İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google-Bu nasıl bir index leme ?

berbes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar wordpress temalı sitemde proplayer eklentisi kullanıyorum ve bazı videolarımı sunucuya attım ordan pro player ile izletiyorum.Ama google çok garip bir şekilde indexlemiş..Alttaki resimde görünüyor.bu şekilde onlarca index oluşmuş durumda

Ekli dosyayı görüntüle 4180

bu linke tıklayıncada aşağıdaki şekilde görünüyor

Ekli dosyayı görüntüle 4181

bu durumdan nasıl kurtulurum..sorun nedir..yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

Evren

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
robot.txt den noindex gibi bişey yapılıyordu ama tam hatırlayamadım

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
<url>
<loc>Sayfa Linki</loc>
<video:video>
<video:thumbnail_loc>Resim URL</video:thumbnail_loc>
<video:title>Başlık</video:title>
<video:description>Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama </video:description>
<video:publication_date>Eklenme Tarihi</video:publication_date>
</video:video>
</url>

Google bundan anlar. Bu şekilde olursa sorun yaşamadan indexletirsin.

berbes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<url>
<loc>Sayfa Linki</loc>
<video:video>
<video:thumbnail_loc>Resim URL</video:thumbnail_loc>
<video:title>Başlık</video:title>
<video:description>Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama Açıklama </video:description>
<video:publication_date>Eklenme Tarihi</video:publication_date>
</video:video>
</url>

Google bundan anlar. Bu şekilde olursa sorun yaşamadan indexletirsin.

tam olarak bunu anlayamadım..kodlarla pek alakam yok..bu kodda açıklama yazan yerlere ne yazılacak ekleme tarihine ne yazılacak..herşeyden önemlisi bu kodu nereye atacağız..ben wordpress cinemovie 2 temasını kullanıyorum

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
tam olarak bunu anlayamadım..kodlarla pek alakam yok..bu kodda açıklama yazan yerlere ne yazılacak ekleme tarihine ne yazılacak..herşeyden önemlisi bu kodu nereye atacağız..ben wordpress cinemovie 2 temasını kullanıyorum

Açıklama yazan yere video açıklaması yazacaksın.Resim url yazan yere video başlamatmadan önce resim görünür ya oraya istediğin resmin urlsi gelecek.Başlık kısmına videonun başlığı vb şekilde devam eder.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5