İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Earth Skandal-Yorumsuz

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Uydu üzerinden tüm dünyayı ayrıntılı olarak gösteren Google Earth programında Diyarbakır, "sözde Kürdistan"ın başkenti olarak gösteriliyor.

Harita üzerinde aranan sözcük tıklandığı zaman gelen metin ise daha da skandal yaratacak bir içeriğe sahip.

Skandal metinde Diyarbakır'ın "Türkler tarafından işgal edilmiş Kürt bölgesi" olduğu iddia ediliyor. devamı:http://www.sabah.com.tr/gnd89.html

alıntı:Sabah

Google cevabı:http://www.sabah.com.tr/gnd80.html

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün Hürriyet'de de vardı
Bakalım bu sefer artema olacak mı gene
(bkz. yok canım daha neler)

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İstedikleri kadar yazsınlar çizsinler önemli olan icat !

G

gncytnk

Misafir
" Amerika benim " demek gibi bişey . yazıyorlar ama boş yazıyorlar

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Adamlar birşeylerin planını yapıyorlar nedir ??

Türkiye de iç savaş olmasını karışıklık olmasını isteyenler bundan rant sağlayanların yaptığı havlayıp da ısıramadığı bir Ülke Türkiyem ...

Havlasın dursunlar Türkiye Cumhuriyeti bu isimle kalacaktır bunu da üzerinde binlerce şehitin kanı ile boyanmış Al Bayrağımız , Mehmetciğimiz ispat etmektedir..

Şimdiki Ordumuz gerçekten çok kati ve adrese teslim mesajlar vermektedir bunu bilenler bilir ve onlar da böyleee uzaktan Havlarlar...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google'dan Skandal
Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti, Türk ordusunu işgalci yaptılar

İnternetin en popüler arama motoru Google'da skandallar bitmek bilmiyor. Google'nun yan şirketi Youtube'un Atatürk'e hakaretler içeren görüntüler yayınlamasıyla başlayan skandalın tartışması sürerken, yine aynı şirketin başka bir programı, daha büyük bir küstahlığa imza attı.

Bugün gazetesinde İrfan Gailp imzasıyla yayımlanan habere göre; Google, uydu üzerinden tüm dünyayı ayrıntılarıyla gösterdiği 'Earth' programında Diyarbakır'ı, var olmayan sözde Kürdistan'ın başkenti olarak ziyaretçilerine duyurdu. Programda, "Kurdistan" yazılarak arama yapıldığında çıkan haritada Diyarbakır, sözde Kuzey Kürdistan'ın başkenti olarak gösteriliyor. Küstahça yazılmış metinde de, Diyarbakır için "Türkler tarafından işgal edilmiş Kürt bölgesi" tanımlaması yapılıyor. Metinde şu ifadeler yer alıyor:

TÜRKİYE OFİSİ KAYIPTA

"Diyarbakır, Erbil Güney Kürdistan'ın başkenti olduğu gibi, Kuzey Kürdistan'ın başkentidir. Nüfusunun neredeyse yüzde 100'ü Kürt'tür. Türkler tarafından bu bölgenin işgalinden beri, Türk yönetimi Kürdistan'ın bu bölümüne 'Güneydoğu Anadolu' demektedir. Ancak, Türkiye'nin diğer bölgelerindekilere verilen hakların aynısı buradaki halka verilmemiş, herkesin çok iyi bildiği kötü ve çok fena yönetim yıkılan Kürt köylerinden ayrılmamıştır. Kürtler bağımsız Kürt devleti çabalarından asla vazgeçmemişlerdir." Güneydoğu Anadolu bölgesinin 'Kürdistan' olarak tanımlandığı harita, bölgedeki diğer iller de sözde Kürdistan'ın kentleri olarak gösteriliyor. İnternet sitesindeki skandalı fark eden kullanıcılar tepkilerini dile getirmek için Google Türkiye'ye ulaşmaya çalışıyor. Ancak şirketin Türkiye bürosu telefonlara cevap vermiyor. Google Türkiye yönetimine telefonla ulaşılamadığı için birçok vatandaş tepkilerinin yerine ulaşmamasından şikayet ederken, bazıları da Google'ın sıklaşan bu tür hatalarının bilinçli yapıldığını düşünüyor. Skandalla ilgili olarak kendisine ulaşmaya çalıştığımız Google Türkiye'nin Genel Müdürü Eren Karabey, görüşme talebimizi reddetti. Google Türkiye yönetim ofisinde muhatap bulmak mümkün değil. Dünyanın en çok ziyaret edilen video sitesi You Tube da, kuruluşundan bir yıl bile geçmeden geçen yılın Ekim ayında Google tarafından 1. 65 milyar dolara satın alınmıştı.

