İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google botlarını beklemeyin sitemap yapın

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yeni bir site açtım sitemap deneyim dedim sitemapi yaptım. 3-4 gün içinde google full indexledi siteyi ve sonradan eklediğim şeyleride indexliyor hemen. Hiç durmayın sitemap yapın.

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla ben siteme sitemap yaptım 3-4 gün içinde harıl harıl indexledi sayfalarımı:D

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitem php forum zaten imzamdada yer alıyor. 4-5 ay boyunca index sayım 100 ü geçmedi. Sitemap yaptım ve şu andaki sonuç 10.500 indexli sayfam var ve hergün artıyor.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bakalım ben yeni bi hamle yaptım 2 site açtım

1ine pr yüksek sitelerden link verdim...
2incisine sadece sitemap attıp googleye kayıtladım...

bakalım 3 veya 4 güne kadar sonuçlar ulaşır haberdar ederim... hem sitemap hem pr konusunu değerlendirmiş oluruz...

aleminfo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
bakalım ben yeni bi hamle yaptım 2 site açtım

1ine pr yüksek sitelerden link verdim...
2incisine sadece sitemap attıp googleye kayıtladım...

bakalım 3 veya 4 güne kadar sonuçlar ulaşır haberdar ederim... hem sitemap hem pr konusunu değerlendirmiş oluruz...

Bencede sitemapın faydası çok olacaktır:)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemap oluşturmak için GSiteCrawler programına alternatif tavsiyeleriniz var mı acaba ?

anadolu06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim sormak istediğim bişey var.
ben her yeni sayfa eklediğimde sitemap imi değiştiriyorum (.xml formatında)
ve google webmaster hesebımdan sitemap i resubmit ediyorum. buna gerek var mı?
yoksa başlangıçtaki sitemap yeterli olur mu?

D

Dot Net

Misafir
birkaç soruda ben soracağım arkadaşlar.

1- sitemap yaptıktan 1 gün sonra indexli sayfa sayım 10küsür den 300e çıktı. fakat daha sonra 8e düştü. bu neden olabilir? sürekli yenilemem mi gerekir sitemapı yoksa 1 kere attıktan sonra ve sayfalar durdukça kendıne yetermı?
2- güncelleme süresi daily yaptım. weekly mı yapsaydım? sayfalarım html, yanı değişmiyo uzun süredir içeriği falan. yenıden ftp ye atmadıgım için sitemap görmüyo olabilirmi?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anadolu06' Alıntı:
benim sormak istediğim bişey var.
ben her yeni sayfa eklediğimde sitemap imi değiştiriyorum (.xml formatında)
ve google webmaster hesebımdan sitemap i resubmit ediyorum. buna gerek var mı?
yoksa başlangıçtaki sitemap yeterli olur mu?

ilk hesapta zaten yol gösteriyorsun tekrar bi işlem yapmaya gerek kalmıyor... sitemap.xml ftp'den yenilendimi tamamdır...

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dot Net' Alıntı:
birkaç soruda ben soracağım arkadaşlar.

1- sitemap yaptıktan 1 gün sonra indexli sayfa sayım 10küsür den 300e çıktı. fakat daha sonra 8e düştü. bu neden olabilir? sürekli yenilemem mi gerekir sitemapı yoksa 1 kere attıktan sonra ve sayfalar durdukça kendıne yetermı?
2- güncelleme süresi daily yaptım. weekly mı yapsaydım? sayfalarım html, yanı değişmiyo uzun süredir içeriği falan. yenıden ftp ye atmadıgım için sitemap görmüyo olabilirmi?

bunun bir kaç nedeni var.

1- hazırladığın site meta-tag olayları ve içeriği dikkate alınıyor şayet indexlenen içerik google aramalarında aynı sonuçta yer alıyorsa kaldırılan linkler kısmına konuyur. buda - bi kayıp oluşturuyor.

2- güncelleme süresini ne yaparsan yap farketmez sonuçta içeriği yenilemiyorum diyorsun... 1 gün sonrada gelse aynı içerik 1 hafta sonrada gelse aynı içerik... bence google bot gelişlerini güncellemektense siteyi güncel tutmak daha iyi olur... ve googleye eklediğin yolu yani www.domainadi.com/sitemap.xml bu kısmı atlamamak gerekiyor. bu ftp de bulundurulmalı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5