İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Dan Uyarı

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,

Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, www.xxxx.com/sponsorpara-kazan.htm sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik.

Program kurallarımızda ifade ettiğimiz gibi, AdSense yayıncıların Google reklamlarını bağlantıya veya reklama tıklamak, e-posta okumak veya başka web sitelerini gezmek ile alakalı olan programlar içeren sayfalara yerleştirmelerine müsaade edilmemektedir. Bunlara örnek olarak dahil olan auto-surf siteleri, e-posta okuma için ödeme yapan ağlar ve çeşitli tıklama için ödemeler ile alakalı olan programları karşılaştırma içeren sayfalardır.

Netice olarak sayfanızdaki reklam yayınını durdurduk.
AdSense hesabınız etkin kalacaktır. Fakat, program kurallarımızı gözden geçirmenizi (https://www.google.com/adsense/policies) ve tüm sayfalarınızın kurallarımızla uyum içinde olduğundan emin olmanızı ciddiyetle tavsiye ederiz.

Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi

Nasıl böyle bir sayfaya Adsense kodunu koyarak hata yaptım anlamadım ya. Gözümden kaçmış demekki. Ama allahtan UYARI aldık sadece.
Şimdi arkadaşlar google cevabımı yazdım gönderdim ve cevap gelene kadar kodları o sitede kaldırdım.

Acaba izin çıkarmı tekrar o sayfadan reklam yayınlamam için. Bu konuda tecrübelerinizle, yardımcı olmak adına, cevap yazarsanız sevinirim.

Kolay gelsin...

KamiLOwen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Banada şu geldi. Acaba ücretimi almakda sorun yaşarmıyım?

Merhaba K. Erdem Y...,

Site(leri)nizdeki Google reklamlarında geçersiz tıklamalar yapıldığını
tespit ettik. Gelecekte, reklamverenleri herhangi bir geçersiz
etkinlikten ötürü uygun şekilde alacaklandırmak üzere geçersiz
tıklamaların yapıldığı günler için ödemelerinizde düzenleme yapabiliriz.

Geçersiz tıklamalara dönük tüm yöntemlerin kesinlikle yasak olduğunu
hatırlatmak isteriz. Geçersiz tıklamalar, robotların ve otomatik
tıklama araçlarının kullanılması yoluyla yapılan tıklamaları, bir
yayıncı tarafından yayıncının kendi web sayfalarında elle yapılan
tıklamaları veya yayıncının başka şahısları kendi reklamlarına
tıklamaya teşvik etmesi sonucu gerçekleşen tıklamaları içermektedir
ancak bunlarla sınırlı değildir.

Web sayfalarınızdaki reklamlara test amacıyla tıklıyorsanız,
reklamverenin maliyetlerinin artması olasılığı nedeniyle her ne sebeple
olursa olsun kendi reklamlarınıza tıklamanın veya başka şahısları bu
davranışa teşvik etmenin yasak olduğunu lütfen unutmayın. Uzmanlarımız,
Google'ın reklam standartlarını karşıladıklarından emin olmak için tüm
reklamlarımızı gözden geçirdiği için, sitenizdeki reklamların test
edilmesi gerekmediğinden emin olabilirsiniz.

İçeriğini görüntülemek veya filtre listenize eklemek için bir reklamın
hedefini ziyaret etmek isterseniz şu adreste bulunan AdSense Önizleme
Aracını kullanabilirsiniz:

https://www.google.com/adsense/previewtool?hl=tr

Google AdSense önizleme aracı Windows Internet Explorer 6.x, sağ
tıklama menüsüne bir ektir ve herhangi bir web sayfasında görünebilecek
reklamları önizlemenize olanak tanır. Önizleme aracındaki tıklamalar ve
gösterimler, reklamverenin hesabına uygulanmaz. Hedef sitede
hesabınızda geçersiz tıklama yapma endişesi duymadan tıklama
yapabilirsiniz. Ayrıca hedef sitede reklamverenlere herhangi bir masraf
çıkarmadan deneme tıklamaları da yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten
çekinmeyin. Size elimizden gelen her türlü yardımı yapmaktan mutluluk
duyacağız.

Saygılarımızla,

Google Ekibi

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
kamilowen o mesajı silip yeni bir paşlık açar mısın benim konu dağılmasın !

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kamilowen o mesajı silip yeni bir paşlık açar mısın benim konu dağılmasın !

silmesine gerek yok senin cevap basit. aynı sayfada reklamını yayınlarsın ama banlanırsın. :) o yüzden o sayfada artık google reklamı yayınlama derim (tecrübe)

kamilowen sende uyarı almışsın şayet o tıklamalar devam ederse senin hesabında kapatılır ve büyük ihtimal ödemeni alamazsın.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
yani şuan yayınlamaya devam edim mi yoksa cevap gelmesini bekledikten sonra mı ? yayınlamaya devam edin... tabiki o sayfa hariç...

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence uyarı aldığın sayfalardan reklamı kaldırıp daha sonra siteni gözden geçirmeleri için google'a mail gönder.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Aynı uyarıyı bende aldım o sitedeki tüm reklamları kaldırdım.Büyük ihtimalle adsenseye şikayet eden bir sürü insan var ve bu iş üzerinden para kazandıklarını da düşünyorum.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bence uyarı aldığın sayfalardan reklamı kaldırıp daha sonra siteni gözden geçirmeleri için google'a mail gönder.

Bende öyle yaptım. O sayfadaki ve gene sorun teşkil edebileceğini düşündüğüm bir kaç sayfadan kodları kaldırıp durumu düzelttiğimi, o sitede yayında devam edebilmem için başka bir sorunun olup oladığına dair bir mail attım zaten. inşallah o site ile ilgili bir sorun çıkarmazlar...

Gerçi KraListe arkadışımız attığı özel mesajda büyük bir ihtimalle o sitenin banlanacağını söyledi ama inşallah olmaz öyle bir durum...

Bu arada attığım özel mesaj cevap yazdım...

mmm peki o site banlandımı .......

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bende cevap yazdım karşılık gelirse buradan iletrseniz sevinirim.Aynı içeriğe benzer bir durum benimkiside..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bende cevap yazdım karşılık gelirse buradan iletrseniz sevinirim.Aynı içeriğe benzer bir durum benimkiside..

Anladığım kadarı ile sana da böyle bir uyarı yeni geldi... google'dan cevap geldiği zaman buraya gelen maili aynen yazarım... Ama sende yaz :)

Kolay gelsin...

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Anladığım kadarı ile sana da böyle bir uyarı yeni geldi... google'dan cevap geldiği zaman buraya gelen maili aynen yazarım... Ama sende yaz :)

Kolay gelsin...

Tabiyki bende yazarım ;) Uyarı neredeyse seninkinin aynısıydı.Sitem banlanmadı ama 72 saatlik süre verdiler kural hatalarını ayıklamak için.Bende toptan o siteyi reklam programı dısında bıraktım.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Tabiyki bende yazarım ;) Uyarı neredeyse seninkinin aynısıydı.Sitem banlanmadı ama 72 saatlik süre verdiler kural hatalarını ayıklamak için.Bende toptan o siteyi reklam programı dısında bıraktım.

O 3 günlük mesajlardan sana gelmiş. beklemekten başka çaremiz yok artık. şu cevaplar gelsede görsek artık.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kural hatası tespit ettikleri sitemdeki tüm reklamları kaldırdım.hesabımda hile yapmadan kazandığım bir miktar para mevcut ki hile yapanlara ben karşıyım zaten adwords üyesi olarak bu nedenle önemsiyorum bu konuyu.Forum sitesi olduğu için takibi de çok zordu ben ne kadar böyle içeriklerin olmasını istemesemde göz ardı konular açılmıs ve biri de sikayet etmiş beni.Umarım sorunsuz devam ederiz.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Uyarı gelen sayfadan reklamı kaldırınız mümkünse sayfayı kaldırınız. ve bundan sonra dikkat ediniz 2. uyarı ban olur.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,
Uyarı gelen sayfadan reklamı kaldırınız mümkünse sayfayı kaldırınız. ve bundan sonra dikkat ediniz 2. uyarı ban olur.

uyarın için teşekkür ederim. Zaten uyarı gelir gelmez ilk işim bir kere o sayfayı kaldırmak oldu. ardından mesaj attım hemen.

Akşama doğruda o sitede bannerlar gösterilmez oldu. Acaba o sitedeki banı kaldırırlar mı ?

Hayır diyen sesleri duyar gibi oluyorum.

Bu arada gelişmeleri diğer webmaster arkadaşlara, örnek teşkil etmesi amacı ile buradan bildiricem...

hikmetbaysal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sizi yine uyarmışlar biraz önce mailime baktım geçersiz tıklamadan dolayı hesabınızı kapattık diyolar :) geçersiz tıklama nasıl oluyorsa galiba birisi benim reklamlara devamlı tıkladı gugıl amcada gördü banı bastı :) iyiki paramızı almışız gelecek aylara bakacaz artık :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
sizi yine uyarmışlar biraz önce mailime baktım geçersiz tıklamadan dolayı hesabınızı kapattık diyolar :) geçersiz tıklama nasıl oluyorsa galiba birisi benim reklamlara devamlı tıkladı gugıl amcada gördü banı bastı :) iyiki paramızı almışız gelecek aylara bakacaz artık :)

geçmiş olsun ...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Evet arkadaşlar, beklediğim cevap en sonunda google'dan geldi.
Beklediğim gibi bir cevap geldi...

Merhaba Mustafa,

E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz.

Sitenizin program politikalarımızı ihlal ettiği saptandığından, AdSense programına katılmaya artık uygun değildir.

Hesabınız etkin olmaya devam edecektir ve AdSense politikalarına uygun başka sitelere reklam yerleştirmenizi memnuniyetle kabul ederiz.

Saygılar,

Özgür
Google AdSense Ekibi

Google Adsense'den Bansız Günler Dilerim.... :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5