İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google.com Vs. Google.com.tr

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slm arkadaşlar,
Türkiye'de google.com mu google.com.tr mi daha çok kullanılıyor ;net bir bilgisi olan var mı ?Ben mesela google.com dan arama yaparım ...Birde Türkçe kelimelerde google ülke sıralamaları hakkında bilgisi olan var mı ? Benim tahminim (bilgim yok sadece mantık ) .de 3. dür ...Sonrası hakkında bir fikrim yok ....

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin söylediğin de süper ...Ben şimdi şaşırdım ama ...İngilizce bir kaç kelime yazdım ...İrlanda --İngiltere şeklinde devam ediyor....Ben grafikleri mi okuyamadım gercekten bu kelimeyi irlandalılar mı en çok aramış ??Neticede ingilizce ne yazarsak yazalım ,en üstte USA olması gerekmez mi ?Milyonlarca amerikalı bir tarafta bir tarafta irlanda ....deneyin bakin :DDd sağol mehmet bu arada :)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trend sanırım düz istatistik değil de bölgelerin ilgisini ölçüyor, yani irlandada %20 ingilterede %15 aranmış olabilir. Ondan İstanbul da bir çok kelimede 1nci çıkmıyor şehir bazlı arayınca.

Örneğin:
http://www.google.com/trends?q=mozart&ctab=1&geo=all&date=all
Mozart diye aratınca Luxembourg listedeyken amerika listede bile değil, halbuki maerikada muhtemelen luxembourgun toplam nüfusunun 10 katı adam aratıyordur mozartı ama yüzdeye vurunca farklı olur :)

Ha bu arada diğer soru için
http://www.alexa.com/site/ds/top_sites?cc=TR&ts_mode=country&lang=none
bu var
google.com.tr tr de #1 .com #3ncü en çok ziyaret edilen site.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5