İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google da bişeylermi oluyor ?

K

khssi

Misafir
örneğin şikayet kelimesinde 4,5 milyon sonuç çıkardı şuan 300 bin civarları googleda son hafta çok haraketlilik var enteresan işler oluyor.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
sen .com da aratmışsın o yüzden az gözüktü

K

khssi

Misafir
ben her zaman tüm datacenterlarda araştırıyordum ilk defa böyle oldu.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
örneğin şikayet kelimesinde 4,5 milyon sonuç çıkardı şuan 300 bin civarları googleda son hafta çok haraketlilik var enteresan işler oluyor.
Benim indexli sayfalarda bir uçuyor birde bakıyorum 15 olmuş.Sonra 5'e düşüyor.Sonra 200-300 artıyor anlamadım gitti.Birşeyler yapıyor google amca yine.

bAd_bOy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google botlar eskisi gibi indexlenmiş sayfaları kayıtlı tutmuyor. İndexlemiş olduğu sitelerde devamlı geziniyor ve daha önceki bulamadığı sayfaları siliyor. Sayfaların artması yada sayısının düşmesi ise; yeni eklenen içeriklerle birlikte eski indexlenmiş sayfaların hepsini birden okumasıdır.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pagerank güncellemesi yaklaştığı için bu oynamalar doğal..

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla çok kararsızlaştı bu aralar korkutuyo :)
Başka sitelerde durum nasıl bilmiyorum ama öyle birşey yapıyorki.
Cache bir bugünü gösteriyor.5dakika sonra bakıyorum hayda almış 15gün öncekini koyuyor.Sayfaları bir indexliyor bir siliyor.Bir bakıyorum hit geliyor google'dan bir bakıyorum sadece domain kalmış.İyice bozulmadan eski haline gelse iyi olcak.
Pr'ler güncellensin bakalım sitelerim ne olcak :)

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bir an önce güncellenir inşallah gerçekten bir günü bir gününe tutmuyor bi gün 800 kişi gönderiyor bi gün 1200 oluyor baya bir ucurum indexlerde yer değişimleri de hat safhada.Hayırlısı olur inşallah :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şu anda normalde 7 sayfası indexli olan sitem içn site:xxx.com yazdığım zaman sıfır sonuç alıyorum ama hala google dan hit geliyor. arama yaptığım zaman sonuçlarda gözükmüyor (bayağı bi dc yi check ettim hepsinde sonuç sıfır). bu kadar oynama normal değil, olacak bazı patlamalar, günlerce konuşulacak tahminimce ama nedir ne değildir kayda değer bi şey sölemek güç

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim hiç ummadığım sitelerimde 1-2 hafta önce hit patlması oldu, gerçekten gözlerime inanamamıştım. Diğer yandan aylarca hem maddi, hem manevi emek verdiğim sitelerim yerlerde dolaşıyor.
Yani demem o ki, sitenin tabiatıyla oynamamak lazım(dizinler, link değişimleri vs.), kalite birşeyse insanların verdiği linkler fazla fazla geliyor.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güncelleme çok yakın, bazı DC'lerde pr 0 gösteriyor bazı siteler için. bu bir işaret :)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet arkadaslar. Güncelleme olacagina yakin hitler bir ara yükselir ve sonra tekrar düser. Güncelleme olduktan sonra normal hitler tekrar geri gelir

K

khssi

Misafir
bu adamlar kelimeler arasında ilişkilendirmeleri bile yapabiliyorsa, spam içinde mutlaka çözüm üretebilirler bu benim fikrim.

Ayrıca zıpkın'ın ortaya attığı spam'ı engellemeyi gerçekten istiyorlarmı sözünede katılıyorum.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
spam konusunda ben de istedikleri zaman bunu önemli miktarda azaltabileceklerini düşünüyorum, merak ettiğim ise google için spam sayfalardaki reklam yayınlanma ve tıklanma oranları acaba önemli bir paya sahip mi ?

K

khssi

Misafir
Sadece reklam geliri olarak düşünmekte yanlış olur, google hala deneyim peşinde..

Neyin deneyimi başarısının sırrı bu zamana kadar çok çabuk sonuçlar getirmesiydi ve düzenli yapmasıydı.

Altavista'nın sonu neden geldi bunu iyi analiz etmek lazım, geleceğe çağın isteklerine ayak uydurmak lazım, eğer uyduramassanız sonunuz altavista gibi olur. Google en çok kullanılan hatta açık ara önde olan bir arama moturu bunu her zaman devam ettirmek istiyor ve tüm deneyimleri dikkate alıyor.

Spamlardaki kelimeleri anlamlandırmaya çalışıyor bence, düşünsenize böyle bir veritabanına başka türlü sahip olabilirmiydi?

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Spam'e çözüm bulunur kolay bunu yapmak. Ama çözüme de yedirilecek bir spam bulunur. Bunu yapmak daha kolay.

Dünyada herşey böyle, dengeyi bozamazlar. Acımasız olmalılar ve spam yapanları caydırmalılar. Yoksa ömür yetmez teste güncellemeye.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5