İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google, Çin için kendini sansürledi

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Google, Çin için kendini sansürledi
Arama sitesi Google, dev Çin pazarına girebilmek için Pekin tarafından yasaklanan siteleri sansürlemeyi kabul etti.

Amerikan şirketi, Çince Google web sitesinin çalışmaya başlaması dolayısıyla yayımladığı açıklamada, “Çin’den çalışabilmek amacıyla, Google.cn’de elde edilen bazı arama sonuçlarını, yasalar ve yerel makamların uygulamaları gereği çektiklerini” belirtti.

Paranın gözü kör olsun be :)

C

Cobra

Misafir
Toplam 180 sitemi ne yasaklı zaten, banlayı verir google amca. 10 dk sını almaz :)

Arayan Adam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu googleda ilk değil. Google her ne kadar biz özgürlükçüyüz diye çığırsada arada sırada böyle şeyler yapıyor.
Telif haklarıyla ilgili olarak siteleri kaldırabiliyorlar mesela...
http://www.google.com/dmca.html

N

nomak78

Misafir
google çindeki banını kaldırtamaz çünkü mesele google ın yasalara uyup uymaması değil. google'ın bu sektörde tröst olması. çin büyük balığın kendi küçük balıklarını yutmasına müsade etmiyor. dolayısıyla google ı banladı. doğrusunuda yaptı. ben şahsen mynet, superonline gibi devlerimize üzüldüm. ben olsam yahoo yuda google ıda banlardım ve devlet kontrolünde bir alternatif inşa ederdim.. google varken kimse internet reklam sektörünede giremez, arama motoruda kuramaz.. kursa bile böcek gibi küçücük kalır..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilmem kaç milyar internet kullanıcısına sahip bir ülke isterse 10bin site sansürle desin.Gugıl bu.Kaçırmaz o kitleyi ;)

N

nomak78

Misafir
bilmiyorum farkındamısınız.. google dolaylı yoldan sitelerimizin içeriğini, formatını, tipini ve modelini kontrol altında tutuyor.. dolayısıyla internet piyasasını yönetiyor.. patronluk yapıyor.. peki google'ı kim yönetiyor?.. hangi lobi google devinin arkasında?..

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=21691

şuraya tekrar bir bakın.. bunun gibi bir sürü şey gösterebilirim size google ile ilgili..

çin doğrusunu yapmış.. doğrusu arkasında böyle art niyetli güçler olan tröstleri ülkelere sokmamaktır. serbest piyasa ekonomisi, büyüklerin küçükleri yemek için yutturduğu bir yalandır.. yok rekabetçi ortammış, yok eşitlikçi rekabetmiş.. hadi birimiz çıkalımda google ile rekabet edelim.. mümkün mü?.. google microsoft gibi firmalar sadece bir dehanın ürünü değildir, bazı lobilerin tröstleştirdiği oluşumlardır.. çinde bir bahane bulup onu banlayacak. google yasalara uysada başka bir bahane bulup banını kaldırmayacak.. aynen avrupanın bizim buğday üreticilerimize, sizin buğdayınız küçük taneli deyip almaması gibi.. elbette burda sebep buğdayın küçük taneli olması değil kendi buğday üreticisini korumak..

asıl soru şu olması biz neden kendi buğday üreticimizi korumuyoruz?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hic kimse hic birseyi engelleyemez google sadece çin icin yasaklı kelime iceren siteleri sonuclarda gostermeyecek o kadar, isteyen dogrudan adres yazarak girebilir. kaldi ki cin kendisi de direkt bu sitelere girisi de engelleyebilir.

not: yazıdan sanki internete google sayesinde baglaniliyormus gibi bir kanı ortaya cikiyor

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çin'de milyonlarca internet kullanıcısı var, onları çekmek için yapılan bir çalışma; 200 site yasaklansa ne olur google için, sonuçta milyonlarca kullanıcı google çin'i kullanacak.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
müyapda bu8 yola başvurmasın ? müzik içerikli siteleri banlatır bu caniler valla.İnterneti öldürür bitirirler

