İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google bu politikasıyla yokolmaya mahkum....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, bugün saatlerce güldüğüm bir olay oldu. Sitelerimizden birisi için 10 gün önce adsense'ye başvurmuştuk. Onay beklerken bugün bir mail geldi.

Sayın......

Sitenizde geçersiz klik tesbit ettik ve bu yüzden hesabınız kapatıldı. devamını zaten tanıyorsunuz...

Böyle birşey varmı arkadaşlar ya? Açılmayan henüz kodu kullanılmayan bir hesapta nasıl geçersiz bir klikleme tespit edilebilir? Neyine hangi sözüne güveneceğiz artık biz bu Google ın. Ne yapmaya çalışıyor bunlar? Bence google bu davranışlarıyla değil sadece webmasterların reklam verenlerinde güvenini yitirmek üzere.. Ve yok olacak....Hele Yahoo bir girerse pazara reklam gelirleri için webmasterlara ve reklamcılara kendileri spam mail göndermeye başyalacaklar...Bize gelin....Bizde iyiyiz diye.....Umarım bu dilek ötesine gider ve birgün gerçek olur...

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hep söylüyorum, google asla GEÇERSİZ TIKLAMAYI yemez diye :)

kardeşim tıklamayacaksin işte bu kadar basit ! :)

Güldürdün bizi ya helal valla...

Google dan gelen, ne sorarsan sor ayni yanitlar, ve ayni tip mesajlar insani cileden cikariyor dogrusu.. karşinda bir bot var sanki, -slm- diye mail atsan yine ayni cevabi alacakmissin gibi geliyor bana :)

Burda da şöyle bir durum var sanirim, hesabi kapat diye bir butonlari var, ona tiklayinca otomatik bir mail gonderiyor, asilsiz tıklama var hesabiniz kapatildi diye :)

Senin site onay alamadi belli ve tikladilar o butona

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kadar ciddiyetsizlik olurmu kardesim, Google dedik, basimizin ustune koyduk, adamlar iyice suyunu cikardi bu isin... Halen sorunsuz para alanlar suan icin buralari okuyup gülüyordur ama birgun banlanmayan, veya google a GICIK olmayan webmaster kalacakmi ondan süpheliyim...

M

murfy

Misafir
google da bu konularda çamurunu saçmaya başladı ben merak ediyorum sırf bize yani Türk leremi oluyor diye.. atılma emailına cevap yazdım bana gene otomatik bir mesaj gelmiş yani bir kişinin elinden yazan değil.. bence yavaş yavaş temizliyorlar çoğumuzu.. yahoo nun reklam sistemi Türkiye'ye açılsın çok kişi googledan uzaklaşıcak..

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olay sadece Türklerle SINIRLI değil

Olay sadece Türklerle SINIRLI değil arkadaşlar, Hollanda forumları da dolup taşıyo bu tür şikayetlerle.... Herşey aynı.... O yüzden zaten başlık olarak yokolmaya mahkum seçildi. Sadece Türkiye ile sınırlı olsa, zaten google ı ırgalamaz ama tüm dünya webmasterları bunu tartışıyo şuan. Umarım kısa sürede Google ı protestolar başlar ve onlarda akıllarını başlarına alırlar.... Bu kadar vurdumduymazlığın bir karşılığı olmalı.....

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence tıklama yüzdesine göre yapıyorlar yüzde çok yüksekse hiç bakmadan atıyorlar acaba atılan arkadaşların da dediğim gibi tıklama yüzdesi %10 un üzerinde miydi?

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahoo için onaylanan sitelerim var bende başlıyorum yahoo kullanmaya

adsense de cepte dursun demi :)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webmasterrifo' Alıntı:
Arkadaşlar, bugün saatlerce güldüğüm bir olay oldu. Sitelerimizden birisi için 10 gün önce adsense'ye başvurmuştuk. Onay beklerken bugün bir mail geldi.

Sayın......

Sitenizde geçersiz klik tesbit ettik ve bu yüzden hesabınız kapatıldı. devamını zaten tanıyorsunuz...

