İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google 'da ermeni soykırımı reklamları

dengeman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar

bu sitenin reklamları google adsense çıkmaya başladı acaip büyük reklam bütçeleri var belli. Bu tamamen anti türkiye tanıtım kampanyasıdır. buna alet olan zihniyeti kınıyorum. Google buna çanak tutuyor. Filtrelediğim halde reklam çıkmaya devam ediyordu 30 dk geçti ve ben sitelerimden kaldırmaya başladım google hesaplarını.

http://www.theforgotten.org

google bu reklamdan vazgeçmezse google siliyorum defterden.
turkey kelimesinde bile varlar. bu işte google taraf olmamalıydı...

N

n0kta

Misafir
adamlar kurguyu öyle bi yapmışlarki nerdeyse inanıyordum :p

şaka bi yana gerçektende dünyayı inandırmak için elinden geleni yapıyorlar...

benim sitemde çıkmıyor çıkarsa bende kaldırırım!

dengeman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkeste çıkıyor çünkü kelimeler ve bütçe büyük sende çıkmaması çıkmadığı anlamınada ne yazıkki gelmiyor. Örneğin kelime " turkey " google aratırsan görürsün durum inanılmaz umarım google adam gibi bu kampanyaya dur der yoksa ben antigoogle diye tanıtıma başlayacağım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Reklamin sizde cikip cikmamasi, kampanyada bir etki yaratmaz.
Reklam tum dunyaya gosteriliyor ise siz kapatsaniz ne olur, kapatmasaniz ne olur.
Bu konu, bildigim kadari ile Amerikan mahkemelerinde devam ediyor.
Amerika'da bir grup Turk, mahkemeye basvurmustu.
Yapilabilecek en akillica sey, bunun bir anti-propaganda oldugunu ve bu konunun Amerikan mahkemelerinde halen devam ettigini google a bildirmek olur. Google'in her hangi bir ulkeyi karalayici bir reklam kampanyasini devam ettirecegini sanmiyorum. Ne kadar kisi sikayette bulunursa, o kadar etkili olunur.

S

Senbul

Misafir
Bizim yapmamız gereken en mantıklı olay ; ingilizce bir mail yazıp bunu herkesten google yollamasını istemek.
Eğer iyibir ingilizcesi olan bir arkadasımız bir mail yazarsa bu maili google yollayarak tepkimizi dile getirmiş oluruz.

N

n0kta

Misafir
mail yazsak bile bi işe yarayacağını zannetmiyorum. İsterse tüm türkiye tolansın kaldırtamaz reklamı. tüketici hakları denilen bir şey var dünya üzerinde. Araya çok şiddetli mahkemeler girmesze kaldırmazlar. Ama yeterince baskı yapılırsa adamlar ödediği para bitince bi daha almayabilirler.

bilemiyorum hiçbir zaman o kadar büyük bir şirketim olmadı olsaydı bi fikrim olabilirdi :D

H

HoBaa

Misafir
TURK TELEKOMA Hemen maıl atılmalı.

turkıyeden bu ip anında banlanır.

kımse turkıyeden gıremez.

İşlem maksimum 5 saat sürer.

başka sorusu olan :D

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer bir araç kullanılıyorsa ve bu kullananlarla farklı düşünlüyorsa; aynı araç neden kullanılmasın ki?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayrıca şunu da belirteyim; Türkiyenin soyağacı şeklinde adwords 'te reklam yayınlanıyorda bir süre sonra reklamım durduruldu gerekçe olarak ta yazım hatası gösterildi. Türkiye'nin soyağacı şeklinde olduğunda yayınımın devam etmesine izin verildi bu www.soyagaci.gen.tr nin yayınına başladığı ilk zamanlarda temmuz 2005 te. (Türkiye'nin aldığı eki üstten tırnak ile ayırmamış olmam sorun olmuştu ki ben bunu databaselerde genelde sorun çıkartıyor diye eklememiştim.)

bundan çıkarttığım sonuç bir ülke bir ırk yada bir firma aleyhine odaklanılmış reklamlara google izin vermez (verdiyse bile bir süre sonra bu son bulur).

Zaten google reklam yayıncısını seçerken bile bunlara dikkat ediyor. adamlar ticaret yapıyor; ticari olmayan herhangi bir durumdan kaçınırlar diye düşünüyorum.

A

..::aTi::..

Misafir
baştan sona okudum neredeyse :)
türklerin çıkardığı sözde .......... yalan haberiyle diye başlayıp kendi inandıkları saçma resimleri gösterip dramatik hale getiriyorlar olayı.

devlet arşivleri açılarak bu kanıtlanmıştır zaten .. Atv de çıkarılan belgelerde ermenilerin tam sayısı neler olduğunun bütün belgeleri gösterildi.

komik insanlar geçmişteki olayları saptırıp bir kazançlarımı olacak yoksa tüm dünyanın ermenilere ah zavallı insanlar mı demesini istiyorlar hala çözebilmiş değilim.

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bu reklamın yasaklanacağını zannetmiyorum. olaya türkiyeden değil de yurtdışında bakmaya çalışırsanız durumun ümitsiz olduğunu görebiliriz. bir çok devlet tarafından resmi olarak kabul edilmiş , bir çok bilimsel otorite tarafından savunulan (biz gerçek nedeninden emin olsak da) tarihsel bir tez var ortada ve bu teze uygun olarak tanıtım yapan bir site var.

türklere yönelik aleni bir aşağılama,hor görme (satır aralarında gizli şüphesiz ama) yok , ırkçı bir yaklaşım yok. aksine son derece dramatik bir sunum yapmışlar (göz yaşlarımı tutamadım)

bu nedenle kişisel olarak bu reklamın ırkçı-saldırgan bulunup engelleneceğini düşünmüyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
pexolas' Alıntı:
türklere yönelik aleni bir aşağılama,hor görme (satır aralarında gizli şüphesiz ama) yok , ırkçı bir yaklaşım yok. aksine son derece dramatik bir sunum yapmışlar (göz yaşlarımı tutamadım)

sen ciddimisin?

R

ramrom

Misafir
Ortak bir mail oluşturulsun ve herkes göndersin kanaatindeyim.

bakın arkadaşlar şu hikayeyi biliyosunuzdur "bi adama 1 kişi kuyruğun var derse bişey demez, 2 kişi derse güler geçer, ama 40 kişi senin kuruğun var derse adam şüphelenip arkasına bakıp acaba kuyruk varmı diye kontrol eder."

bir ses çıkaralım, sayımız az da olsa, buna tepki verelim.

biz kendimiz, biliyoruz gerçekler böyle değil ama dünyada kendi başımıza değiliz,

artısı bir arkadaş ta demişki, "Türk telekom IP yi yasaklasın."
HAYIR tersine yasaklanmamalı ki bizler görelim yoksa nasıl öğrenecez.

SON SÖZ: Sûküt etmeyelim , yoksa hayır demediğimiz için evet demiş sayılırız.
bi de soru: nerde dev bilgisayarcılarımız zeki ve hızlı programcılarımız?

saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5