F

fenerli

Misafir
beceriksiz_acemi' Alıntı:
müyapda bu8 yola başvurmasın ? müzik içerikli siteleri banlatır bu caniler valla.İnterneti öldürür bitirirler

telif hakkı ihlali yapılan sayfalar sildirilebiliyor, zaten google image arama bölümünde de telif hakkı ödemek gerekir gibisinden bir düşünce ile reklam yoktur.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sozlukten baktiginiz Ingilizce ile ilginc yorumlar yapiyorsunuz. Evangelize, birseye koru korune baglanarak onu yaymaya calismak anlaminda kullanilir is hayatinda, kendini ona adamak ve onun bir neferi olarak gormek. Yoksa Google'in dunya capinda hristiyan misyonerligi faaliyetleri vardi da senelerdir biz mi gormuyoruz? "Rekabet icin yasaklama" ne buyuk bir celiskidir kendi icerisinde? Mantikli dusunelim lutfen, rekabet kendi anlami icerisinde zaten serbest ve ozgur piyasada mucadele etmektir, yasaklandiginda zaten rekabet edemezsin. Rekabet edecek gucun yoksa, yok demektir, bu iki universite ogrencisi iken multi milyar dolarlik sirket insa eden iki insana saygi gosterememektir.

Her basarili olana, zaten arkasinda yahudi lobisi vardir, zaten piramidin gozu bunlarda, bunlar masonlardan destek almistir gibi teorilerle yaklasmak yerine basarili olmayi deneyelim. Denedik, muadilini urettik de beceremedik mi? Ortada birsey yok laftan baska.

N

nomak78

Misafir
keşki söylediğin gibi herşey bir kelimeden ibaret olsa.. keşki pembe tablolar doğru olsa.. keşki google, microsoft sadece birer dehanın ürünü olsa, keşki rockfeller ve carneige sadece çalışkan ve azimli oldukları için dolar milyarderi olmuş olsalar.. ama malesef gerçek bu değildir..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
keski parantezinde sadelestirme yapabilirdin cumlede. Rockefeller ile soylenenlerin nasil bir alakasi oldugunu anlayamadim? Google'in 4-5 sene onceki halini biliyorum, buradaki insanlarin bazilari da biliyordur. Bu konuda tartismak ayrica cok sacma bunu uzatmayacagim. Benim ortaya koydugum dusunce, yok bu adamlar soyle zengin noldu boyle zengin oldu sacmaliklarini bir kenara koyup, herkesin kendisine bakmasi, ortaya birseyler koymasi, ha ondan sonra olmadiysa basarili olunamadiysa, beni Rockefeller, beni Gates durdurdu deyip gosteri yapabilir, slogan atabilirsiniz. Bu baglamda verdigin cevap benim tezime bir cevap olmuyor. Senin gerceklik diye gizemli gizemli bahsettigin sey veya bu adamlarin nasil zengin oldugu benim konum degil.

N

nomak78

Misafir
eğer senin konun değilse mesajıma cevap vermezsin. yok derdin "bozmak, sataşmak" ise zaten alıştık bu triplere.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
15 yasinda cocuk degilim satasmak gibi zevklerim yok, antitez olusturamadan cevap yazan sensin, ben ortaya bi gercek koyuyorum. Alistiysan triplere sorun yok.

K

Kerasus

Misafir
nomak78' Alıntı:
keşki söylediğin gibi herşey bir kelimeden ibaret olsa.. keşki pembe tablolar doğru olsa.. keşki google, microsoft sadece birer dehanın ürünü olsa, keşki rockfeller ve carneige sadece çalışkan ve azimli oldukları için dolar milyarderi olmuş olsalar.. ama malesef gerçek bu değildir..
sen google i gözüne kestirmişsin, googledan daha iyisi varsa daha iyi sonuç getiren varsa onu kullanalım o lider olsun malesef yok. tabiki herşey salt göründügü gibi değil ancak komplo teorileri üretmektense piyasada oyuncu olabilmek rekabet edebilmek gerekir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5