İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google ban sonsuza dek mi sürer ?

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slmlar,
google ban ne kadar sürer ? Kurtulmak için ne yapmak lazım ? (banlanmak için ne yaptın diyenler varsa --- parka çektim bi süre ,sonre site ölmesin diye tekrar açtım bu arada free host tu 2 gun acılmadı free host ve sonra site :sitem.org = 0 sonuç bu arada pr 4 den 0 a düştü ) Site msnden gelen hitlerle hala yaşıyor yani google yollamassa da açık tutacağım ama yinede bandan kurtuluş var mı ? Yapmam gereken birşeyler var mı ? Yoksa zamana mı bırkmalıyım ? Yada asla açılmaz mı ? (kurtulmak için denediğim şeyler :whois bilgilerini ve hostu değiştim -title değiştim --kısmi içerik değişimi yaptım ana sayfada )
1 ayı geçti bu olay olduğundan beri ...

*Google da indexi silinenler ve ban olayı için bir iletişim sayfası mevcut ..Sizce bu adrese yeniden idexlenmek istediğime dair bir mail atmalı mıyım ?

Saygılar

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
sitenin kapalı olmasının ban sebebi değildir diye biliyorum. Benimde daha önce bi domainim banlanmıştı küçük yazıları biraz fazla abartmıştım o zaman. 1ay sitedeki bütün içerği silip öle tuttum domaini 1 ay sonra tekrar indexlemeye başladı google. yani banı kaldırıyor belli bir süre sonra. şuan 2000 den fazla sayfamı indexledi ve pr si 3 oldu.

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteyi sadece değişik bir ana sayfa yapmak aklıma geldi benimde ama o zaman msnden gelen 3-5 hittende olacağım .Ama olmassa denerim ..Silerim tek sayfa atarım .Sağolasın .

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yanıltıcı textten dolayı ağustos 2005 den beri bir ing. domainim banlı. mail atmak dışında akla gelen herşeyi yaptım. 3 kere script değiştirdim, adwords denedim. fayda etmedi. hite değil de canım pr si gitti ona üzülüyorum.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google Ban in uzun süre sürmesi icerigine bagli. Eger banlandigin sebep sayfanda yine duruyorsa o zaman tabiki acilmaz. Ama onu kaldirdigin takdirde sana tavsiyem önce ortalik bir durulsun :)
Yani google seni biraz unutsun. Hatta robots.txt de müsade etme. Sonra yavas yavas indexletirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5