İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google çok dengesiz

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fantezi olsun diye bir kelime kasıyorum çok fazla rakibi olan bir kelime çok çok kısa bir sürede 2. sayfaya gelmişim 2 gün kadar sonra ilk sayfada en sondaydım.Sonra 2. sayfada 5-6. sıralara geriledim sonra bir atak yaptım ve 2. sayfada en üstte kaldım sonra gece ilk sayfada en sondaydım yine.sonra bu sabah baktım 2.sayfaya düşmüşüm az önce baktım ilk sayfada sondan bir önceyim ilk defa bu kadar heyecanlanıyorum maç sonucunu size bildireceğim :)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
farklı dc olaylarınıda hesaba katarsan sana bu gelişmeden çok faydalı olur.

backlinklerinin farklı dc lerde tanınması, hatta ve hatta aldığın backlinklerin backlinkleri bile göz önünde bulundurursan daha faydalı olur.

bu konuda sana yardımcı olmak isterim eğer işine yararsa pr3 domainimden link veririm.

mesela ben evde yaptığım aramada farklı sonuç iş yerinde yaptığım aramada farklı sonuçlar alıyorum.

inşallah ilk sırayada çıkarsın ilerleyen zamanda.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesajı yazdığım saate bakın şuanki gelişme yine 2. sayfada ilk sıradayım :) Sürekli değişiyor.

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen bir kelimede bu durumdasın
ben 15 kelimede aynı durumdayım :)

Sonunda kapatacam siteleri köyde davar güdecem :p

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayni meta titlesi pr si yüksek sitede olursa öyle ediyor ilk sizi okur 1 hafta tutar hit verir sonra geri diger pr yüksege geciyor ve digeriyle sizi nadir nadir degiştiryor benimde cok oldu

Sakin_cocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler şunu belirtmek isterim benim görüşümdür eğer herhangi bir keleimede örneğin (ahmet) kelimesinde aradığınızda sadece 1 milyon sonuç var ise bunu ilk sırada yapmak sizin elinizdedir :) sadece yapmanız gereken tekşey sayfa için ve içeriği sağlam olmalı tamamen kendineze üzgü bir başkasının makale yazısını veya bir başka konusunu atarak olmaz kendiniz yazacaksınız ve cıkmak istediğiniz kelimeyi altı cizili border yaparsanız vede birazcık büyültürseniz ve pr yüksek sadece 4 veya 5 siteye link verirseniz sitenizden istediğiniz verimi alabilirsiniz sadece görüşümdür.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler şunu belirtmek isterim benim görüşümdür eğer herhangi bir keleimede örneğin (ahmet) kelimesinde aradığınızda sadece 1 milyon sonuç var ise bunu ilk sırada yapmak sizin elinizdedir :) sadece yapmanız gereken tekşey sayfa için ve içeriği sağlam olmalı tamamen kendineze üzgü bir başkasının makale yazısını veya bir başka konusunu atarak olmaz kendiniz yazacaksınız ve cıkmak istediğiniz kelimeyi altı cizili border yaparsanız vede birazcık büyültürseniz ve pr yüksek sadece 4 veya 5 siteye link verirseniz sitenizden istediğiniz verimi alabilirsiniz sadece görüşümdür.

Diğerleri tamam da kendi sitemizden 4-5 siteye link mi vermemiz gerekiyor?Bunun mantığı nedir benim bu bahsettiğim siteden hiçbir siteye link vermedim aldığım karşılıksız linkler 100-200 civarında.

Sakin_cocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bak Google mantığını az cok Webmasterler olarak hepimiz bilmekteyiz bunu acıklamama gerek yok ama tekrar yinelemek istiyorum sen sitenden bir milyon link link de alsan kendi sitene hiç bir şey yapamazsın p1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 hiç fark etmez sadece kendi içeriğinde ki sitelerden 4 veya 5 link alın sitenize 4 veya 5 kişi size sizin içeriğinizi taşıyan sitelerden link almak daha mantıklı olacaktır eğer hala anlayamadıysanız şöyle özetleyeyim .

