İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google bu politikasıyla yokolmaya mahkum....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ultraturknet' Alıntı:
Çoğu kişi(ben de dahil) "paramızı kazasız belasız alabilecek miyiz" endişesinden Adsense üzerine master yapacak duruma geldi neredeyse:) Buna rağmen bu bilginin önemini tam anlayamadım ben, biraz açıklar mısınız referxchange?

çok uzun bir mesaj yazıyordum tam bağlantım koptu gönderirken.
kısaca yazayım:

google kesinlikle otomatik (belli kriterlere göre bir kişi tarafından ya da sistem tarafından) atıyor üyeleri.
demek ki ağzımızla kuş tutsak kaydadeğer para kazanınca atılabiliriz.

bundan en az etkilenmenin yolu yumurtaları farklı sepetlere koymak.
google nin herkesi atacağını sanmıyorum.

saygılar

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende haksız yere atıldım.. akşam akşam sinirlerim bozuldu.

"Farkettik ki sitenizdeki web sayfalarında bulunan reklamlarda geçersiz
tıklamalar yaratılmakta. Bu yüzden Google AdSense hesabınızı durdurduk.
Lütfen bu adımın AdWords reklamverenlerinin çıkarlarını korumak için
atıldığını anlayın.

Bir yayımcının sitesi reklamlar üzerinde geçersiz tıklamalar
bulundurmamalıdır, geçersiz tıklamalar şunları içerir:

- yayımcının kendi yarattığı tıklamalar
- yayımcının başkalarını reklamlarını tıklamaya teşvik etmesi sonucu
oluşan tıklamalar
- otomatik tıklama araçlarının veya diğer aldatıcı yazılımların
yarattığı tıklamalar
- yayımcının reklam kodunu veya biçimini, davranışını, hedeflemesini
veya dağıtımını değiştirmesi sonucu elde edilen tıklamalar..."

ki hiç kendi reklamlarıma tıklamamışdım.. sadece reklamın altında.. "*Shift'e basılı tutarak tıklarsanız yeni pencerede açılır." böyle bi ibare vardı? bunlamı alakalıdır. ya cidden hiç bir hile yapmadan 65$ fln olmuşdu... bu saatten sonra benim için google adsense bitmişdir.

edit: bari şunuda sorayım başka bi domainle başvursam, ama banlanan hesapdaki siteye koysam tekrar reklamı bu olurmu ?

S

samedmz44

Misafir
ben Google'ın haksız yere kimseyi atacağını sanmıyorum bu ayki kazancım 1200 $ kem küm etmeden yolladılar hile mile yapmazsan alırsın paranı bu kadar basit...

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
?

samedmz44' Alıntı:
ben Google'ın haksız yere kimseyi atacağını sanmıyorum bu ayki kazancım 1200 $ kem küm etmeden yolladılar hile mile yapmazsan alırsın paranı bu kadar basit...

yanlış anlaşılmasın ben aylık 1000-2000$ kazanan siteleri hep merak etmişimdir. ta cj.com zamanından beri (90'lı yılların sonları :D) bu para işlerinin içindeyim. toplam kazancım 2000-3000$'dır. yani bir adres versenizde baksak keramet neredeymiş

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@zokkie bu forumda 5000-6000 $ lik cek alanlar var. Benimde adsenseden aylik kazancim 8500-9000 $ di sitelerimi devretmeden once simdiki kazancim 2000-2500 $ civari... Ornek : Mexut aylik 3000 $ dan asagi kazanmiyor...

Sahsen bende @ReferXchange gibi dusunuyorum. Yumurtalari farkli sepete koymak lazim.

S

samedmz44

Misafir
zokkie' Alıntı:
yanlış anlaşılmasın ben aylık 1000-2000$ kazanan siteleri hep merak etmişimdir. ta cj.com zamanından beri (90'lı yılların sonları :D) bu para işlerinin içindeyim. toplam kazancım 2000-3000$'dır. yani bir adres versenizde baksak keramet neredeymiş
zokkie hile hurda yapmıyorum.. ister inan ister inanma umurumda değil zeten..
ha ben 1200 $ kazandığımda acayibine gidiyorsa bu forumda bi arkadaşın ayda 10,000 $ dan fazla kazandığını söylesem ne dersin acaba :)

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
otomatik mesaj attığı belli.. bana mbi mail geldi anlamadım ben burda dediğinizi deidm aynı mail virgülü virgülüne aynen geldi :)

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her hile yapan kapatılsa Türkiyede adsense kullanan kalmazdı arkadaşlar, burda ahkam kesmeyelim vatandaşa..... Bu iş tamamen gizli ruh google nin insafına kalmış birşey.... Bir kuralı olduğuna ben inanmıyorum.