PROTESTO EDİN

Skandalı fark eden internet kullanıcıları Google Türkiye'nin yetkililerine ulaşmaya

çalışıyor. Ancak dünya devi firmanın Türkiye'de bir telefonu yok.

İşte Amerika'daki adres ve numaraları:

Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway

Mountain View CA 94043

Tel: + 1 (650) 253-0000 Fax: + 1 (650) 253-0001

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bunu birileri her gün televizyonda söylüyor, Google söyleyince mi ayıp oldu, koyun halka çoban çok.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece orada yazan bır cumle dogru oranın %100 u kürt gerikalan hersy sacma

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bazı şeylerin görülmesi gerek .. eskiden olduğu gibi Türk'ün Türk'den başka dostu yok.. yüzümüze gülüp arkamızdan kuyu kazanlara kanan devlet büyükleri böyle şeylere sert ve kesin tepki koymadıkça daha çok hakarete mağruz kalıcaz.(karikatür terbiyesizliği, fransanın ermeni soykırımı yasası vs.. unutulmamalı)Nedensede hep susuluyor.Dünde haberde barzaninin lafını okudum.. kerkük haddiniz değil demiş bize.. Çoğu webmaster yani biz bile kazanç olarak amerikan şirketi google a adsense e bağlıyız.çoğu şirkette adwords e bağımlı olarak iş yapmaya başladı(babamdan biliyorum).. Bir yerden sonra yaşadığımız yeri düşünmemiz gerek.herşey para değil.Üzerinde yaşayacak huzurlu mutlu kendi memleketin olmadıktan sonra milyon dolarlarım olmuş hiç anlamı yok.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
sadece orada yazan bır cumle dogru oranın %100 u kürt gerikalan hersy sacma

fikrine katılmak mümkün değil , zannetmem .

Türkiye'nin hiç bir yeri için yüzde yüz diye bir şey geçerli olmaz, Türkiye ve Türk'ler yani biz 72 milletten oluşmuşuzdur..

Yanlışsam söyleyin.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Çok değil bundan 2 hafta önce youtube yasaklaması olayında "ya arkadaşlar şimdi google türkiye yazınca kürdistan çıkarırsa ne yapabiliriz sice" demiştim. herkes
"öyle saçma şeymi olur hayatımda böyle şey duymadım" tarzı tepkiler verdi.

Hadi bakalım aynı olay hepinize afiyet olsun. Kendinizi akıllı görüyorsunuz ama ama ama...

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cok buyuk kısmı diyelim ona ozaman + olarak caesar a katılıyorum dıs ulkeler teknolojının ılerlemesı ve ulkemızın yavas yavas sanal aleme entegre edılmesı ıle bırlıkte ulkemızı bolme ve parcalama politikalarına ınternet catısı altında devam etmektedir.Dunyanın en buyuk sıtelerını maşa olarak kullanarak ulkemızın tum dunya ulkelerı arasında kotu tanınmasını saglamaya calısmıstır.Bunlar ılerde dahada karsımıza yenı orneklerle cıkacaktır.
Ulkemiz birdir butundur bu butunlugu bozmaya calısanları kendı ıcımıze entegre edılmıs olan şeref..... leri bulup ayıklamalı ve ulkemızın bu birlik ve butunluk içrisinde sürerlilği mumkun kılmalıyız.
Tesekkurler
Ohbe içimi döktüm rahatladım biraz :p

fikrine katılmak mümkün değil , zannetmem .

Türkiye'nin hiç bir yeri için yüzde yüz diye bir şey geçerli olmaz, Türkiye ve Türk'ler yani biz 72 milletten oluşmuşuzdur..

Yanlışsam söyleyin.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Youtube 1 ay oyalarken bu neden "Biz içerik sağlamıyoruz, internetten sorgu hacmine göre derliyoruz, manuel müdahale etmiyoruz gak gok" diye oyalanmadan 1 günde kaldırıldı?

Siz, sizi ezmelerine izin verirseniz, ezecek biri elbet çıkar. Bu 60-70 sene önce dünya savaşlarında birbirlerini katleden milletler şimdi birbirlerini çok sevdiklerinden ısırmıyor değiller. Özgüvensiz hareketlerle bir yere varılmaz. Kendisine ve değerlerine saygı duymayana kimse saygı duymaz.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ne demek çok büyük kısmı ,
alıntıdır: Türk milleti tarih boyunca bozulmamış sayılı milletlerdendir, Kürtlerin Türk kanından geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır ama ülkemizde bilimden çok magazin takip edildiği için kimse bundan haberdar değil...

