İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google BAN- Önemli İpucu

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google bir domaini banlamadan önce eğer affedilir bir hatası var ise önce uyarı maili ve süreli ban atar.
Sizin mailinizi google bilemeyeceği için aşağıdaki gibi 5 maili üreterek şansını dener.
domainimizin iyinet.com olduğunu düşünürsek ;
[email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]

Bu konu hiçbir yerden alıntı değildir , direk tecrübe ettim . Bir seo müşterimin e-ticaret scriptinde coderın yaptığı bir konu google'ı rahatsız etmiş ve bu mailleri türeterek bize rahatsız olduğu konuyu örnekleyerek verip kaldırmamız/düzeltmemiz gerekliliğini hatırlatmış . Uyarı amaçlı 30 gün dizinimizden çıkarılıyorsunuz, 30 gün içinde sorun düzeltilmiş olursa yeniden dizinimize kabul edilirsiniz demişti. Sorunu giderdik, kodlamayı yeniledik , google'a dönüş maili attık. 30 gün dolduğunda ban açıldı ve seo işini yaptığımız kelimelerde kaldığımız yerden devam edebildik..
Bu maili alamasaydık sorunu düzeltemezdik ve süresiz banlı görünürdü , neden banlandı diye düşünür dururduk..
Özetle ;
Bu uyarıyı alabilmek, belirlenen gün içinde hataları giderip süresiz banlanmaktan kurtulmak için domaininizden contact , info , support , webmaster , bilgi @ mail uzantılarından en az birini açın daimi takip edebilmek için de normalde kullandığınız mailinize yönlendirin ki mail takip etme derdiniz olmasın..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
siteyi actıgımdan beri info kullanırım hiç uyarı vss alamdım sandbox ve ban olan sistelerim oldu

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
meta olarak eklerseniz ancak size bildirme ihtimalleri olabilir,
türetme falan hikaye derim
HTML:
<meta http-equiv='Reply-to' CONTENT='[email protected]'>

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla iyinete birşey yazmaya korkuyor insan.. nasıl biliyorsanız öyle olsun..

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteniz google web yönetim araçlarına kayıtlımıydı? Kayıtlıysa orada herhangi bir uyarı varmıydı?

evet kayıtlıydı , gmail üzerinden kullandığım maile kayıtlıydı ve ona herhangi bir mail gelmedi. Gelen mailde yukarıda yazdığım 5 adres vardı , ikisi tuttu ikisine ulaştı.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitede iletişim panosu veya metada e-mail adresim varsa o dediginiz e-mailleri açmam gereklimi?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bu bilgi gerçek olma olasılığı çok azdır, zira böyle birşey olsa bir sürü dökümantasyonu var bir kenarına not düşerlerdi.
google bir hatada yapıp siteyi banlasa mail göndermez.Ki gönderirse bu cpanelli sunucular için cpaneldeki ana webmail hesabına düşmesi gerekmektedir.Benim komedi içerikli sitemi banladı,info ve linkler sıfırlandı herhangi bir uyarı gelmedi, 1 hafta sonra iletişime geçtim banımı açtırdım.

tnrsnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
edit: adsense olarak anladım kusura bakmayın.
mod arkadaslar msj ımı sılebılır.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bu bilgi gerçek olma olasılığı çok azdır, zira böyle birşey olsa bir sürü dökümantasyonu var bir kenarına not düşerlerdi.
google bir hatada yapıp siteyi banlasa mail göndermez.Ki gönderirse bu cpanelli sunucular için cpaneldeki ana webmail hesabına düşmesi gerekmektedir.Benim komedi içerikli sitemi banladı,info ve linkler sıfırlandı herhangi bir uyarı gelmedi, 1 hafta sonra iletişime geçtim banımı açtırdım.

Tam olarak ne yazdin ve nere ile iletisime gectin, benimde banli bir sitem var ve hala sorunu cozemedik..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5