İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Directory'e site nası eklenir?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bugun google directory de dizinlere baktım DMOZ dan daha geniş kategoriler var baktığım yerlerde. DMOZ alt yapısını kullanıyorsa bu nasıl olabiliyor. Oraya ayrıca site önermenin bir yolu var mı? Aradaki fark neden anlamadım ondan soruyorum. DMOZ editörü arkadaşlar bilgi verirse memnun olurum.

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dmozdaki siteler google directory güncelleme zamanında google a aktarılıyor. Dmozda isen dir.google.comada girersin bi süre sonra.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dmozdaki siteler google directory güncelleme zamanında google a aktarılıyor. Dmozda isen dir.google.comada girersin bi süre sonra.

ben yanlış anlattım yada yanlış anlıyorum galiba.
dmozdakiler google'a aktarılıyor ok de, ben google directory de dmoz daki aynı kategoriden daha fazla link olan kategoriler görüyorum. Google'ın kendi directory db'si var + dmoz u mu ekliyor diyorsun?

S

Sabri

Misafir
Google sadece dmozdan listeler yani google'a girebilmek için dmoza girmen yeterli.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlatamıyorum demek ki.
Google sadece dmoz u listelese Google kategori > DMOZ olamaz, eşit veya küçük olur(büyük olan kategoriler var)
ör. benim siteme "sadece" senin sitenden ziyaretçi geliyorsa benim toplam ziyaretçim senden fazla olabilir mi..

umarım anlatabiliyorumdur :)

ebubekir

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Benim site Dmozda olmasına rağmen google da yok. Bu nasıl oluyor?

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google belli aralıklarla dmozdan güncelleme yapıyor , en son güncelleme bundan yaklaşık 338 gün önce gerçekleşti bu zamandan beri bir güncelleme olmadı.Bu kadar uzun bir süre şu ana kadar olmamıştı.
Benim kanım dmozda ki suistimallerin artması ve son tuzu biberi olarak sistem sorunları (şu an statik bir sayfa var ekleme yapılamıyor) google tarafından dmoz'un ağırlığını azaltmak yönünde tepki aldı.Siteniz dmozda ise tek yapabileceğiniz beklemek.

Bu arada bir arkadaşta google'da bazı kategorilerde daha fazla site var demiş , dmoz dinamik bir yapı (ya da dinamikti demek lazım :) ) ama google directory statik.Dmoz'da domain düşmesi , şikayet vb sebeplerle kategorilerde değişim olabiliyor ama google'da böyle bir durum olmadığı için farklılıklar olması doğal.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet söylediğin mantıklı mgora, son google dir güncellemesinden sonra dmoz dan site çıkarılmış olabileceğini düşünmemiştim.

teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5