İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google bir dolandırıcıdır.

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Google ile mi savaşacaksın tek başına? Buna sadece gülerler benim yaptığım gibi dostum :D

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
google aramalarındaki adwords reklamları nedense arama terimleriyle aynı ama adwords harici arama terimlerinde çıkan sitelerin çoğu ya forum yada blog sitesi. bu demek oluyorki kullanıcıyı reklama teşvik etme amaçlı bir düşünce.

Adwords ile reklam vermeye çalıştın ama umduğun gibi olmadı da ondan mı böyle diyorsun bilmem. Yoksa şu dediğin şey akla mantığa aykırı, resmen "evde hayvan beslemiyorsan, hayvanları öldürmek istiyorsun demektir" diyorsun.

Atıyorum "hosting" yazınca çıkan sonuçlar firma reklamları oluyorsa; bu gayet de doğaldır. "Oyun indir" yazınca çıkan sonuçlarda firma falan olmaz ki zaten; ya blog ya da forum olur, başka ne olması gerekiyordu?

Ya da demek istediğin şey; "hosting satın al" terimi arandığında çıkan sonuçların başlığı bu terimle aynı olması mı? Ben böyle birebir uyumlu pek fazla başlık gördüğümü hatırlamıyorum. Ayrıca atıyorum hosting satın alacak kişilerin "hosting satın al" terimini arayacağını düşünen reklamverenler, bu terimlerle ilgili reklam veriyorsa bunda ne sorun var?

Ya da ben bu kadar saçma bir suçlamayı anlamadıysam lütfen aydınlatın. :)

greyder28

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
google a topkapı dişçi yaz bakalım hangi sonuçlar çıkacak. senin yazdıklarından google zaten para kazanamıyor. para kazandığı kelimelere uyarlamış. ayrıca google ın üçkağıtçı olduğunu bile bile neden google ı bu kadar savunuyorsun anlamıyorum. herşey ortada zaten. oyun indir. hosting bunların tık maliyetleri çok düşük yüksek maliyetli kelimeleri yazmamı istermisin diyeceğim ama yazmayacagım

düzeltme:

google a beşiktaş oto galeri yaz sonuçlarda aşağıda yazdığım çöp site çıkıyor. bunun beşiktaştaki galeri ile ne alakası var

http://www.besiktaspostasi.com/besiktas-oto-galerileri.htm

bu sitenin içi adsense reklamlarıyla dolu bumu temiz site anlayışı. 2 tane kelime yazdım.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
O halde "üçkağıtçı" olmayan bir arama motoru öner? Bing ve Yahoo deme gülerler..

Mantık bellidir.. Alternatif çözümler üret ya da yoldan çekil!

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
google a topkapı dişçi yaz bakalım hangi sonuçlar çıkacak. senin yazdıklarından google zaten para kazanamıyor. para kazandığı kelimelere uyarlamış. ayrıca google ın üçkağıtçı olduğunu bile bile neden google ı bu kadar savunuyorsun anlamıyorum. herşey ortada zaten. oyun indir. hosting bunların tık maliyetleri çok düşük yüksek maliyetli kelimeleri yazmamı istermisin diyeceğim ama yazmayacagım

düzeltme:

google a beşiktaş oto galeri yaz sonuçlarda aşağıda yazdığım çöp site çıkıyor. bunun beşiktaştaki galeri ile ne alakası var

http://www.besiktaspostasi.com/besiktas-oto-galerileri.htm

bu sitenin içi adsense reklamlarıyla dolu bumu temiz site anlayışı. 2 tane kelime yazdım.

beşiktaş oto galeri yazdığında zaten ilk 3 sayfada hiçbir doğru düzgün sonuç çıkmıyor. beşiktaş oto galeri isminde bir domain varda omu çıkmıyor.

yani bir sıkıntın var belli. ama öyle bir anlatıyorsunki anlaşılmıyor. beşiktaş oto galeri yazdığında ilk sırada hangi site çıkmalı sence. ben incelediğim kadarıyla rehber lerde bile beşiktaş oto galeri diye bir kayıt yokken sen ne istiyorsun sonuç olarak

Ekleme: ayrıca beşiktaş postasınıda inceledim. çöp site anlayışlarımız biraz farklı heralde.:D

RabbitHole

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
dişçiler iyi seo yapamıyorsa metatagları güzel girmiyorsa saçma sonuçlar çıkması normal

reckless

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Hocam zaten google reklamlara tesvik etmese nasıl kazanacak yada sen sitene nasıl hit cekeceksın :) bu naısl abez bir düşüncedir ...

greyder28

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
kardeşim sen hangisini inceledinde konuşuyorsun. demekki okuman yazman yok. iki tane lastik görünce oto galerimi sanıyorsun. iyi bak o zaman neler çıkıyor önceden beşiktaş oto galeri yazınca gerçekten beşiktaştaki oto galeriler çıkıyor ve bizim site 1. SAYFADA 8. sıradaydı. şimdi ilk 10. sayfada bile yok. ve gazete veya lastikçiler çıkmıyordu.

