanesi diye arar
site title olarak ozcan dersanesi antalya yada antalya ozcan dersanesi yazanı tıklarım
sonuç çıkmıyorsa sonuna antalya eklerim, yani ozcan dersanesi antalya

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
benim titleler Antalya Özcan Dershanesi Antalya şeklinde ama gelen her kes antalya özcan dershanesi diye geliyor onu anlatmak istedim.
Birde bu titleye göre Antalya Özcan Dershanesi diye aratınca 3. Özcan dershanesi antalya diye aratınca google da 5. sırada çıkıyor sanırım bununda etkisi olabilir.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
günlük hiti sitenin 200-300 civarı adresi www.antalyadirectory.com arama sonuçlarından en çok il firma adı ( Antalya Ozcan Dershanesi ) diye geliyorlar :) eğer çalışma yapıcaksanız başa ili yazın testin sonucunun çıkması biraz uzun sürdü ama bir çok kişinin işine yarayacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi