İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google 'den para kazanmak isteyen kulak versin...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu dediğiniz yasaktır.
ama diyelim buradakilerin anlayamadığı ya da tam açıklayamadığınız bir trik var bu işte..o halde yasak değilse de tespit edilebilecek bir şeydir ve adsense 'in hoşuna gitmez, yasaklar :)

saygılar..

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten açıklamaktan vazgectik :) ingilizce sitelerimizde kullanıyoruz bi suredir google her gun geliyor ama yasak demedi neyse zaten vazgectik yanlıs anlasılma yuzunden.. biz bunu net olarak anlatsakta burda suyunu cıkartırlar..

C

coklenyez

Misafir
div ile mecburi tıklatma yaptırıyorsunuz anladığım kadarıyla ama bu yasak mesutcum

tabi ayrı bişey varsa (ki sanmıyorum googleda açık olacağını) paylaşın bilsin herkez

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapabildiklerinizi ben de yapabiliyorum. Ama kullanıyor muyum? Hayır. Neden? Yasak. Sitelerimin o kadar hiti olmalarına rağmen, günü 4 tıklama ile bitirdiğimi hatırlıyorum.

Unutmadan, sanırım sistemde bazı eksikler var. Mesela Firefox ile uyumsuz, bunu isterseniz test edebilirsiniz :)

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynel guzel kardesım, senin bildigin hıc bi sistemde bunu kullanmıyorum.. muziklerim.com dan bahsedıyorsan o sistem deil.. aman yanılma olmasın hileci olmak istemem gözünüzde :)

W

www_hitmp3tr_com

Misafir
öyle bir sistemi siteme kursam sanırım günde xxxx rakamlara çıkarım ama google salak değil. yaptığınız resmen hile. burada size katılan 1 kişi bile yok mexut ve kernel paslaşıyolar hile değil vs diye ama açık bir hile :)

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elmasgunes' Alıntı:
Yapabildiklerinizi ben de yapabiliyorum. Ama kullanıyor muyum? Hayır. Neden? Yasak. Sitelerimin o kadar hiti olmalarına rağmen, günü 4 tıklama ile bitirdiğimi hatırlıyorum.

Unutmadan, sanırım sistemde bazı eksikler var. Mesela Firefox ile uyumsuz, bunu isterseniz test edebilirsiniz :)

elmasgunes hangi siteme baktın bilmiyorum ama gordugun baska bişey emin olabilirsin türkçe hic bir sitemde bu sistemi kullanmıyorum. yapabileceklerimizi yapabilecek arkadasların oldugunuda biliyorum.. tepeden bakmıyoruz ki :) muziklerim den bahsedıyorsan firefox ile uyumsuz oldugunu biliyorum müsait zamanda uyumlu olacak.

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mezut kardeşim bişe sorucağım adsense reklamları tıkladığında bir kullanıcı o sayfadan ayrılıyor bunu nasıl önlüceksiniz yani ek sayfa acılmıyor adsense reklamlarında bu olayı nasıl çözdünüzmü yoksa böylemi :) cunku o sayfayı acıpta tıklayanlar o sayfa içinden adsense reklmlarına gidicek değilmi ?

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
komsunet' Alıntı:
mezut kardeşim bişe sorucağım adsense reklamları tıkladığında bir kullanıcı o sayfadan ayrılıyor bunu nasıl önlüceksiniz yani ek sayfa acılmıyor adsense reklamlarında bu olayı nasıl çözdünüzmü yoksa böylemi :) cunku o sayfayı acıpta tıklayanlar o sayfa içinden adsense reklmlarına gidicek değilmi ?

komsunet kardesim merakını gidereyim ayrı pencerede acılıyor.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mexut' Alıntı:
elmasgunes hangi siteme baktın bilmiyorum ama gordugun baska bişey emin olabilirsin türkçe hic bir sitemde bu sistemi kullanmıyorum. yapabileceklerimizi yapabilecek arkadasların oldugunuda biliyorum.. tepeden bakmıyoruz ki :) muziklerim den bahsedıyorsan firefox ile uyumsuz oldugunu biliyorum müsait zamanda uyumlu olacak.

Hiç bir sitene bakmadım. Biraz programlama bilgisi ve 1-2 script inceledikten sonra rahatlıkla yapılabilecek bir olay.

Sayfada istenilen adsense reklamı gösterme olayını zaten şu anda kullanıyorum. O yüzden bu konuda bir şey demiyeceğim. Biliyorum yasak olduğunu ama reklam çıkmayınca insan mecbur kalıyor :)

Ayrıca bahsettiğim muziklerim sitesi değil. Elinizde olan tıklama olmadan bir şey indirilemeyen script. İsterseniz Firefox ile deneyin. İşe yaramayacaktır. Bunun nedeni de Firefox'da window.status komutunun işe yaramamasıdır (script hakkında küçük bir tüyo ;)).

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen harikasın olim :) güzel bişe bende komsump3.com u yakında acıcağım o zaman görüşelim ben ama bu sistemi googlede değil normal web reklam verenlerde kullanıcağım cunku reklam vereni memnun etmek için cok ideal birşey bence herkeze tavsiye ederim google için değil reklam veren arkadaşlar için alın ;)

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elmasgunes' Alıntı:
Hiç bir sitene bakmadım. Biraz programlama bilgisi ve 1-2 script inceledikten sonra rahatlıkla yapılabilecek bir olay.

Sayfada istenilen adsense reklamı gösterme olayını zaten şu anda kullanıyorum. O yüzden bu konuda bir şey demiyeceğim. Biliyorum yasak olduğunu ama reklam çıkmayınca insan mecbur kalıyor :)

Ayrıca bahsettiğim muziklerim sitesi değil. Elinizde olan tıklama olmadan bir şey indirilemeyen script. İsterseniz Firefox ile deneyin. İşe yaramayacaktır. Bunun nedeni de Firefox'da window.status komutunun işe yaramamasıdır (script hakkında küçük bir tüyo ;)).

:) hea simdi demek istedigini anladım firefox olayında haklısın ama soyle bişi var hic bir sey imkansız deildir.. dar görüşlü olmak var bide ileriyi görmek ben her zaman ileriyi görmeyi tercih ederim dar görüşlü kalmayın lütfen.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerçekçi olmak gerekirse, Firefox kullananlar az. Bu yüzden sistem iyi ;) Firefox kullananlar (benim gibi) indiremesinler. Adalet mi bu :p

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
komsunet' Alıntı:
sen harikasın olim :) güzel bişe bende komsump3.com u yakında acıcağım o zaman görüşelim ben ama bu sistemi googlede değil normal web reklam verenlerde kullanıcağım cunku reklam vereni memnun etmek için cok ideal birşey bence herkeze tavsiye ederim google için değil reklam veren arkadaşlar için alın ;)

koparttın beni aksam aksam allah seni güldürsün:)

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elmasgunes' Alıntı:
Gerçekçi olmak gerekirse, Firefox kullananlar az. Bu yüzden sistem iyi ;) Firefox kullananlar (benim gibi) indiremesinler. Adalet mi bu :p

ben şahsen firefoxu sevmem, elmasgunes sen mahrum kal napalim :p

S

Skeleton

Misafir
dikkat ettiyseniz google adsense ten atılacak kişilere şuna benzer sözlerle biten bir mail gönderiyor: "Reklam verenlerin çıkarlarını korumak amacıyla böyle bir şey yapıyoruz...." Google ilk önce reklam verenleri düşünüyor, para onların cebinden çıkıyor. Sistemde 3 taraf var: reklam verenler, reklamları yayınlayanalar(biz), bir de ziyaretçiler. Sizin kurmak istediğiniz sistemde ziyaretçi memnun (çatır çatır mp3ünü indiriyor veya bedavadan bir hizmetten yaralanıyor), reklam yayınlayan memnun (bütün masraflarını adsenseten çıkarıyor ve ayrıca artan paralar da kar oluyor) ama reklam verenin durumu? o reklama tıklayan ziyaretçi daha sayfanın yüzünü görmeden kapatıyor. Reklam veren bunu farkedecektir, çünkü yaptığı reklamı parayı dönüştüremiyecek ve adsense'e kötü gözle bakacaktır, bir daha da reklam vermiyecektir. AdSense reklam alamıyacak bize para veremiyecek. AdSense programı amaç dışı kullanıldığı için program kapatılacak (veya en azından Türkiye'ye kapatılacak) Kötü bir senaryo ama gerçekler böyle.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Skeleton' Alıntı:
dikkat ettiyseniz google adsense ten atılacak kişilere şuna benzer sözlerle biten bir mail gönderiyor: "Reklam verenlerin çıkarlarını korumak amacıyla böyle bir şey yapıyoruz...." Google ilk önce reklam verenleri düşünüyor, para onların cebinden çıkıyor. Sistemde 3 taraf var: reklam verenler, reklamları yayınlayanalar(biz), bir de ziyaretçiler. Sizin kurmak istediğiniz sistemde ziyaretçi memnun (çatır çatır mp3ünü indiriyor veya bedavadan bir hizmetten yaralanıyor), reklam yayınlayan memnun (bütün masraflarını adsenseten çıkarıyor ve ayrıca artan paralar da kar oluyor) ama reklam verenin durumu? o reklama tıklayan ziyaretçi daha sayfanın yüzünü görmeden kapatıyor. Reklam veren bunu farkedecektir, çünkü yaptığı reklamı parayı dönüştüremiyecek ve adsense'e kötü gözle bakacaktır, bir daha da reklam vermiyecektir. AdSense reklam alamıyacak bize para veremiyecek. AdSense programı amaç dışı kullanıldığı için program kapatılacak (veya en azından Türkiye'ye kapatılacak) Kötü bir senaryo ama gerçekler böyle.

Evet bu konuda tamamen haklısın.
+1

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google adsense turkiyeye kapatılmaz meraklanmayın. amatör bir firma deil hatta en profesyoneli. geliştirdigin seneryolara göre webmaster banlanır. tüm webmasterlerin banlanması icin neden yok. cünkü reklam veren müşteri ziyaretcisini bizim sitelerimizden topluyor direk googleye reklam vermiyor. türkiyedeki webmasterlerin banlanması dye bir olay googlede olacagını hic sanmıyorum.

S

Skeleton

Misafir
yok bu olayı tek kişi yaparsa tabii ki sadece o cezasını çeker. ancak bu tricki herkese paralı bir servis şeklinde dağıtırsa bayağı bir webmaster bundan yararlanır ve kurunun yanında yaş ta yanabilir :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5