İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google artık wordpress'imize de karışıyor :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
webmaster toolsa mesaj düşmüş, wordpressinizi güncelleyin diyor, acaba wordpressin güncel olup olmadığı nereden anlaşılıyor?

Dear site owner or webmaster of http://fullegal.gen.tr/,

Your site appears to be running an older version of WordPress. Google recommends that you update to the latest release. Older or unpatched software may be vulnerable to heking or malware that can hurt your users. To download the latest release, visit the WordPress download page.

If you have any additional questions about why you are receiving this message, Google has provided more background information in a blog post about this subject.

Best wishes,

Google Search Quality Team

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
webmaster toolsa mesaj düşmüş, wordpressinizi güncelleyin diyor, acaba wordpressin güncel olup olmadığı nereden anlaşılıyor?

Doğrudur, bu konuda açıklama yapıldı. Wp güncel versiyon kullanmayanlara not düşülüyor. En çok kullanılan CMS sisteminin son versiyonunun kullanılması gerektiğini Google vurguluyor.

Wp nin dünya çapında 47 milyon dağıtımı olduğu düşünülmektedir. Eski sürümlerdeki açıklar nedeni ile sitelere saldırı ve zararlı kod eklenme durumu daha fazlaydı. En son sürümleri kullanmayan kaliteli siteler saldırıya yatkındır.

Google bu tarz zararlı içeriklere karşı ilgili davranıp, "bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" önlemini almaktadır. Sürüm güncellemesi yapılırsa bu önleme gerek kalmayacaktır.

Ayrıca, eklentilerin de güncel tutulması gerektiği siteyi saldırılara karşı koruyacaktır.

anaxagoras

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google bu kaçarmı ondan :) girmediği delik yokki hekerler bile açıkları google aracılığıyla tespit ediyor web site sahiplerinin bile farkında olmadığı bölgelere giriyorlar bazı anahtar kelimelerle hekerler ulaşıyor :) google dendimi durup düşüneceksin :) meta dan wp nin sürümünü tespit etmiş çokmu

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
güncellemeler çıktığı gibi anında yaptığım için hiç denk gelmedim böle bişey. ama gerçektende güzel. acaba joomla, drupal içinde uyarı veriyormudur :D

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Adamlardan reklam aldık diye ne giydiğimizede karışır bunlar yakında.

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Google Wordpress'i destekliyor, bu bilinen bir şey. Wordpress'in yükseliş sebeplerinden biri de bu.

Bu sayede google reklamı yayınlanacak daha çok site oluyor. Çünkü insanlr kolayca site yapabiliyor, benim gibi...

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
aynı mesaj bana da geldi ancak mesaj gönderilmeden önce zaten güncelleme yapmıştım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eklentiler güncel değilse de mesaj geliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5