İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Bot sitemden cikmiyor (surekli devam eder mi)

TechnoMANYAK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar sitemde domain degistirdim domaini degistirince google bot sitemden cikmaz oldu ne zaman bakarsam bakim surekli sitemde gunde 100 150 defa bakiyorum hep son ziyareti olarak o anki gercek saat yaziyor... indexleme es zamanli degil ama birden indexlio :D 1 gun once 200 sayfa 1 gun sonra 1600 sayfa oldu bu durum surekli boyle devam edermi ?

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
daha ne istiyon :) her zaman yaz olmaz elbet güzde gelecektir.

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olayi birde Webmaster Tools'dan incelesen. Eger Shared Hosting uzerinde isen istenmeyen sonuclari olacaktir, gereksiz bandwidth kullanimi, CPU kullanimi, etc. Daha once phpBB bazli bir forumda basima gelmisti ve modullerden biri gunde 1000+ Google bot hit'i aliyordu. Modul'deki hatadan kaynaklandigini arastirip buldum.

Hizli indexlenmene yariyor ise ne ala, ama bir yerden sonra indexlenmemis sayfa olmamasina ragmen devam ediyor ise arastir, cozumle derim. Hem Webmaster Tool uzerinden ziyaret sıklıgını azaltabilirsin Google Bot'un.

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam hicbir isine yaramaz gibi geliyor, cunki sadece modul sayfasinin surekli crawl edilmesine sebep oluyor du ama bilmiyorum isini bilen bunada bir cozum uydurur tabi. Bahsettigim modul calendar/event modul'u idi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5