diğelimki bir oyun sitesisiniz.? sallıyorum www.salllamabilmeneoyunu.com diye bir siten var ve bu siten diğelim ki 1 haftalık siten sen 100 lerce başka sitelere kendi linki ver hiçbir verim alamazsın bunu unutma ?
2.cisi yapacak olduğun tek şey sadece kendi sitenin içeriği olan oyunlar ile ilgili 4 bilemedin 5 den fazla sitenin linkini koy? ve pr bildiğimiz gibi biraz yüksek olsun 3 4 5 vs. karşılıklı koy sakın pr 5 den bütün sitelere link diyip dalma hemen linkimi koy vs. eğer tanıdığın bir kaç site varsa onlara sitenin linkini koymasını söyle sadece kendi içeriğinden olanların ama şşuna dikkat et pr leri seninkinden yükek olsun 3 .cüsü ise istediğin her site ile pr 1 2 3 4 5 siteler ilede değişim yapabilirsin ama şunu unutma sakın kendi içeriğin olan ve pr si yüksek diye sende link alışverişi yapma yada senin içeriğinde değilse pr si yüksek ise link değişimi yapabilirsin ve 100 lerce link değişimi yapmandan ise kendi içeriğinde pr si senden yüksek siteler ile değişim yapmak daha mantıklı dır bi araştır hak vereceksin bana :) saygılar...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Directory sitelerini boşa yapmışlar o zaman öylemi?
Yada bir .gov domainden hiç alakam olmasada backlink almak isterdim ben, yada pr9 bir domainden... Alakası olmasada, tek mantıkla düşünmeyin googleyi yüzlerce kriter var bunların hepsini alacağınız sonuçlara ve rakiplere göre değerlendirmek durumundasınız...
Senin mantığına göre 1 oyun sitem var ve oyun kelimesinde 1. çıkan sitenin backlink aldığı tüm sitelerden backlink alayım üstüne birde 50 tane oyun sitesinden + olarak backlink alayım birinci olacağım öylemi?
Kendinizi bir kıza beğendirmek istediğinizi düşünün, kız esmerlerden hoşlanıyor olsun sizde esmersiniz sizi kumral birisi ezip geçemeyeceğinimi düşünüyorsunuz?
Oysa bir sürü kriter vardır, gözünüz, kaşınız, konuşmanız, yürüyüşünüz, gülüşünüz, hareketleriniz ve dahası... Google' da başarılı olmak isteyen biri asla düz mantık kullanmamalı...

Kolay gelsin

Sakin_cocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
demek istediğimin dışında bir kelime kullandığınız için size bir şey diyemiyorum ve herkese olduğu gibi sizinde bilgi ve düşüncenize sonsuz saygı duymak zorundayım ben sadece bir fikir olarak bunun iyi bir sonuç vereceğini düşünoyorum ve bu işi bilen elbette sizi ezmek isteyen kişileri biz tanımasakta onlar bizi tanıyor sadece bir denemek te yarar var bu işi yapan bütün webmastler senin ve benimgibi veya bu forumdaki diğer kişiler gibi düşündükleri vede istedikleri bir kelimede başta cıkmak için her gün içerik değişip hemen hergün içeriklerini tazelediklerini istediği verimleri alabilmeleri için bir domain boşta dahil olsa pr 4 5 6 10 hiç fark etmez bundan bile link alsa arkadaşımızın işini görecektir seninde dediğin gibi google her gecen gün kendi bilgi ve alg. her gecen gün saat sn güncellemekte ve mühendisleri ile birlikte geliştirmektedirler ama şunu unutmayınız ki dediğim şeylerinin hepsini uygularım ve hiç bir kaybetmem şunu da belirtmek istiyorum bunu yaptığım zaman sadece ve sadece googleden başka hiç bir siteye linkimi kayıt etmek yok 150 site yok bilmem ne siteleri diye sadece tek bir arama moyoruna kayıt ederim ve gerisini google halleder tabi gercek anlamda bir içeriğin var ise ama yok ise milyonlarca siteye de eklesen link alsan google senin belirli bir süre yukarılarda taşıyacak vede daha sonra seninle işi bittiğinde sallayacaktır seni sonlara google ye her zaman yni içerik lazım ve bir şey daha gerçek hayat ile sanal alem deki yakınlaştırma olayını hiç bir şekilde benzetemedim sanal alemde her şey yapabilirsin ama gercek hayatta da öle istediğin her şeyi yapabilirsin ama belli bir zaman sonra gercek hayatta tahtın düşer oysa sanal alemde her zaman bir mevkin bi yerin ve sağlam bir sayfan olacaktır saygılarımla...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hiçbirşey anlamadım ya, daha açık net yazabilirmisin?
Ama kısaca şunu belirtmeliyimki ülkemizdeki webmasterlerin geneli aynı şeyleri yaptığından dolayı az kazanıyoruz, sponsorlar kazandırmıyor gibi kelimeleri bol bol duyuyoruz...
Ayrıca sadece 1 kayıt yapıpda gerisini googlenin hallettiği arama motorunu söylersen bizde faydalanmak isteriz, zira bunca uğraşı boşa gitmesin değilmi?

psycho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu başlığı googhle ile biraz uyumlu ;) ne yaptiği belli olmuyor gerçekten googlenin.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet şuan yine ilk sayfada sondan bir önceki oldu.Zavallı site cebelleşiyor üste çıkmak için :)

aleminfo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla bir kelimeden günlük 5-6K arası hit geliyordu 1 sırada olduğum için:D
Bugün bi baktım 2. sayfaya düştüm.Daha sonra tekrar baktım ilk sayfada 3. sıradayım..Google bu aralar sapıtıyor.

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yokya bende öle dediğiniz gibi değil farklı bir durum var

bir kelimem var 4 gün googlede kaçıncı sırada olduğunu bile bulamıyorum sonra 2 gün 5. sıraya oturuyor 1 hafta böle gidiyor . hop bidaha kendimi bulamıyorum hit 500 den 25 e düşüp 900 e çıkıyor hop şimdi günde 15 kişi :>

Çık işin içinden çıkabilirsen :p denge menge kalmadı eski sitelerim şükürler olsun 4 yıllık domainlerim hep sabit bu yeni domainler yapıyor böle 4-5 aylık domainler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5