İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google bana mektup yazmış

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Google'den aldığım yazının kısaca özeti şu şekilde,

Sitende kullandığın 468 lik banneri değiştirip yerine 790 lık banner kullanırsan daha çok para kazanabilirsin.

Yani özet geçtim, yazı bir az daha detaylıydı.

Sorun şu, siteme 790 lık bannerin yakışmayacağını düşünüyorum. Ziyaretçilerimi de reklama boğmak istemiyorum.

Çok kararsız kaldım. Ne yapmalıyım?

2 ay sonra: Denedim verim alamadım. Kendi yöntemime devam :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Dün bana tavsiye bulunduğun gibi üstadım, denemeden öğrenemezsin sonuçları :)

N.Fazıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu tür öneri maillerini Google herkese gönderiyor diyebilirim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Google arada çoğu kişiye bu şekilde tavsiyelerde bulunuyor. Bugüne kadar çok defa bunun gibi tavsiyeler aldım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Teşekkür ederim EnkaZ. Denemeye karar verdim. Sonuçları paylaşırım.

Peki tavsiyelere uydun mu Misafir. Yararını gördün mü?

Aslında uzun süredir adsenseyle iç içe olduğum için az çok en iyi yerleşimi biliyordum. Bu yüzden kendi bildiğimi okudum. Çok nadir dedikleri değişiklikleri uyguladım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
En iyi yerleşimi ben de hep deneme yanılma yolu ile bulunurum. Ama böyle bir öneri gelince insan acaba diyor hep.

M6K

1
İyinet Üyesi
Reaction score
1
En iyi reklam yerleşimlerini, Google yetkilileri mouse eylemleri sonucunda da analiz yaparak size sunarlar. Bence denemekte fayda görüyorum.

Bol kazançlar.

• Like
Reactions: Eif

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Sitenin hiti yüksekse mutlaka dediklerini yapmak gerekiyor. Bu işin içinde olanlar, zaten deneme yanılmalarıyla en doğru yolu bulurlar. Evet google yetkilileri maus hareketları ve tıklama ilişkisini çok çok iyi bilirler.

Küçük sitelerde ise amaç farklı olduğu için görüntüyü bozmak istemeyiz ve site görüntüsüne uyacak reklamlar yerleştiririz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Teşekkürler arkadaşlar. Sitemi çirkinleştirmeden önce son görüntülerine bir az daha bakıp sonra onların dediğini yapacağım...

CtrL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Denemekte fayda var. Google'a uymak ve fazla para göz çıkarmaz. :)

beratxt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
O bir sadece tavsiye ... Sevgili Berat 'da göndermiş olabilir..Belli bir sinir var..O sınırı geçen herkese gönderilir bu tip otomatik mesajlar..O sadece öneridir.Bir istatistiki tahmindir.Diyor ki Google amca ( algoritmasında ) : "Bu 490'lık bir banner ile bile 5.000 - sallıyorum - tekil hitte bu kadar tık alıyorsa demek ki 700 'lük bir bannerde bundan fazla alır ".. diye bir orantıyla sana bu maili gönderiyor arkadaşım :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
O bir sadece tavsiye ... Sevgili Berat 'da göndermiş olabilir..Belli bir sinir var..O sınırı geçen herkese gönderilir bu tip otomatik mesajlar..O sadece öneridir.Bir istatistiki tahmindir.Diyor ki Google amca ( algoritmasında ) : "Bu 490'lık bir banner ile bile 5.000 - sallıyorum - tekil hitte bu kadar tık alıyorsa demek ki 700 'lük bir bannerde bundan fazla alır ".. diye bir orantıyla sana bu maili gönderiyor arkadaşım :)

Yani sence bir sınır mı söz konusu. Ne sınırı? Hit sınırı mı? Neden o zaman daha fazla hiti olan siteme gelmiyor bu öneri. Ya da hit, tıklama oranı, vs. den oluşan bir sistem mi var?

bay_okan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu arada elif hanım sitenizi bilmeyen kişilerdenim heralde merak ediyorum kaç haftadır Acab Ögrenebilme imkanımız var mı :) ;)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu arada elif hanım sitenizi bilmeyen kişilerdenim heralde merak ediyorum kaç haftadır Acab Ögrenebilme imkanımız var mı :) ;)

Ben de merak ediyorum sitelerimi. Unutuyorum bazılarını. En son sık kullanılanlarıma ekledim sitelerimi artık unutmuyorum :)

Burada konusu geçen siteyi merak ettiyseniz onu atarım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5