Orada arkadaşın söylediği %100 Kürtlerden oluşur olayıda külliyen saçma, orada araplar belkide kürtlerden daha fazla, bunların haricinde, zazası, süryanisi , yahudisi ve daha nicesi vardırki bunlarda kendilerini ayrı bir etnik grup olarak göstermektedir, ülkenin geleceği ile oynamak isteyen tüm dış güçler bunların eline bir fitil verip ateşliyor bir zamanlarda aleviler ayaklandırılmak istendi çünkü kürt halkından sonra ayrım yapılabilecek yegane çoğunluk aleviler...

Bunun yanında bu tür olaylara tarihi olayları bilmeden, ülkelerin siyasi ve ekonomik çıkarları doğrultusunda yaptıkları oyunları bilmeden yanıt vermemiz tam manası ile mantıklı değil, bazı şeyler milliyetçiliğin dışındada konuşulabilmeli ama bizim milletimiz malesef bunu başaramıyor...

cok buyuk kısmı diyelim ona ozaman + olarak caesar a katılıyorum dıs ulkeler teknolojının ılerlemesı ve ulkemızın yavas yavas sanal aleme entegre edılmesı ıle bırlıkte ulkemızı bolme ve parcalama politikalarına ınternet catısı altında devam etmektedir.Dunyanın en buyuk sıtelerını maşa olarak kullanarak ulkemızın tum dunya ulkelerı arasında kotu tanınmasını saglamaya calısmıstır.Bunlar ılerde dahada karsımıza yenı orneklerle cıkacaktır.
Ulkemiz birdir butundur bu butunlugu bozmaya calısanları kendı ıcımıze entegre edılmıs olan şeref..... leri bulup ayıklamalı ve ulkemızın bu birlik ve butunluk içrisinde sürerlilği mumkun kılmalıyız.
Tesekkurler
Ohbe içimi döktüm rahatladım biraz :p

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tek Yol Kardeşlik :)
Arkadaşlar bu memleketi seven türk kürt ermeni yahudi vs ne olursa olsun ihanet etmiyorsa problem yok hepsi kardesimizdir. Kim bu memleketin ekmegini yiyip bölmeye çalişirsa mermiyi yemeli.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Diyarbakır içeriği bize ait değil
Google Earth, programda yer alan ve tepkilere neden olan Diyarbakır ve Türk askeri ile ilgili içeriğin, Google'ın görüşlerini temsil etmediğini açıkladı.

Google Earth adına Mmd Halkla İlişkilerden yapılan açıklamada, Google Earth programının, online harita ve coğrafi resimleri keşfetmek isteyen insanlar için harika bir araç olduğu belirtildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi: ''Bu servisimize yeni eklediğimiz özellik, web'de mevcut bilgi, yorum ve analizlerin Google Earth görüntüsü ile eşleştirilerek yayınlanmasına olanak sağlamaktadır. Söz konusu içerik Google tarafından yaratılmamış ve Google'ın görüşlerini temsil etmemektedir.
Internette yaygın olan bu içerik ile ilgili insanların tepkilerini anlıyoruz. Ancak Google olarak misyonumuz, dünya genelindeki bilgiye herkesin erişebilmesini sağlayabilmektir.''

http://www.resimsakla.com/upload/members/12239_1.jpg

hanzala

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizler neleri tartıştığınızın inanın bana farkında değilsiniz. Size soruyorum Türkiye neden 7 Bölgeye ayrılmış ne mantığı var bunun ne kolaylığı,

Türk kanından gelmişler falan bilimsel olarak falan Haşa Hz. adem ( a.s.) dan 20 tanemi vardı

yani 20 adem 20 havva mı geldi dünyaya ki türkler başka bir ademden ingilizler başka bir ademden gelsin hepimizin ademi aynı adem kan diyorsanız oda onda türklerin kanı ingilizlerin kanı kürtlerin kanı hepsi aynı :)

arkadaşlar gözlerinizi açın ufkunuzu genişletin ne için birbirnize düştüğünüzün bile farkında değilsiniz neden kürt sorunu var. her kes aynı kültürün torunu olduğu halde çanakkalede birlikte savaştığımız halde dedelerimizin kanı birbirine karışmışken niye bir birimize düşman olduk bizler aynı dine mensup aynı devletin vatandaşlarıyız bizler Müslümanız dememiz varken Sen kürtsün ben türküm oda arap demek doğrumu

Son sözüm Fark bulmak çok koladır Her insan biribirnden farklıdır. Önemli olan Ortak noktaları bulup beraber kardeşçe yaşamaktır.

Düşmanın en kötüsü Sana kötülük etmeden önce seninle yer içer gezer dolaşır sen uyurken sana zarar verir uyandığında vah vah vah sana ne olmuş böyle nasıl yaparlar bunu sana diyendir.

Düşmanın merti sen uyanıkken seninel savaşandır. umarım ne demek istediğimi anlarsınız.

Çok geç olmadan hepimizin uyanması umuduyla...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5