1 Klik - hesap kapatılır, sebebini ne kimse söyler ne de kapatılan bilir.. Diğer yanda adam takır takır aşiyane hile yapar ay sonunda da paralar gelir.. Olay bundan ibaret....

adelweiss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence google .da kapama işlemini gerçekleştiren elemanlar sitelere bir göz gezdiriyor ve sitenin ne kadar kapsamlı olup olnmadaığına bakıyor.yani buradaki amaç daha profesyonel düşünen insanların sitelerine giren paralı kullanıcıların buradan ilgili reklamlara tıklayıp reklam verenlere hizmette kolaylık sağlamak.
yani sitemiz kişisel bir siteyse bu siteye giren kullanıcı büyük ihtimalle site sahibinin arkadaşı yada rastgele oraya girmiş bir kişi olucak.oradan tıklanan reklamlardanda ilgisini çekecek bişey bulamıycak tıklasada bir işine yaramıycak.
bu yüzden yaptığı siteye diğer 3. şahısların tıklama yapması çok düşük bir ihtimal.tıklama olursada banlıyorlar bence.ben böyle yorumluyorum...
googlein amacı adwords hizmetini alan kullanıcılara daha iyi hizmet sağlamak.sonuçta google buradan para alıyor.site içeriği toplu kitlelere ulaştırması mümkün olmayan veya o içerikli bir sitede reklamlara tıklamak gibi gereksinimi duymayan insanları düşünerek adsense hesapları kapatılıyor...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
bence google .da kapama işlemini gerçekleştiren elemanlar sitelere bir göz gezdiriyor ve sitenin ne kadar kapsamlı olup olnmadaığına bakıyor.yani buradaki amaç daha profesyonel düşünen insanların sitelerine giren paralı kullanıcıların buradan ilgili reklamlara tıklayıp reklam verenlere hizmette kolaylık sağlamak.
yani sitemiz kişisel bir siteyse bu siteye giren kullanıcı büyük ihtimalle site sahibinin arkadaşı yada rastgele oraya girmiş bir kişi olucak.oradan tıklanan reklamlardanda ilgisini çekecek bişey bulamıycak tıklasada bir işine yaramıycak.
bu yüzden yaptığı siteye diğer 3. şahısların tıklama yapması çok düşük bir ihtimal.tıklama olursada banlıyorlar bence.ben böyle yorumluyorum...
googlein amacı adwords hizmetini alan kullanıcılara daha iyi hizmet sağlamak.sonuçta google buradan para alıyor.site içeriği toplu kitlelere ulaştırması mümkün olmayan veya o içerikli bir sitede reklamlara tıklamak gibi gereksinimi duymayan insanları düşünerek adsense hesapları kapatılıyor...

3 sene geçmiş üzerinden..

amcabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

güzel bi yaklaşım.katılıyorum olabilir...

obidergi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 sene geçmiş ama google nin kafa değişmemiş. pardon ama google adwords para basıyor diye webmasterler üzerinde baskı kurup, adwords deki para babalarına gel aslanım mı diyecek?

daha geçen gün bir teknoloji (sitenin tam konusunu hatırlamıyorum ) sitesinde (daha önce de söyledim bu forumda) "*M Resimleri" şeklinde (aynen yazdığım gibi, tabi yıldızın yerine gelcek harf belli) bir bağlantı birimi reklam çıkıyorsa, ben burada artniyet ararım. onlar para babası biz çalışıp ezilen çocuk mu olmak zorundayız?
Sorun bizde, tepki vermiyoruz, koskoca google iplemez diyoruz ama zarar gören yine biziz. bütün sitelerimizde arkadaşlık vs reklamları. ve site kalitesi ile çok bağımsız çıkan reklamlar, her tür sitede de görülüyor bu reklamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5