Böyle birşey varmı arkadaşlar ya? Açılmayan henüz kodu kullanılmayan bir hesapta nasıl geçersiz bir klikleme tespit edilebilir? Neyine hangi sözüne güveneceğiz artık biz bu Google ın. Ne yapmaya çalışıyor bunlar? Bence google bu davranışlarıyla değil sadece webmasterların reklam verenlerinde güvenini yitirmek üzere.. Ve yok olacak....Hele Yahoo bir girerse pazara reklam gelirleri için webmasterlara ve reklamcılara kendileri spam mail göndermeye başyalacaklar...Bize gelin....Bizde iyiyiz diye.....Umarım bu dilek ötesine gider ve birgün gerçek olur...

bu anlayan ve çözümleyebilen kişiler için o kadar önemli bir bilgi ki :)

saygılar...

V

varyemez

Misafir
Google herşeye yetişemezki ya birazda yardımcı olun google'a :D Tüm dünyayı dolaşmasalar bile indexliyo adamlar :D

U

ultraturknet

Misafir
ReferXchange' Alıntı:
bu anlayan ve çözümleyebilen kişiler için o kadar önemli bir bilgi ki :)

Çoğu kişi(ben de dahil) "paramızı kazasız belasız alabilecek miyiz" endişesinden Adsense üzerine master yapacak duruma geldi neredeyse:) Buna rağmen bu bilginin önemini tam anlayamadım ben, biraz açıklar mısınız referxchange?

U

ultraturknet

Misafir
Adsense için hem yerli hem yabancı forumları, ayrıca ilgili makaleleri fırsat buldukça okurum, açık bulamamaları için reklam sayfalarını kurallara en uygun şekilde tutmaya dikkat ederim. En son reklamlardaki bir sorunla beraber, sayfalarımda TOS'a aykırı bir durum olup olmadığını kontrol etmelerini istedim. Bakalım henüz cevap gelmedi.
Hayır, hesapta iyi para birikmese hiç sorun değil. PIN kodu gelene kadar rakam iyice artacak. Hesapları da genelde PIN kodu girildikten sonra iptal ediyorlar, malum. Aylar boyunca susup sonra da o paranın üstüne yatarlarsa bilmiyorum artık..

Bence adsense, dönüşüm oranı düşük yayıncıları sistematik şekilde ve sudan sebeplerle şutlamaya başladı, rakip olmadığı sürece de dilediğince keyfi davranmaya devam edecek. Umarım Yahoo bir an önce betadan çıkıp Türkiye'ye de açılır.

M

Maksim

Misafir
arkadaşın da hesabı kapatıldı, fakat parası ödendi. onun da geçersiz klik tespit edilmişti. sağlık olsun ;)

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google yeni bi sektöre daha giriyo sömürgecilik.

Belki de Google gelecekten haber alıyodur, senin geçersiz klik yapacağını haber almışlardır ona göre ne uğraşçaz ya maili atın gitsin demiştir. :D

Google hakkaten ortalığı silip süpürüyo biz avucumuzu yalıyoz.

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense Referans Sitesi

Sonuçta google ın ortalığı silip süpürmesine bizlerde, yani site sahipleride bir noktada yardımcı oluyoruz. Bizim sitelerimizden kendisi paraları topluyor, masa başına oturttuğu birkaç çapulcu hesabı kapat düğmesine basarak belkide patrondan komisyon alıyor, ne dersiniz?
Ve reklam veren insanların belki de bu olup bitenlerden haberi dahi yok. Google fatura gönderirken geçerli klik geçersiz klik ayrıntısı veriyormu sizce? Ülkemizden reklam veren firmalarda var sonuçta... Mümkün olsada onlardan birkaçı da burada olup bitenleri okusa, yazsa.....

Webmasterlar ve reklam verenlerin referans alabileceği geniş tabanlı yani sadece türkiyeye yönelik olmayan bir site oluşturulmalı ve google ın uzun sürmeyecek foyası biran önce gözler önüne serilmeli.....

S

sitemerkezi.net

Misafir
tekel olan herşey zülüm uygulamaya esirdir, yahoo ve microsoft'tan bu işler için rekabet beklemekten başka şansı yok kimsenin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5