liste çıkanlar burada tıkla bak hangisinde oto galeri var.

http://www.istanbulrehber.org/-rk-136.html?cid=416

http://fulyaotomotiv.besiktasport.net/

http://www.besiktasweb.com/indeks/Al%FD%FEveri%FE+-+Ma%F0azalar/Oto+Galeri.htm

http://www.besiktasrehber.com/

HEPSİ ÇÖP SİTE. HANGİSİNDE GALERİLERİN SİTESİ VAR. HEPSİNDE ADSENSE KAFADA ÇIKIYOR.

ayrıca galeri kelimesine tıklama başı 1.85 TL alıyor. Sen ne anlarsın ancak boş boş konuşuyorsun. bari araştırda öyle konuş.

Arkadaşlar google ın yeni mantığı anladığım kadarıyla aramalarda 2 veya 3 tane doğru dürüst arama kelimesi ile alakalı site çıkarıyor. geri kalanı hep reklam. tabii reklama tıklatma olmazsa ne kazanacak. ingiltere fransa veya almanyadaki google - tr deki gibi çalışmıyor. herşey ortada araştırın.

ŞUNUDA YAZAYIM GOOGLE A 4 GÜNDE 370 TL LİK REKLAM VERDİK. ARAYANLAR SORDUKLARINA İSE ŞAŞIRDIK KALDIK. BEŞİKTAŞTA ŞU OTO KİRALAMAYI TANIYORMUSUNUZ, BEŞİKTAŞTA UCUZ OTO GALERİ BİLİYORMUSUNUZ, BEŞİKTAŞTA TAKSİTLE OTO SATAN GALERİ VARMI, BEŞİKTAŞTAKİ OTO GALERİLERDEN 1 AYLIK OTO KİRALAMAMIZ LAZIMDI.
BUNLAR GERÇEK ARKADAŞLAR. İSTEYENLERE KANITTA VERİRİM. NORMALDE 370 TL YE EN AZ 210 TIKLAMA OLMASI LAZIMKEN Kİ OLMUŞTUR. BİZİ ARAYAN SAYISI ABARTARAK SÖLÜYORUM 10 KİŞİYİ BULMAMIŞTIR. kESİNLİKLE MAXİMUM 10 KİŞİDİR. ÖNCEDEN 1 AYDA 400 TL LİK REKLAM VERİRDİK. GOOGLE ARAMALARINDA ÇIKMADIĞIMIZ KELİMELERDE REKLAMLAR SAYESİNDE ARANIRDIK AMA ŞİMDİ NERDEEE. 4 GÜNDE 370 TL VE HÜSRAN. DEMEKKİ 1 AY FULL REKLAMA GİRSEK 3000 TL TEMİZ GİDER. GOOGLE A BRAVO İYİ DÜŞÜNMÜŞ YENİ SİSTEMİ.

beşiktaş oto galeri yazdığında zaten ilk 3 sayfada hiçbir doğru düzgün sonuç çıkmıyor. beşiktaş oto galeri isminde bir domain varda omu çıkmıyor.

yani bir sıkıntın var belli. ama öyle bir anlatıyorsunki anlaşılmıyor. beşiktaş oto galeri yazdığında ilk sırada hangi site çıkmalı sence. ben incelediğim kadarıyla rehber lerde bile beşiktaş oto galeri diye bir kayıt yokken sen ne istiyorsun sonuç olarak

Ekleme: ayrıca beşiktaş postasınıda inceledim. çöp site anlayışlarımız biraz farklı heralde.:D

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
kardeşim sen hangisini inceledinde konuşuyorsun. demekki okuman yazman yok. iki tane lastik görünce oto galerimi sanıyorsun. iyi bak o zaman neler çıkıyor önceden beşiktaş oto galeri yazınca gerçekten beşiktaştaki oto galeriler çıkıyor ve bizim site 1. SAYFADA 8. sıradaydı. şimdi ilk 10. sayfada bile yok. ve gazete veya lastikçiler çıkmıyordu.

liste çıkanlar burada tıkla bak hangisinde oto galeri var.

http://www.istanbulrehber.org/-rk-136.html?cid=416

http://fulyaotomotiv.besiktasport.net/

http://www.besiktasweb.com/indeks/Al%FD%FEveri%FE+-+Ma%F0azalar/Oto+Galeri.htm

http://www.besiktasrehber.com/

HEPSİ ÇÖP SİTE. HANGİSİNDE GALERİLERİN SİTESİ VAR. HEPSİNDE ADSENSE KAFADA ÇIKIYOR.

