İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google aramaları kökten değişiyor!

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Google aramalarında yapılan yenilik dev siteleri mutlu etse de, birileri bu işe çok kızacak...

Google'ın Webmaster Central Blog'da yer verdiği bilgilere göre arama algoritmasında önemli bir değişiklik gerçekleşti.

Bu değişikliğin kullanıcılara bir siteden daha fazla sonuç bulmakta yardım edeceği aktarılıyor. Aslına bakılırsa bu, arama motoru üzerinden yapılan aramaların büyük sitelerden daha fazla sonuç sunması anlamına geliyor.

PageRank'ı yüksek olan ve önemli bir konuma sahip olan siteler daha da önde çıkarken, küçük sitelerin geri plana düşmesi bekleniyor. Tabi bu durum, küçük site sahiplerini bir hayli kızdıracak.

Aynı şekilde bu değişiklik spam sitelerini de vuracak. İçerik kopyalayarak hit almaya çalışan sitelerin iyice geri plana itilmesi mümkün. Ancak küçük sitelerin de kötü etkilenmesi konusu şu anda tartışılıyor. Böyle bir durumun, Bing'in elinde koza dönüşebileceği endüstri analizcilerinde konuşulanlar arasında yer alıyor.

Kaynak: Chip.Com.TR

T

trgy

Misafir
Yeni sitelerin çoğu eskisi gibi yükselemiyor artık. Şu sıralara bir dalgalanma mevcut zaten iyinet'in hitlerinde dalgalanma sonucu artış gözledim.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Yeni sitelerin çoğu eskisi gibi yükselemiyor artık. Şu sıralara bir dalgalanma mevcut zaten iyinet'in hitlerinde dalgalanma sonucu artış gözledim.

Sitenin hitindeki, online artışı bende farkettim. İlk olarak yazdan kaynaklıdır dedim ama bu haberi görünce, bir daha düşündüm.

BLaCk CoDe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
***'un forumu sql hatası veriyor, online sayısı ondan artmış olabilir :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5