bu siteleri inceledimde konuştum. bilgisizliğinize bişey demek istememiştim geceki mesajda. size yardımcı olmak bilgi vermek için yazmıştım. fakat az bilginizden ötürü herşeyi yanlış anlıyorsunuz.

belirttiğiniz siteler çöp site değildir. firma rehberleridir. güncel olarak kayıt eklenmekte silinmektedir. ve buda google için önemlidir. sizin sitenizi sormuştum geceki mesajda. amacım site içi seonuza bakmak ve sitenizin durumunu anlayabilmekti. ama siz 2. mesajdada sitenizi yazmıyorsunuz ve bana saldırıyosunuz.

seo dan bi habersiniz anladığım kadarıyla. ayrıca adwords e reklam vermek aslında uzmanlaşılması gereken birşeydir. bu yüzden 400 milyonunuzu çarçur etmişsiniz.
ayrıca beşiktaş oto galeri için aylık bir arama hacmi bile gözükmüyor şuan için. demekki oldukça düşük. bu demek oluyorki 10 kişi araması oldukça iyi.

bilmiyorsanız eğer ne bana ne bu forumdaki diğer arkadaşlara nede google ye söylenmeyin. öğrenmeye çalışın. forumda seo ile alakalı bir sürü konu ve bilgi var. önce okuyun kavrayın ve uygulayın. 2-3 ay bekleyin. bu arada yine güncellemelere devam edin. google de ilk sıralarda çıkmak site açmakla olmuyor. bilgi almak istiyorsanız güzel bir tavırla isteyin.

11seconds

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Google ile mi savaşacaksın tek başına? Buna sadece gülerler benim yaptığım gibi dostum :D

googlenin arkasında amerika var 1 tane türk nası yenerki googleyi :) :sarıl: akıl var mantık yok :ıslık:.

Ekleme: google kimseye kötülük yapmaz yapsada yeni bir icat geliştirir. ve ortaya koyar alın size yeni olayımız diye.

Ekleme: emin olun 1000 e yakın imza hazır vaziyette, yalan :D inanmamki 1000kişiyi msnden bulmuştur :D onlarda sonradan çekilir abi ben bişey yapmadım valla imza falan atmadım tanımıyorum der :D %90ı satar.

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
@greyder28

Bi kere çöp site anlayışınız yanlış. Beşiktaş Postası gayet güncel bir site. Çünkü az önce verdiğin sitelerin hiç biri çöp site değildir. Beşiktaşta işi galerici olanlar seo dan anlamıyorsa bu diğerlerinin suçu değildir. Galericiler ilk sayfa da çıkmak için gerekli çalışmayı yaparlarsa çıkarlar.

Google algoritmalar, botlar yani bilgisayar ile çalışan bir sistemdir.

srhnyldz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
googlenin arkasında amerika var 1 tane türk nası yenerki googleyi :) :sarıl: akıl var mantık yok :ıslık:.

Ekleme: google kimseye kötülük yapmaz yapsada yeni bir icat geliştirir. ve ortaya koyar alın size yeni olayımız diye.

Ekleme: emin olun 1000 e yakın imza hazır vaziyette, yalan :D inanmamki 1000kişiyi msnden bulmuştur :D onlarda sonradan çekilir abi ben bişey yapmadım valla imza falan atmadım tanımıyorum der :D %90ı satar.

ya zaten bu olay google ile alakalı değil. ama gerçekten sözleşmelerine aykırı hareket ettiğini veya bir yanlışını gördüğünde savcılığa gidebilirsinki bu en doğal hakkındır. ama ne yaptığını bilmen gerekir. sözleşmeye aykırı haraket etmesi yurtdışında gerçekten bir suçtur. ve yaptırımları vardır. türkiye gibi kimin eli kimin cebinde değildir. ama google kolay kolay sözleşmeye aykırı iş yapmaz.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Bide şu açıdan bakmalı. Hem oto galerin olacak, hem de weble ilgili herşeyi bilerek arama sonuçlarında 1. çıkacan. Eee, bunca saat pc başında oturup, "la seo nedir, ben siteyi nasıl yükseltir de azcık para kazanırım" diyen bunca insan -webmaster diyoruz kendilerine- haybeye mi saatlerini boşa harcamış olacak?

Demekki ilk sayfada çıkan insanların bildiği birşeyler var. Belkide o insanlara danışmakta ve hizmet satın almakta fayda vardır diyorum. Sonuçta sizin işiniz nasıl bir arabayı pazarlamaksa, başkalarının işi de interneti iyi bilmektan geçiyor. Alış-veriş mevzu yani.

Ha, ama yine de hakkınızı yemek istemem. Googleın bu reklam mevzunda mutlaka bir takım ince ayarları vardır. Sonuçta ana parayı buradan kazanmakta. Mutlaka gelirini arttırmaya yönelik ve haksız sayılacak bazı unsurları içinde barındırıyordur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi